Autor Wątek: Wybory - Rada Powiatu  (Przeczytany 6294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
Wybory - Rada Powiatu
« dnia: 10.11.2014 13:57 »
Żeby nie mieszać wątków postanowiłam założyć nowy, odnośnie kandydatów na Radnych Powiatowych. Co o nich sądzicie, jakie są ich dokonania, kompetencje i w końcu kto jest wart uwagi. Czekam na sugestie i propozycje.

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
Odp: Wybory - Rada Powiatu
« Odpowiedź #1 dnia: 10.11.2014 14:08 »

Offline Gabrielle

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #2 dnia: 10.11.2014 23:44 »
Głosujmy na kandydatów Ruchu Autonomii Śląska, nie ze względu na nazwiska ( w większości i tak ich nie znamy), ale ideę tego ruchu. Osobiście poznałam Pana Gorzelika, zaraził mnie swoją wizją, wizją Europy regionów. Autonomiczny Śląsk to bogaty Śląsk, mieliśmy tego przykład kiedy utworzono Regionalne Kasy Chorych-śląska miała najwięcej pieniędzy,najlepiej też nimi gospodarowała. Niestety nie mogło to się spodobać Warszawie i z powrotem zcentralizowano służbę zdrowia tworząc NFZ. Gorzelik chce zatrzymać nasze pieniądze tutaj - to mi się podoba!

Ps. Dla niewtajemniczonych i niezdecydowanych polecam bardzo dobry dokument "Oberschlesien- kołocz na droga" można zobaczyć na you tube , a potem odnaleźć się-myślę :-)

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #3 dnia: 11.11.2014 00:53 »
Pani Gabrielle, przypomni Pani kto zajmuje pierwsze miejsce pośród kandydatów na Radnych Powiatowych z tego Komitetu Wyborczego? Pan Gorzelik pewnie sam nawet nie ma pojęcia na jaką minę wsadzono RAŚ w Powiecie Tarnogórskim.
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni

Offline Gabrielle

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #4 dnia: 11.11.2014 10:20 »
Dramatal nie sposób znać wszystkich i wiedzieć wszystko. To jasne- Pan Gorzelik pewnie nie wie, natomiast ufam, że jeśli tylko rozpozna sytuację zweryfikuje ją (choć nie do końca czepiałabym się kandydata nr.1- byli tam gorsi i co gorsza nadal tam są). W przypadku RAŚ bardziej skupiam się na programie, idei i tym co proponują, niż na samych nazwiskach.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #5 dnia: 11.11.2014 13:02 »
Co do RAŚ-u, tu zgodzę się z Gabrielle. RAŚ to światełko w tunelu - na "jedynkę" raczej głosować nie będę, ale reszta czemu  :)

Pewne jest na kogo na pewno nie będę głosować - na obecnych i w dalszym ciągu kandydujących radnych z uwagi na brak jakichkolwiek działań z ich strony które zmierzałyby do poprawy życia mieszkańców. Pozorowanie pracy i nagłe ożywienie na pół roku przed wyborami to dla mnie za mało. A jak ktoś myśli, że funkcja Radnego Powiatowego czy jakiegokolwiek innego jest dożywotnia to się grubo myli. A tak na koniec od siebie dodam - proszę się nie chwalić na ulotkach członkiem jakiej komisji się jest w Radzie Powiatu, bo jak wyjdę na spacer i widzę  tą całą "pracę" to żal...

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #6 dnia: 11.11.2014 15:28 »
Już chyba pisłam, że ilość głosów do rady powiatu  oblicza sie wg kalkuratora d-Hondta, ( http://www.michalbuchta.eu/kalkulator-liczby-mandatow-metoda-d-hondta), co znaczy mniej wiecej tyle, że tak naprawdę oddając głos na kandydata, oddajemy głos na partię (ugrupowanie, komitet wyborczy), która go wystawiła. Jeżeli więc nie chcemy, by w powiecie większośc miała PO, lub IO, pozostaje faktycznie RAŚ, lub PiS - bo one tak naprawdę one będą się liczyć w powiecie i partia mająca większość, lub koalicja, którą te partie stworzą powoła zarząd i Starostę. Trochę to niestety skomplikowane.  :-\
« Ostatnia zmiana: 11.11.2014 15:30 wysłana przez d_aga5 »

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #7 dnia: 13.11.2014 23:44 »
Jakieś typy co do konkretnych kandydatów ?? W gruncie rzeczy dużo spraw (drogi, chodniki) rozgrywa się w powiecie. A póki co mamy marazm. Nie licząc oczywiście przedwyborczych podrygiwań pod publiczkę.

