Autor Wątek: Nagle skaczący ping  (Przeczytany 2459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline faforinho

• Kandydat na Forumowicza
  • *
Nagle skaczący ping
« dnia: 19.04.2015 14:30 »
Witam,
Pojawił się u mnie pewien problem, ale postanowiłem najpierw napisać na forum, bo nie wiem czy to jest usterka czy jest to po prostu normalne. Od niedawna mieszkam w Szałszy i pierwszy raz korzystam z tzw. Radiówki. Domyślałem się, że jest to na pewno mniej stabilny internet niż kablowy, ale wszystko było mniej więcej dobre przez pierwsze miesiące. Posiadam pakiet MAXI czyli 20/40 mbit/s dzień/noc - wiadomo jak działa taki internet, gorsza pogoda już oznacza spadki, czasami przerwie na parę sekund, rzadko kiedy mam też umowne 20-40 mbit obojętnie o jakiej porze bym nie sprawdzał, ale nie jest to ważne, ponieważ nie zależy mi na ogromnym transferze. Od zeszłej niedzieli coś się popsuło z pingiem. Nigdy nie był niski, ale przynajmniej stały (50-60), natomiast od tygodnia skacze od 150 do 500 nawet. Jestem zapalonym graczem gier MMO, MOBA czy FPS dlatego owy ping całkowicie wyklucza możliwość gry co jest dla mnie dość nieprzyjemne. Gdyby tak się działo od początku mojej przygody z radiówką pewnie bym się z tym pogodził, ale to zaczęło się w zeszłą niedziele dlatego wydaje mi się, że coś jest na rzeczy. Dziwne też jest to, że ping potrafi się uspokoić na np. godzinę by później przez 15 minut być znowu horrendalnie wysokim lub skakać z 60 na 300 co parę sekund na parę sekund więc nie jest to coś regularnego czasowo.
Moje pytanie brzmi czy inni klienci korzystający z radiówki WieszowaNet też zauważyli takie problemy? I czy jest to częsty/normalny przypadek i nie mogę nic z tym zrobić? :/

Testy robione na przestrzeni 10 minut..
« Ostatnia zmiana: 19.04.2015 14:38 wysłana przez faforinho »

Offline Ryżu

• *
Odp: Nagle skaczący ping
« Odpowiedź #1 dnia: 19.04.2015 22:01 »
Ja posiadam radiówkę i sobie chwalę, ping zawsze przyzwoity i nie mam z nim najmniejszego problemu. Nawet jak są wichury deszcze śniegi itp. zawsze mam internet stabilny i za to ogromny plus. Prędkości cały czas stabilne. Jedyne co zauważyłem że przez ostatnie kilka tygodni(marzec) praktycznie co dziennie w godzinach popołudniowych przerywało internet na dosłownie 5-10 s. Dotyczy to nie tylko mnie ale innych użytkowników sieci, moi koledzy którzy mieszkają w Księżym lesie, Kamieńcu, Łubiu, Ptakowicach, Miedarach mają światłowód z Wieszowy, ja mam radiówkę i występuje ten problem u nas wszystkich w tym samym czasie. Rozmawiamy sobie na skype lub ts i gramy razem w np. cs'a i wszystkim nam w tym samym momencie przerywa internet na kilka sekund, po kilku sekundach połączenie wraca i internet działa normalnie. Owe zjawisko występowało tak 1-3 razy dziennie w godzinach popołudniowych. Nie wiem czym było to spowodowane ale od mniej więcej kwietnia działa już normalnie. Oto test mojego łącza:

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: 19.04.2015 22:02 »
http://forum.wieszowa.pl/index.php/topic,2457.msg15383.html#msg15383

Zamiast speedtestu, który żadnym narzędziem nie jest, polecam pingplotter. (Poradnik)

Offline Parambols21

• *
« Odpowiedź #3 dnia: 01.09.2015 09:21 »
Sprawdź czy może jakieś wirusy Ci nie siedzą w kompie , też miałem ostatnio podobbny problem, spróbuj też się skontaktować z właścicielem sieci, on  może też mieć tutaj coś do gadania w tej sprawie.

