Autor Wątek: Internet Explorer - fakty i mity  (Przeczytany 5297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AnHELLuS

• Administrator
Internet Explorer - fakty i mity
« dnia: 18.12.2004 22:30 »
Polecam wszystkim forumowiczom artykuł Internet Explorer na tle nowoczesnych przeglądarek - mity a fakty.

Cytat: "Wojciech Eysymontt "
(...) nowoczesne przeglądarki są znacznie lepsze od Internet Explorera właściwie w każdym obszarze[/color]. Rozpoczęcie ich używania jest łatwe i nie przysparza problemów, posiadają one szereg wygodnych funkcji ułatwiających i przyspieszających poruszanie się po Internecie. Natomiast nawet jeśli nie korzystamy z tych udogodnień, wciąż mamy korzyści w postaci wysokiego bezpieczeństwa poruszania się po Internecie i szybko działających stron.

Offline MrMark

• Administrator
internet explorer naprawdę jest niebezpieczny
« Odpowiedź #1 dnia: 30.12.2004 18:49 »
Bardzo dobry artykuł. A piszę to będąc pod wrażeniem sutuacji której byłem świadkiem
Na gg dostajesz link, otwierasz go iexplorerem klikając na niego, a wtedy automatycznie mimo twojej wiedzy instalują sie w kompie różne świnstwa rozwalając ci maszynę.
I nie pomoże tu żaden firewall i SP2- po prostu masz kompa do reinstalla.

Żaden Spybot czy Adweare tego jeszcze nie łapie.
Pulpit ci się zmienia, a co chwilę wyskakuja okienka  z reklamami.

Ot, życie- iexplorer który nigdy nie był moją domyślną przeglądarką.

MM

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #2 dnia: 30.12.2004 20:09 »
Mocne słowa Admina :) Popieram. Ostatnio przyszedł do mnie sąsiad, że robił na nowo windowsa trzy dni wcześniej i już ma kupe ****. Pytam:
- jaka przeglądarka?
odp:
- IE
-To weź se załatw płyte w windowsem bo będziesz instalował winde często -odpowiedziałem.
Ale twardy - nie zmieni przeglądarki :)

Co do Adaware ostatnio uratował mi kompa. Właśnie w gg dostałem linka i niestety otwarło sie w IE. Jednak Adwatching od razu pytanie o zgode zmiany wpisu rejestru 8)

... reszte już znacie.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline artm

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: 30.12.2004 22:36 »
witam

ostatnio szaleje cosik strasznego ...............
robi jakies cuda na kiju............ nie da sie tego usunac

a przynajmniej czas miedzy usuwaniem a reinstalem staje sie porownywalny

wniioosek jeden

zyczymy duzo dobrego uzytkownikom  IE, przedewszystkim duzo czasu na reinstale.....

dla chetnych
http://www.opera.com/
http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/

pozdrawaim artm

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #4 dnia: 31.12.2004 11:22 »
Tak Tak tylko że oni nam też syfią. To że ktoś tam ma syf na kompie to nic ale to potem jest reakcja lawinowa i sieć na tym też Cierpi :/
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #5 dnia: 07.01.2005 23:49 »
takie male pytanko: czy IE z Maxthonem (dawniej MyIE2)  takze jest tak samo wadliwe jak czyste IE?
tak z ciekawosci pytam. kiedys uzywalem...
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #6 dnia: 08.01.2005 02:34 »
Cytat: "yorg"
takie male pytanko: czy IE z Maxthonem (dawniej MyIE2)  takze jest tak samo wadliwe jak czyste IE?
(...)

hmm, IE z Maxthonem, Greenbrowser itp. nakładkach jest może wygodniejszy i przyjaźniejszy w użytkowaniu, ale IMO jeśli podstawą jest IE to niestety, ale żadna nakładka nie wyelimnuje błędów zawartych w enginie przeglądarki - co najwyżej może zablokować te co prostsze - ot, brak blokowania pop-upów, co do IE zostało dodane tylko na platformie win XP z sp2.

Co zaś się tyczy Maxthona - to jest możliwość zmiany enginu i zrobieniu z niego nakładki na firefoxa i mozille 1.7. By tego dokonać należy:

1. ściągnąć "mozilla activex control" z tego linku: http://www.iol.ie/~locka/mozilla/mozilla.htm
2. w Maxthonie z menu plik->nowy zaznacz opcję używaj silnika gecko (use gecko engine)

Uwaga! kontrolki dla firefoxa 1.0 nie działają z żadną inną wersją firefoxa i mozilli.

Offline R4inM4n

• Postopisarz [stopień 2]
Odp: Internet Explorer - fakty i mity
« Odpowiedź #7 dnia: 28.02.2009 11:11 »
Ja nie wiem skąd Wy te problemy z IE bierzecie :P
Przez 6-7 lat nie miałem z nim żadnego problemu (wersji nie pamietam ale najpierw ładnych parę lat pod ME a później XP) a wymieniłem go na mozille tylko dla tego ze przyzwyczaiłem się do niej na policealce i zaczął mnie wkurzać brak zakładek w IE (każdej stronie nowe okno damy!)
IMHO z IE jest jak z całym windowsem - jego najwiekszym wrogiem jest użyszkodnik, który przecież nie przyzna się do błędu ;) 

Offline AnHELLuS

• Administrator
Odp: Internet Explorer - fakty i mity
« Odpowiedź #8 dnia: 28.02.2009 13:15 »
Wątek ma już cztery lata. Oprogramowanie o którym mowa, to już prehistoria. Nie ma więc sensu rozpoczynanie na nowo tu dyskusji. Zamykam ten temat.