Autor Wątek: Ograniczenie przepustowości.  (Przeczytany 2611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin71747

• Nowy Forumowicz
  • **
Ograniczenie przepustowości.
« dnia: 09.03.2015 19:12 »
Witam. Mam problem z prędkością internetu. Wg mnie jest to spowodowane zbyt małą przepustowością. Płacę abonament 54,90 zł więc powinienem mieć 50 w dzień oraz 100 mbit/s w nocy. W dzień ładnie wszystko śmiga, no ale w nocy jak pobieram (a nie ukrywam że zależało by mi na pełnej prędkości) mam ok 80-85 mbit/s. Czego to może być wina ? Podłączenie oczywiście do bloku mam światłowód, a do mieszkania po zwykłym kablu, ale to chyba dużej różnicy nie robi. Kolega ma full podłączenie światłowodowe i ma te wyniki dużo lepsze. Fakt faktem router mam z przepustowością do 100 mb/s, ale po podłączeniu Waszego kabla bezpośrednio do komputera [RJ-45] nadal jest to samo. (Screeny robione przy bezpośrednim podłączeniem kabla internetowego do komputera)
Jeszcze chciałbym zapytać o co chodzi z ciągłym rozłączaniem internetu w środku dnia na jakieś 15-30 sekund?

TEST KOLEGI:

« Ostatnia zmiana: 22.03.2015 19:47 wysłana przez marcin71747 »

Offline Ryżu

• Kandydat na Forumowicza
  • *
Odp: Ograniczenie przepustowości.
« Odpowiedź #1 dnia: 19.04.2015 22:28 »
Dobre pytanie sam jestem ciekaw jaka jest przyczyna. Obstawiam że przewód jest z max przepustowością do 100mb/s (cat5) lub do bloku dochodzi światłowód zakończony końcówką 100mb/s zamiast 1gb/s, choć oczywiście mogę się mylić

Offline marcin71747

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 20.04.2015 14:01 »
Może administratorzy kiedyś odpowiedzą, bo ja na razie to ani na maila im się nie spieszy odpowiedzieć, ani tu na forum...

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: 08.05.2015 20:47 »
Witam,
Szybkośc routera fizycznie to 100mbit/sek wiec tu może być ograniczenie.
Wydajnośc routera też ma znaczenie,
Prosze o informację na priv z danymi abonenta- zbadamy sprawę i problem rozwiążemy.

pozdrawiam

Offline Ryżu

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 09.05.2015 09:41 »
Panie administratorze kolega wyżej napisał  ''ale po podłączeniu Waszego kabla bezpośrednio do komputera [RJ-45] nadal jest to samo'' Także to nie jest wina TYLKO routera, pozdrawiam