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: 24.09.2015 22:14 »
Trzeba szukac w domu przyczyny prawdopodobnie w rozprowadzeniu sygnału po domu.
Taki mam ping zrobiony przed chwilą od naszego brzegowego routera do urządzenia odbiorczego w Pana domu:

Offline faforinho

• *
« Odpowiedź #5 dnia: 20.04.2016 20:49 »
Nie otwieram nowego wątku, bo poprzedni chyba nigdy się nie zakończył.
1 router znajduje się na strychu i korzysta się z niego tylko na piętrze. Drugi router znajduje się na parterze i jest podłączony kablem sieciowym do tego głównego*. Nie wiem w jaki sposób mógłby być zły sygnał w rozprowadzeniu internetu po domu skoro routery są podłączone kablowo + od routera do komputera również idzie kabel. Ping nigdy się nie ustabilizował, ale był znośny. Przyjąłem opóźnienia i spadający transfer jako część uroków radiówki, ale jak się niedawno okazało mój znajomy zakupił radiówkę i chodzi mu perfekcyjnie. Żadnych większych skoków pingu (max 70), żadnych utraconych pakietów, praktycznie takie same odczucia jak przy korzystaniu z internetu kablowo. U mnie niestety znowu nie jest kolorowo, bo tym razem wyłącza mi internet na 2 sekundy czasami co minutę, czasami co 30 sekund, a czasami co kilkanaście minut. Z natury staram się być spokojnym i opanowanym po czym czekam na rozwój wydarzeń.. Niestety w takim wypadku jest to nie do zniesienia, oglądanie Twitcha, streamów jest niemożliwe nie wspominając o grze w jakąkolwiek grę z użyciem internetu. Prosiłbym o podpowiedź co zrobić? Zadzwonić i zaprosić serwisanta? Być może powodem jest miejsce zamieszkania do którego sygnał nie dochodzi bez problemów i jedynym wyjściem będzie zrezygnowanie z internetu radiowego? Tak wygląda wynik PingPlottera Zdjęcia

Offline Ryżu

• *
« Odpowiedź #6 dnia: 25.04.2016 11:39 »
Zadzwoń do Pana Marka(administratora serwerów) zapytaj się jak sprawa się ma od ich strony jakie odczyty oni mają do twojej anteny(ping, pakiety, prędkość) i wszystko będzie jasne. Jeśli wszystko jest ok z anteną to przyczyna znajduje się w twoim domu.''Być może powodem jest miejsce zamieszkania do którego sygnał nie dochodzi bez problemów i jedynym wyjściem będzie zrezygnowanie z internetu radiowego?'' Co do sygnału to wątpię aby tu był problem ponieważ patrząc na mapę zasięgu sieci wieszowanet to dookoła ciebie znajdują się światłowody i nadajnik prawdopodobnie też jest blisko. Tak swoją drogą dziwne że jeszcze nie masz światłowodu Żerniki mają Czekanów również a Szałsza nie

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #7 dnia: 26.04.2016 19:40 »
Witam,
Tak się złożyło, że chociaż nie było zgłoszeń z Szałszy (nie doczytałem na forum) to przez weekend robiliśmy w tym rejonie remoncik- aktualizację.
Proszę teraz sprawdzić jak jest.

Ping wydaje się też jest już oki:

221 packets transmitted, 221 received, 0% packet loss, time 221062ms
rtt min/avg/max/mdev = 1.837/9.060/187.337/20.681 ms

Szybkość też się wydaje poprawna.

Szałsza ma dwa niezależne punkty z których podawany jest sygnał radiowy na osiedle.
Na tym terenie nie ma problemu z widocznością i zasięgiem- największy problem to sa tz. zakłócenia obce, a w mieście i na
przedmieściach tego jest pełno.

mierzyłem to wszystko teraz o godzinie 19:40 z Pani urzadzenia.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 26.04.2016 19:44 wysłana przez MrMark »