Autor Wątek: Wybory Samorządowe 2014  (Przeczytany 101419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bobek123

• Nowy Forumowicz
  • **
Odp: Wybory Samorządowe 2014
« Odpowiedź #480 dnia: 23.11.2014 22:36 »
Panie Wiesławie proszę przeczytać wcześniejsze posty i strony, tam są w całej okazałości konkrety ;)

Offline OPTYMISTA

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #481 dnia: 23.11.2014 22:37 »
Wiesz co tak naprawdę to pytanie jest do Olszewskiego nie do mnie.

Offline Artur J.

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #482 dnia: 23.11.2014 22:42 »
Drama,to komu Kowolik przekształcił grunty w planie zagospodarowania przestrzennego Wieszowy (nie w studium - w planie !) i ile tego było-2005r ?   
Rozumie, już zapomnieliście
« Ostatnia zmiana: 23.11.2014 22:44 wysłana przez Artur J. »

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #483 dnia: 23.11.2014 22:46 »
Panie Artur J, zaintrygowało mnie to co Pan wkleił i przeprowadziłem małe "sledztwo". Popytałem znajomych oraz dotarłem do tego:
http://www.bankier.pl/forum/temat_kontrakt-dla-ente-z-grupy-wasko,10688672.html

Okazuje się że gliwicka Firma Ente i gliwicka Firma Wasko należą do jednego człowieka a ludzie zatrudniani są w obu Firmach równocześnie. Myślałem że dał Pan coś do czego chętnie bym się przyczepił a tu nic.
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni

Offline napływowy

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #484 dnia: 23.11.2014 22:47 »
@Optymista, @Artur J., zbliżcie się choć trochę do poziomu dyskusji Olivii. Ona przynajmniej starała się przytaczać konkretne punkty. Wtedy można dyskutować i udowadniać, że się myli. Nie szła po łatwiźnie jak wy, rzucając tylko plotkami.

Offline Artur J.

« Odpowiedź #485 dnia: 23.11.2014 22:53 »
Wasz poziom dyskusji (pieski Kowolika) szczerze mówiąc, bardziej mi odpowiada.Dobranoc

Offline Kris

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #486 dnia: 23.11.2014 22:57 »
Ale Olivia i Artur J. się rozumieją. Uzupełniają się jak wójt i zastępca :D
Optymisto  znowu muszę Cię przyprowadzić do pionu. Odnośnie interesów Kowolika już taki jeden był który 4 lata temu pomawiał, a potem nagle szybko wszystko odszczekał. Na forum tylko rzekomo jesteś incognito, proszę o tym pamiętać.
A co jest normalnego ? Zastępczyni i jej słynne afery obyczajowe? To jest ta Wasza normalność? Czy może wójt z gitarą? Tak samo marnie gra, jak radzi sobie w samorządzie. To ja w takim razie dziękuję za taką normalność. Odnośnie kierowników hmm kiepski żart.
Jeżeli wójt miał jakieś podejrzenia o łamaniu prawa przez tych panów, to powinien to zgłosić odpowiednim organom- w tym jest specjalistą, ale tego nie zrobił więc co? Sam stał się przestępcą?Wiedząc o popełnieniu przestępstwa, jako prawy obywatel powinien to zgłosić . Łaskawy Wójt przymknął na to oko? A jak to było z tą łapówką, którą przyjął pan Olszewski i oddał ? 70 tys oddał,  a może nie było tylko 70 ? Hmmm tak się tylko zastanawiam... Przed 2010r. o tego typu aferach nie było mowy. Chyba, że Artur J. i Olivia coś wiedzą, bo współrządzili i znowu nie zawiadomili organów ścigania.
O jakie pytania pytasz?  Na żadne nie odpowiada. Optymisto Ty czytasz w ogóle to forum? 4 lata temu Olszewski był taki wylewny, a teraz nic zero. Już parę dni po wyborach olał to forum.
Z tym studium to przestań Optymisto, że robi dla dobra gminy, a nie pod kogoś. Nie czytałeś studium albo się nie znasz.  Pisałem Ci, że takimi postami strzelasz sobie nie w kolano tylko w głowę, a teraz już  nie tylko swoją, ale i Olszewskiego.
A kim w 2005 roku był Pan Olszewski ? Kim była Pani Sosada? Wójt nie przekształca tylko RADA GMINY to powinieneś wiedzieć drogi Arturze J.

Offline napływowy

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #487 dnia: 23.11.2014 23:20 »
Nie kontynuując już wątku Optymisty czy Artura J. mam pytanie do pozostałych forumowiczów. Jak uważacie: czy jeśli dojdzie do współpracy Kowolika i Szaszkowskiego czy nie warto by było aby stworzyli zespół doradców wspomagających ich pracę?. Owszem, jest wybrana Rada Gminy, ale sami wiemy, że czasami są to wybory polityczne i może po prostu zabraknąć tam specjalistów z danej dziedziny. Poza tym Rada składa się z przedstawicieli poszczególnych sołectw i niekoniecznie będą wiedzieli co się dzieje w innych sołectwach. Czy taki zespół ma sens bytu?

