Autor Wątek: Telewizja - kilka pytań  (Przeczytany 3146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ace

  • Kandydat na Forumowicza
  • *
  • Wiadomości: 2
Telewizja - kilka pytań
« dnia: 09.05.2015 11:34 »
Zastanawiam się nad zmianą telewizji z satelitarnej na IP. W związku z tym kilka pytań:

1) jak wygląda bitrate kanałów HD (chcę oszacować jakość w stosunku do sat)
2) w Korbox nie widzę wyjścia cyfrowego audio do wzmacniacza (podejrzewam, że AV-out to raczej nie jest to), rozumiem, że można zapomnieć o dźwięku AC3? :)
3) najważniejsze - czy da się oglądać TV na komputerze, tablecie, smartfonie za pomocą jakiejś aplikacji z pominięciem Korbox, ewentualnie czy Korbox umożliwia strumieniowanie w obrębie LAN do tych urządzeń? Korbox jest na Androidzie, więc podejrzewam, że tablety / komórki dałyby radę z TV bez problemów
4) jak wygląda możliwość oglądania na kilku TV jednocześnie? Multiroom niby jest, ale nie ma już, na jakich warunkach (ile TV max., czy są dodatkowe opłaty za kolejny TV)
5) gdzie znajdę cennik pakietów, przeglądam stronę, ale nie widać.

Z góry dzięki za odpowiedź. Przydałoby się trochę więcej informacji na ten temat na Waszej stronie :)

Offline MrMark

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 279
Odp: Telewizja - kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 13.05.2015 22:21 »
Witam,
jak wygląda bitrate kanałów HD (chcę oszacować jakość w stosunku do sat)
odp: bitrate to jest około 5-6 mbit/sek ruchu dla SD oraz 10-15mbit/sek ruchu DLA HD. wszystko oczywiście zależy od użytego kodeka i stopnia kompresji.
nie jest powiedziane że obraz jest kodowany za pomocą tego samego kodeka.


w Korbox nie widzę wyjścia cyfrowego audio do wzmacniacza (podejrzewam, że AV-out to raczej nie jest to), rozumiem, że można zapomnieć o dźwięku AC3?
odp: dzwiek jest podawany albo jako PCM albo jako True HD 5.1 poprzez kabel HDMI do TV. Wyjście AV-OUT te3ż podaje dźwięk  ale wydaje mi się że jak jest podłączony kabel HDMI to wtedy to jest domyślna ścieżka dla audio i dla video.

najważniejsze - czy da się oglądać TV na komputerze, tablecie, smartfonie za pomocą jakiejś aplikacji z pominięciem Korbox, ewentualnie czy Korbox umożliwia strumieniowanie w obrębie LAN do tych urządzeń? Korbox jest na Androidzie, więc podejrzewam, że tablety / komórki dałyby radę z TV bez problemów
odp: w dekoderach Korbox jest aplikacja o nazwie telewizja i ona jest odpowiedzialna za dekodowanie sygnału TV i pokazywanie na akranie. Jak się uruchamia na dekoderze opartym na androidzie to i powinna działać na np. tablecie. muszę się dowiedzieć jakie sa możliwości zainstalowania tej aplikacji na innym urządzeniu opartym na androidzie.

jak wygląda możliwość oglądania na kilku TV jednocześnie? Multiroom niby jest, ale nie ma już, na jakich warunkach (ile TV max., czy są dodatkowe opłaty za kolejny TV)
odp: jest multiroom- nie ma ograniczenia do liczby kolejnych dekoderów
obecnie jest to 10zl/mc  za każde następne stanowisko


gdzie znajdę cennik pakietów, przeglądam stronę, ale nie widać.
odp: prosze podać namiary to wyślemy na priv- lada chwila bedzie na stronie www


pozdrawiam
Marek M