Autor Wątek: Wybory i wybór kandydatów  (Przeczytany 11539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
Odp: Wybory i wybór kandydatów
« Odpowiedź #15 dnia: 14.11.2014 14:16 »
Tak masz rację, że to wartości uniwersalne. Tak jak pisałam wcześniej - na tydzień czy dwa pisanie o wartościach moralnych z zakamuflowanym wskazaniem o jaki komitet chodzi to jak na moje odczucia z moralnością i zasadami nie ma za wiele wspólnego. Wyznawanie wartości a ich stosowanie to dwie odrębne rzeczy.
Oczywiście jest kampania i każdy może się reklamować jak chce.

Offline tbore

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #16 dnia: 14.11.2014 16:27 »
Pani Oliwio!
Już trochę lepiej, ale ten "mąż opatrznościowy" i ..... następna łatka.Dalej nie uzyskałem odpowiedzi na zadane pytanie. O wartościach należy mówić zawsze i wszędzie, a w szczególności przed wyborami! W pierwszej notce nie wskazywałem na żadnego kandydata i komitet. Pisałem tylko o cechach jakimi powinni się charakteryzować kandydaci na radnych i wójta. W tych emocjach z pośpiechu albo Pani nie doczytała lub po prostu nie jest to dla Pani ważne.
Pozdrawiam
Tadeusz
« Ostatnia zmiana: 14.11.2014 16:33 wysłana przez tbore »

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #17 dnia: 14.11.2014 22:46 »
Kierowanie się wartościami - ważna sprawa. Na pewno każdy z nas powinien się nimi kierować. Ja do tego dodałabym zdrowy rozsądek, umiejętność samodzielnego myślenia tak by nie dać się zmanipulować przez jakiegoś "Guru", a takich w historii mieliśmy wielu. Oczywiście wszyscy oni kierowali się wartościami w ten czy inny sposób zmanipulowanymi. Ma tu Pan również odpowiedź na swoje pytanie.
Łatek nie przyczepiam nikomu. Post przeczytałam dokładnie  :) : "Co należy zrobić? Postawić na nową jakość..." Raczej trudno się nie domyślić o jaką "nową jakość" chodzi szczególnie w kontekście kampanii wyborczej. Dodając do tego datę rejestracji na forum mamy jedno określenie - kampania wyborcza.

Oczywiście mamy kandydatów którzy kierują się wartościami które Pan podał, lub przynajmniej częścią z nich ale raczej wszyscy oni pochodzą z różnych komitetów wyborczych. Tutaj wybór zostawmy wyborcom.

Ja ze swojej strony życzę Panu powodzenia w nadchodzących wyborach. Szkoda że nie mieliśmy wcześniej okazji porozmawiać twarzą w twarz. Pozdrawiam
Z wyrazami szacunku
Olivia

Offline tbore

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #18 dnia: 18.11.2014 12:46 »
Witam,
jesteśmy po pierwszej turze i czeka nas druga,jeszcze bardziej ciekawa. Jako "mąż opatrznościowy, który będzie pasł swoje owce rózgą żelazną" cytat z notki pani Oliwii, lubiącej przypinać łatki, a unikającej odpowiadać na pytania informuję, że jestem usatysfakcjonowany wynikiem jaki uzyskał Zbigniew Szaszkowski. Tak naprawdę, to Szaszkowski jest zwycięzcą w tych wyborach. Za tym kandydatem nie stał miejscowy biznes i pieniądze.Jego determinacja, chęć spotykania się  z wyborcami, prezentacja programu i merytoryka pozwoliły zdobyć ponad 800 głosów. Nie wiele osób wie, że to dzięki niemu zostały wychwycone błędy prawne i merytoryczne w Studium Zagospodarowania Przestrzennego, które pozwoliły zablokować procedowanie tego gniota( propagowanego przez Olszewskiego) za który gmina zapłaciła. Te ponad  800 głosów to  kapitał, którego nie można zmarnować. Myślę, że czeka nas jeszcze niejedna pozytywna niespodzianka jaką pokaże nam Szaszkowski. W drugiej turze starcie Olszewski kontra Kowolik. Panowie nie są z mojej bajki. Razem współpracowali i pospołu odpowiadają za wieloletnie zaniedbania,  zacofanie infrastrukturalne i co najważniejsze za  brak dialogu i zintegrowania mieszkańców gminy wokół celów i zadań, których nie potrafili jasno określić i przedstawić. Sadzę, że i w nadchodzącej kadencji, niezależnie który sięgnie po laur, dla tych osobników bardziej się będą liczyły partykularne interesy niż dobro mieszkańców i gminy. Dla Olszewskiego jest to szansa na utrzymanie etatu, a dla Kowolika przetrwanie do emerytury. Możemy się po tych panach spodziewać tylko administrowania. Oby było inaczej. Czego wszystkim życzę. Tadeusz

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #19 dnia: 18.11.2014 12:59 »
Panie Tadeuszu, paradoksalnie zawsze możemy jeszcze liczyć na Towarzysza Milicjanta, który zgodnie z ustawą ma prawo co dziewięć miesięcy organizować referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy i założę się że już się do tego szykuje pod byle pretekstem.
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #20 dnia: 18.11.2014 16:34 »
To prawda, że p. Szaszkowski odniósł sukces i tą drogą składam Mu gratulacje. Może, gdyby wcześniej zaczął szerzej działać, spotykać się z szerszym gronem, było by jeszcze lepiej. Ludzie nie wiedzieli o nim niczego, krążyły jakieś pogłoski a to było za mało. Jest młody, teraz przez 4 lata może się lepiej wypromować i wróżę, że za 4 lata przejdzie w pierwszej rundzie. Jednak teraz musimy zdecydować czy pozwolić na rządy p. Kowolika, który chce dotrwać do emerytury.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #21 dnia: 18.11.2014 18:27 »
Ja również gratuluję p. Szaszkowskiemu wyniku. Na pewno z wyborów wyciągnie stosowne wnioski i za cztery lata może rzeczywiście będzie na pierwszym miejscu.

