Autor Wątek: Jaką kupić drukarke?  (Przeczytany 3135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
Jaką kupić drukarke?
« dnia: 15.12.2004 19:52 »
Mam mały problem z wyborem drukarki. Nie wiem co wybrać czy laserową, czy atramentową a może igłowa? Nie mam zamiaru hurtowo drukować żadnych zdjęć. Przeznaczenie głównie drukowanie textu.
Obecnie mam Epsona LQ100- igłówka. Raz na rok kkupuje taśmę za 12 zeta i jest ok. W sumie nie mam nic do tego jak drukuje no może że długo i głośno 1 str pełna textu - ok 3 minuty.
Jest wiele tanich drukarek ale jak przychodzi czas na kupno nowego wkładu to czdzyna się Jazz. Albo wkłady za drogie albo lecą że trzeba co 2 miechy wymieniać.
Jakie macie propozycje?
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline AnHELLuS

• Administrator
Jaką kupić drukarke?
« Odpowiedź #1 dnia: 15.12.2004 20:35 »
Polecam Canona model Canon PIXMA iP1000 wcześniej ten model miał oznaczenie i350 - prócz nazwy zmienił sie tylko wygląd. Cena drukarki rozsądna, koszty ekspolatacji niskie, bo tusze orginały kosztuja kilkanaście zł, a bardzo dobre zamienniki z ActiveJet'a 9 zł za czarny i max 12 zł (zależy od sklepu) - wady to małe pojemniki ale czarny wystarcza spokojnie na 300 str. wydruku.

Jesli chcesz zostać przy Epsonie to modele: Stylus Color C45 lub Stylus Color C64 - tusze zamienniki są w rozsądnych cenach.

Epson to porządna firma  i sam kiedyś rozważałem zakup C45, ale ostatecznie taniej w użytkowaniu wychodzi i350 (teraz PIXMA iP1000), dla tego akurat tę drukarkę polecam. :)

Offline mały

• Postopisarz [stopień 2]
Jaką kupić drukarke?
« Odpowiedź #2 dnia: 16.12.2004 22:18 »
ja bym polecił LEXMARK Z11, niewielkia, wydajna, dobra jakość druku. Kłopotliwe może jednak być wymienianie naboju z tuszem. Kartidży nie wkłada sie bowiem razem ale trzeba dokonać wyboru... albo BLACK albo COLOR... Ja jednak kupiłem ją po promocujnej cenie i ciągle jestem zadowolony!

Offline Roxx

• Maniak Forum
Jaką kupić drukarke?
« Odpowiedź #3 dnia: 17.12.2004 20:05 »
co do Lexmarka Z11 to ja raczej nie polecam miałem i chodziła może troche ponad dwa lata bez zarzutu, troche cięzko było dostać kolorowy tusz no ale nie ma rzeczy niemożliwych, ale potem padła niewiadomo z jakich przyczyn dałem do serwisu  żeby sprawdzili powiedzieli że koszt naprawy będzie porównywalny z kupnem nowej średniej klasy drukarki, więc tez zastanawiam się nad kupnem jakiegoś nowego sprzęcicha, ale znalazłem jedną taką z HP zapomniałem model jak to był ale cena to była 690 zł no możę troche drogo ale dosyć dobra ma już wbudowany czytnik kart z aparatu wejścia USB  ( to chyba raczej standart ale nie wiem dokładnie) także tez śledze ten temat  uwarznie bo może cościekawego mi ktoś też podpowie

Pozdrawiam RaMZeS
"W życiu chodzi o to, aby uczyć się tak, by inni nie spostrzegli, że się człowiek uczy." Winston Leonard Spencer Churchill   
RaMZeS -----> Roxx
www.sound-studio.pl   Nagłośnienie, oświetlenie

Offline Mucha

• Prawdziwa "Gaduła"
Jaką kupić drukarke?
« Odpowiedź #4 dnia: 18.12.2004 12:53 »
ja polecam drukarki HP: HP deskjet 6540 za około 750 zł oraz HP deskjet 5655 za około 500 zł  pozdro narka

Offline AnHELLuS

• Administrator
Jaką kupić drukarke?
« Odpowiedź #5 dnia: 18.12.2004 13:21 »
Cytat: "Mucha"
ja polecam drukarki HP: HP deskjet 6540 za około 750 zł oraz HP deskjet 5655 za około 500 zł  pozdro narka

:? Mucha, jak zrozumiałem Elmo - to ma być tania w użytkowaniu drukarka do domu, a sprzęt HP w użytkowaniu nie jest tani - zamienniki najtańsze kosztują 60 zł, chyba ze kupujesz zestaw do wypełninia samemu ok. 30 zł i papranie sie w tuszu (czasami aż po łokcie ;) ) Co z tego że w pojemniki mają po 40 ml jak technologia wydruku jest nie oszczędna?

Elmo: Lexmarka od razu olej, o HP nie myśl, ale za to pomyśl - Canon czy Epson? :twisted:

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
Jaką kupić drukarke?
« Odpowiedź #6 dnia: 18.12.2004 13:57 »
AnHELLuS chyba nie myślisz że bym się pokusił na Lexmarka :D Myślałem że HP to pożądna firma jeśli chodzi o drukarki.
Na razie nic nie kupuję jeszcze, chciałem się po prostu zorientować co do sprzętu ale masz rację ten Canon albo nawet i lepszy był by chyba Epson  Stylus Color C45.
Dzięki za pomoc jeśli macie coś ciekawego piszcie dalej.
Pozdrawiam.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Pajonkhin

• Forumowicz Wieszowa NET
Jaką kupić drukarke?
« Odpowiedź #7 dnia: 19.12.2004 13:23 »
HP są tak jak tu powiedziano drogie w eksploatacji, a ponadto typu 3325 jest awaryjna - łamie się prowadnica. Jest to częsta awaria i nie wiem czy w nowszych modelach drukarek HP z dolnej półki cenowej poradzono sobie z tym.