Offline obywatelK

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #8 dnia: 14.11.2014 07:29 »
Coraz bardziej przychylam się do RAŚ.
Do powiatu mam na 1 miejscu Bernarda Pigulle - wprawdzie dramatal obawia się tego pana, jako skompromitowanego urzednika poprzedniej ekipy, ale jak już pisała daga5 - praktycznie głos oddajemy na ugrupowanie.
Do sejmiku mamy na ostatnim - strategicznym miejscu Jana Dreschlera - znanego z ,,Gwarka" twórcę i literata, autora kilku ksiażek, w tym spisu legend o Zbrosławicach, twórcę tekstów kabaretowych, autora tekstu do oratorium ,,Wziemięwzięci" i o Janie Pawle II -  lekarza weterynarii.
To moje typy  :)
« Ostatnia zmiana: 24.05.2016 21:56 wysłana przez MrMark »

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #9 dnia: 14.11.2014 13:51 »
Ja jako ślązak z dziada pradziada na RAŚ głosować nie mogę bo to opcja pro niemiecka. I niech nikt mi nie tłumaczy że tak nie jest bo znam ich dobrze z Chorzowa.
RAŚ odwołuję się do przedwojennej Autonomi Śląska. Tą autonomie nie tworzyli niemcy tylko endecy, śląscy patryjoci i Korfanty urodzony w Siemianowicach właśnie był Polskim narodowcem i śląskim patryjotą.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Korfanty

Panowie z RAŚ sobie gębę wycierają symbolami narodowymi i chętnie by je na niemieckie zamienili.
Przypomnę że w sejmiku śląskim RAŚ szedł ramię w ramię w koalicji z PO.

Jako Polak i narodowiec jedyną opcją do powiatu jest KWW Nowa Prawica Powiatu Tarnogórskiego i Pan ŻUREK Mateusz Adrian. Innych kandydatów nie znam.

Pozdrawiam,
Mirek
« Ostatnia zmiana: 14.11.2014 13:53 wysłana przez MBert »
"Im bardziej skorumpowane państwo, tym więcej praw." — Tacyt
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #10 dnia: 14.11.2014 21:01 »
A kto to jest p. Żurek, co robi, gdzie mieszka ?

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #11 dnia: 14.11.2014 21:46 »
Ślązak z dziada pradziada ale ten pradziad spod Kielc. Jeśli chce się podawać jakiekolwiek fakty z historii Śląska trzeba najpierw posiąść elementarną wiedzę na ten temat. Endecja nie miała nic wspólnego ze Statutem Organicznym Autonomicznego Województwa Śląskiego. Te typy były wręcz jawnie przeciw jakiejkolwiek śląskiej autonomii, która została Ślązakom obiecana przez polskie władze przed plebiscytem. Nie chcemy władzy w samorządach żadnej partii zrzuconej nam z warszawskiej centrali. To jest jak plucie Ślązakom w twarz. Jedyna prawdziwa śląska siła to Ruch Autonomii Śląska, jednak niestety w naszym powiecie jest reprezentowana przez znanych nam doskonale niewłaściwych ludzi. Właśnie dlatego należy zagłosować na ludzi dobrze nam znanych i nieskompromitowanych bez względu na przynależność partyjną. Do Sejmiku wojewódzkiego (mam nadzieję że docelowo do przyszłego Sejmu Śląskiego) należy głosować wyłącznie na RAŚ bo to jedyna licząca się śląska organizacja z centralą w Katowicach a nie w Warszawie.

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #12 dnia: 16.11.2014 22:20 »
dramatal Ty sobie moimi dziadkami gęby nie wycieraj. A jak masz mi coś do powiedzenia to proszę prosto w twarz ale się podpisać.

Akurat Wasz przywódca Gorzelik ma dzidka z Przemyśla.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Gorzelik
Dziadek Jerzego Gorzelika od strony matki, Zdzisław Hierowski pochodził z Przemyśla i był polskim pisarzem, krytykiem literackim.

A wiadomości historyczne musisz zweryfikować nie na podstawie jaskółki tylko książek.
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #13 dnia: 16.11.2014 22:30 »
Czy bycie spod Kielc albo bycie Niemcem jest uwłaczające? Widocznie takie szowinistyczne podejście do ludzi spoza Śląska i mniejszości narodowych ma użytkownik MBert. Wstyd totalny dla ugrupowania które popiera ten człowiek.

Sorry ale z kimś kto swoją "wiedzę" historyczną buduje na Wikipedii i organizacyjnych broszurach propagandowych nie zamierzam polemizować merytorycznie bo szkoda mi mojego cennego czasu.

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #14 dnia: 17.11.2014 08:15 »
dramatal preczytaj swoja odpowiedz na moj post. Ja Ci wycieczek personalnych nie robilem. Kurde nie dosc że piszesz o moich zmarlych dziadkach to jeszcze do mnie masz pretencje. Dramat.

Coz Ja sie tam ciesze ze sie urodzilem Polakiem i nie chcialbym niemieckiego tureckiego Slaska. A gdzie ja napisalem ze bycie kimkolwiek jest uwlaczajace.