Jakich specjalistów bym widział:
1. Od relacji Gmina - mieszkańcy aby wiedzieć w jaki sposób kierować przekazy, informacje do mieszkańców.
2. Od informatyki aby więcej informacji o pracy gminy można było zdobyć przez łącze internetowe, aby usprawnić niektóre procedury w Gminie
3. Od zwiększenia wydajności i optymalizacji pracy urzędu gminy i pozostałych spółek zależnych
4. Od pozyskiwania środków zewnętrznych, optymalizacji wydatków (maksymalnego wykorzystania środków zewnętrznych)
5. Od wieloletniego planowania inwestycji w zgodzie z kagańcem budżetowym ale aby jednak coś robić
6. Od projektowania i kanalizowania obszarów gminy
7. Od współpracy gminy z radnymi powiatowymi w zakresie zaniedbanych dróg, braku chodników itp
8. ...?

Wiem, że część tych zadań się dubluje z urzędnikami w Gminie ale co dwie głowy to niejedna. Ponadto ktoś nie związany z pracą w danym urzędzie ale mający doświadczenie z innych urzędów może całkiem dobrze doradzić.

Z tego co widzę większość radnych powiatowych pochodzić będzie z Inicjatywy Obywatelskiej z którą powiązany był kandydat na wójta Adam Grabowy. Jeśli by dołączył do Kowolika to dodatkowo moglibyśmy wygrać na tym. Np Grabowy odpowiedzialny za współpracę z powiatem :)...

Aby nie było - ja nie aplikuję.

Offline Zenek75

« Odpowiedź #488 dnia: 23.11.2014 23:27 »

Offline OPTYMISTA

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #489 dnia: 23.11.2014 23:31 »
Kris jeśli chodzi o Panią zastępczynię, to miałem okazję ją poznać jest szalenie inteligentną osobą i podejrzewam, że mało kto mógłby jej dorównać na tym stanowisku. Jak nie ma do czego się przyczepić to przyczepiacie się do moralności ( uważam, że afery obyczajowe to są jej prywatne sprawy). Ciekawe, czy jest na tym forum, ktoś kto mógłby zarzucić coś tej Pani jeśli chodzi o wiedzę i doświadczenie, cieszmy się że tak mądrzy ludzie pracują i zarządzają naszą Gminą. :D
Oj Kris w twoim głosie czuję zazdrość, że mamy tak utalentowanego Wójta, który jest reprezentatywny umie się znaleźć w towarzystwie i jakby nie było błyszczy. Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Uważam, że ten duet jest rewelacyjny świetnie się uzupełniają.
Oj Kris i znowu wychodzi z Ciebie milicyjna przeszłość ???

Offline Zenek75

« Odpowiedź #490 dnia: 23.11.2014 23:34 »
O jeszcze znalazłem następną informację.

http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/archiwum/osada-jana-najlepsza,464322,art,t,id,tm.html

Zobaczcie, kto grał w zwycięskiej drużynie w piłce nożnej.

O kurcze Szaszkowski nie wpisał, że oprócz pracy w WASKO i ENTE Sp. z o.o. prowadził jeszcze zajęcia na Politechnice Śląskiej
https://plan.polsl.pl/plan.php?type=0&id=100073&pdf=true&wd=4

Ciekawe dlaczego nie wpisał tego na facebook'u i w życiorysie?
« Ostatnia zmiana: 23.11.2014 23:37 wysłana przez Zenek75 »

Offline OPTYMISTA

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #491 dnia: 23.11.2014 23:43 »
Napływowy o czym ty mówisz z choinki się urwałeś, oni nie potrzebują doradców do tego co chcą robić, sami dadzą sobie radę , oni potrzebują władzy, ażeby swoje cele osiągnąć. ;)

Offline Artur J.

« Odpowiedź #492 dnia: 23.11.2014 23:43 »
Kris vel Kowolik, we własnej osobie!! Taraz wszystko pasuje  :D Panie Kowolik, prosze nie straszyć forumowiczów „Na forum tylko rzekomo jesteś incognito, proszę o tym pamiętać“ Potrafi pan zagrac na jakimkolwiek instrumencie muzycznym? Bo gra na automatach hazardowych-to nie całkiem to samo.O ile wzbogacił pan bank szwajcarski?
Tak na marginesie „Zenek75“ i „Drama“ to jedna i ta sama osoba!

Offline Zenek75

« Odpowiedź #493 dnia: 23.11.2014 23:45 »
No i znowu pudło :)

Offline obywatelK

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #494 dnia: 23.11.2014 23:49 »
... jeśli chodzi o Panią zastępczynię, to miałem okazję ją poznać jest szalenie inteligentną osobą i podejrzewam, że mało kto mógłby jej dorównać na tym stanowisku

O! Jakie deklaracje! Jestem pod wrażeniem. A konkrety jakieś? - wykształcenie, doświadczenie, kompetencje i wreszczie osiągnięcia?
Artur J. Widze, że puszczają Ci nerwy?
A pan, Panie Napływowy niech nie przesadza z ta ilością dodatkowych ekspertów, bo Urzędu pewnie nie będzie stac na ich wynagrodzenie za pracę  :-\ No i co z aktualnie zatrudnionymi?
« Ostatnia zmiana: 23.11.2014 23:56 wysłana przez obywatelK »