Offline tbore

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #22 dnia: 18.11.2014 19:24 »
Panie Dramatal,
myślę ,że nie będzie trzeba czekać na "Towarzysza Milicjanta". Za 9 miesięcy znajdą się również inne osoby, które postarają się o odwołanie pana Olszewskiego.

Pozdrawiam
Tadeusz

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #23 dnia: 18.11.2014 20:09 »
Dlatego właśnie uradowana ekipa Pana Olszewskiego nie ma powodów do radości z przydzielonych synekur na kolejne 4 lata bo możemy mieć kolejne wybory z całkowicie innym wynikiem za mniej więcej rok czasu. Czuję że jest przynajmniej kilku takich, którzy będą wnikliwie oczekiwali na jakiekolwiek potknięcie administratorów Gminy i bez zmrużenia oka zorganizują referendum. Pierwsza sprawa to nielegalnie wycięte drzewa, których nie odpuści wiadomo kto...
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni

Offline tbore

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #24 dnia: 19.11.2014 16:24 »
Witam,
na pewno są już podchody do Szaszkowskiego. Olszewski nie podchodzi z dwóch względów, po pierwsze wygraną ma kieszeni, po drugie wie ,że Szaszkowski to bystry, inteligentny i mający zasady człowiek, a ten może być dla niego groźny.
O ferajnie Kowolika i Grabowego nic nie wiem, ale nawet jakby chłopcy się starali, to otrzymają od Szaszkowskiego czarną polewkę.
Szaszkowski spokojnie poczeka, jego czas jeszcze nadejdzie. Sadzę, że ma plan działania na  rzecz gminy na najbliższe lata. Konsekwentnie i metodycznie- jak matematyk, kryptolog będzie realizował swój plan i wciągał mieszkańców gminy do swoich działań i  budował poparcie dla siebie i swoich współpracowników. Tylko skromny, bystry, pracowity, o wysokiej kulturze osobistej i morale zawodnik może poprowadzić w przyszłości mieszkańców gminy i gminę do sukcesu.
Tadeusz

Offline tbore

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #25 dnia: 20.11.2014 21:48 »
Witam,
szykuje się nam nowa koalicja. Triumwiwat Borowy, Szaszkowski, Kowolik. Kowolik staje do drugiej tury, aby wygrać musi pozyskać wyborców którzy głosowali na  Szaszkowskiego i Grabowego. Aby przyciągnąć wyborców Szaszkowskiego zaproponował stanowisko v-ce wójta Zbigniewowi Szaszkowskiemu. Oferta została przyjęta.
Autorytet, wiedza , umiejętności i nieskazitelna opinia Szaszkowskiego ma być szansą na wygranie wyborów.  Spodziewałem się, że pan Zbigniew odrzuci tą propozycję. Ryzykuje dużo! Kowolik nie należy do tych co Kraków zbudowali, szuka więc wsparcia osoby intelektualnie przygotowanej do wezwań i trudnych zadań.Jak pisałem Olszewski i Kowolik nie są z mojej bajki.
Olszewski, jak mówią osoby które go znają, to człowiek bez skrupułów i zahamowań w życiu prywatnym jak i zawodowym. Słaby organizator, ale umiejący rozgrywać osoby z nim współpracujące. Intelektualnie żaden orzeł i specjalnie nie garniący się do pracy.
Zobaczymy co będzie?
Pozdrawiam
Tadeusz

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #26 dnia: 20.11.2014 23:47 »
No to współczuję p. Zbigniewowi. Co innego rządzić samemu a co innego robić co mu będą kazać.

Offline obywatelK

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #27 dnia: 21.11.2014 16:12 »
Pan Szaszkowski skorzystał z zaproszenia do koalicji nie ,,dla stołka". To mądry i światły człowiek. Ze swoimi kwalifikacjami i umiejetnościami nie ma problemu ze znalezieniem pracy a jako dr inż. nauk matematycznych z pewnościa potrafi dobrze liczyć.
To, że chce współpracować i brzydko mówiąc ,,dogadał się" to tylko z korzyścia dla gminy i jej mieszkańców.

Offline tbore

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #28 dnia: 22.11.2014 15:47 »
Szanowny Panie Wójcie Olszewski,
Wiem ,że Pan wnikliwie przegląda forum. Proszę mi odpowiedzieć na pytania:
Jakim jest Pan człowiekiem?
Jakie są Pana poglądy?
Jakie wyznaje Pan wartości?
Co dla Pana jest ważne w życiu?
Proszę nie pisać, że ważna jest dla Pana gmina i jej mieszkańcy i co Pan zrobił dla gminy. To wiem.
Zadane pytania są proste. Proszę przekonać mnie, że warto na Pana oddać głos.Zatem czekam na  odpowiedź.
Pozdrawiam 
Tadeusz

Offline Drama

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #29 dnia: 22.11.2014 16:28 »
Dołączam się do pytań tbore i zadam jeszcze jedno:
- jakie jest pana obecne miejsce zamieszkania?