Autor Wątek: Wybory i wybór kandydatów  (Przeczytany 11800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tbore

• Znajomy z Forum
Wybory i wybór kandydatów
« dnia: 08.11.2014 18:21 »
Witam Forumowiczów,
Proszę Państwa, proszę się nie ekscytować działaniami poprzednich i  obecnej kadencji władz ( radnych i wójta) naszej gminy. TO JUŻ JEST HISTORIA, było, minęło, koniec, kropka. Jaki jest koń każdy widzi.
Co należy zrobić? Postawić na nową jakość! Potrzeba nam ludzi mających:
- zdrowy kręgosłup moralny
- wizję rozwoju gminy
- wykształcenie i wiedzę
- umiejętność współpracy z ludźmi
- umiejętność przewidywania
- umiejętność obrony swoich racji
- pokorę i miłość wobec bliźnich
- STAWIAJĄCY DOBRO WSPÓLNE PONAD SWOJE INTERESY.
Czy są tacy kandydaci na radnych i wójta?
Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam
Tadeusz

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
Odp: Wybory i wybór kandydatów
« Odpowiedź #1 dnia: 08.11.2014 19:48 »
A to są prowadzone zapisy do jakieś sekty ??  ;D

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #2 dnia: 08.11.2014 23:11 »
Oj Tadeusz, przeginasz z tą agitacją dla Szaszkowskiego, możesz wywołać odwrotny skutek. Wyobraź sobie, że na tydzień przed wyborami ludzie już mają własne zdanie na kogo głosować.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #3 dnia: 09.11.2014 20:14 »
Panie Tadeuszu w sumie bardzo ciekawy temat ale nie zgadzam się z Panem odnośnie tego że mamy zapomnieć o wyczynach poprzednich administratorów naszej Gminy. Ich trzeba odesłać w całkowity dożywotni polityczny niebyt. Jest tyle wolnych etatów w firmach prywatnych więc niech tam realizują swoją wiedzę i talenty poparte gruntownym wykształceniem i doświadczeniem życiowym.
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #4 dnia: 09.11.2014 20:17 »
Szanowna Pani Urszulo. Jest takie mądre powiedzenie - przyganiał kocioł garnkowi. Jako etatowa agitatorka Pana Olszewskiego powinna Pani wiedzieć o co chodzi.

Offline tbore

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #5 dnia: 11.11.2014 18:23 »
Witam,
Osoba pisząca pod nickiem Oliwia zaskoczyła mnie. Ciekawe jakie wartości należy wyznawać by nie być w sekcie?
Należy być złoczyńcą i hultajem? Panoszący się relatywizm i nihilizm moralny, serwilizm mają być wykładnią dla osób ubiegających się o funkcje publiczne? Tak Pan/?Pani Oliwio uważa? To proszę wskazać jakimi wartościami ma kierować się człowiek, aby nie należeć do sekty?

Nie pisałem o konkretnej osobie. Podkreśliłem jakie cechy powinni posiadać i jakimi wartościami kierować się powinni kandydaci do funkcji społecznych. Jeśli mój drugi interkulator uważa, że wymienione przymioty mogą zaszkodzić Panu Zbigniewowi Szaszkowskiemu i innym kandydatom( startującym z innych list) dla których ważne jest dobro wspólne i człowiek traktowany nie jako przedmiot, ale jako podmiot któremu należy się najwyższy szacunek, to chyba uważa wyborców za niepoważnych. Jak można twierdzić, że ludzie prawi i cnotliwi(dążność do dobrego) nie mogą wyznacznikiem dla wyborców. 

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #6 dnia: 11.11.2014 22:10 »
Panie Tadeuszu Pańskie słowa skłaniają do refleksji. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na luksus samodzielnego myślenia, niezależnego od przełożonego. Pozdrawiam.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #7 dnia: 12.11.2014 10:11 »
Szanowny Panie Tadeuszu moja odpowiedź na Pański post była i jest w dalszym ciągu prowokacyjna. Nie będziemy się też 'czarować", każdy kto pisze na tym forum ma jakiegoś faworyta. Są oczywiście tacy którzy starają się wykreować na w pełni obiektywnych, ale tu takich nie ma. Trzeba było od razu napisać - głosujmy na Pana dr. inż Zbigniewa Szaszkowskiego z takiego a takiego powodu.

Piękne hasła i szczytne idee - nie powiem. Tylko ja trochę już żyje na tym świecie i wiem jak później wygląda rzeczywistość. Chciałabym również wiedzieć co znaczy dla Pana określenie "zdrowy kręgosłup moralny" i kto będzie określał czy obywatel ma ten kręgosłup właściwy ?
Inne pytanie też mi się nasuwają niemniej zaczekam na odpowiedź jaką Pan sformułuje.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #8 dnia: 12.11.2014 11:42 »
Pani Olivio nareszcie trafiła Pani w sedno - wszyscy głosujmy na Pana Szaszkowskiego bo jako jedyny z kandydatów ma zdrowy kręgosłup moralny. Prawda że to proste?

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #9 dnia: 12.11.2014 11:50 »
A co z radnymi? Dany- będący tutaj "w pełni obiektywny" niezbyt pochlebnie scharakteryzował co poniektórych kandydatów.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #10 dnia: 12.11.2014 12:39 »
Pan dany jest człowiekiem Panów Kowolika&Grabowego więc jego obiektywizm jest miałki. Tak scharakteryzował swoich kandydatów żeby dało się sklecić jedną ekipę z obu Komitetów Wyborczych plus ewentualnie ktoś nieszkodliwy od Pana Olszewskiego. Napluł tylko na tych swoich o których wiadomo że są "straceni". Do kompletu dodał też coś o swoich wrażeniach estetycznych i ukazał swój kompleks nieuka pogardliwie ale z wyczuwalną nutą zazdrości tytułując jednego z kandydatów doktorkiem. Reasumując Pan dany vel Daniel Kruszona jest słabiutkim recenzentem bo liczyłem że rzetelnie opisze mi Komitet Pana Szaszkowskiego który mnie zaciekawia a o którym mało wiem. Zamiast tego dostałem nic nie wnoszącą opowiastkę o potencjalnych zdradach, cyckach, rolnikach, spamie, aktorach i wiatrakach.

Radnych należy wybierać według następującej reguły: nie powinien to być radny/a powiązany/a z Komitetami wystawiającymi ludzi którzy już rządzili naszą Gminą.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #11 dnia: 12.11.2014 12:49 »
Mogę się tylko zgodzić. Aczkolwiek to raczej nie Pana typ jest osobą posługującą się tym nickiem.

Offline tbore

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #12 dnia: 13.11.2014 10:47 »
Szanowna Pani Oliwio,
Powracam do mojego pytania na które Pani nie odpowiedziała: Jakie wartości należy wyznawać, aby nie być nazwanym sekciarzem???
Tak spontanicznie napisała Pani " a to są zapisy do jakiejś sekty" i ta szydercza ikonka. Cały ten cytat wyraża Pani sposób myślenia i nie jest to , jak Pani pisze w następnej notce prowokacja.
Wyjaśnię, a żyje Pani długo ,co to znaczy mieć Zdrowy Kręgosłup Moralny. Jest to proste. Starać się żyć zgodnie z DEKALOGIM. Proste i oczywiste. Czy jeszcze coś mam wytłumaczyć?
A inną sprawą jest, czy dany człowiek w naszej ocenie zasługuje na nazwanie moralnie zdrowym. Tu każdy z nas ma słuch i oczy, a ponadto rozum. Obserwuj, słuchaj, myśl. To po owocach poznaje się człowieka.
Pozdrawiam
Tadeusz

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #13 dnia: 13.11.2014 23:41 »
Szanowny Panie,
Tak ma Pan rację. Słowa które napisałam wyrażają mój sposób myślenia. Przecież zupełnie "przypadkiem" tuż przed wyborami, pojawia się mąż opatrznościowy który będzie pasł swoje owce rózgą żelazną. Nie neguje niczyich wartości, przekonań,a wręcz uważam, że w dzisiejszych czasach w których górę bierze "cywilizacja śmierci" potrzebujemy "zdrowego" myślenia i takich samych czynów. Tylko takie nagłe pojawianie się na forum tydzień czy dwa przed wyborami aż prosi się o jeden komentarz - kampania wyborcza.
Gdybyśmy mieli okazję porozmawiać wcześniej, kto wie, może coś by z tego było, a tak klops.
Pozdrawiam

Offline obywatelK

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #14 dnia: 14.11.2014 07:36 »
Oliwio, wartości, które wskazuje Tadeusz, to wartości uniwersalane. A, że przypomniane przy okazji wyborów? Dla mnie to jak najbardziej   naturalne. Pragne przypomniec, że to forum tez ożywiło się w zwiazku z wyborami. Więc nie wiem, skąd Twoje zdziwienie, że przy okazji dyskusji o arumentach merytorycznych pojawiaja sie i argumenty dotyczace wyznawanych wartości moralnych.