Autor Wątek: [info] Polskojęzyczna strona serwisu Opery.  (Przeczytany 2284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AnHELLuS

• Administrator
[info] Polskojęzyczna strona serwisu Opery.
« dnia: 23.09.2004 08:01 »
Ja, jak zwykle o Operze :D Jako użytkownik tej przeglądarki i stanowczy :twisted: zwolennik przeglądarek "alterntywnych" mam niewatpliwą przyjemność napisania na naszym forum informacji, że  Polska jest pierwszym krajem, dla którego przygotowano specjalną, zlokalizowaną wersję witryny internetowej firmy Opera Software. Od jakiegoś czasu Operę można nabyć w cenie 12 dolarów, co według dzisiejszego kursu daje kwotę 42 zł - rozsądnie niska cena za tak dobry program. Gdyby jeszcze WinXP (przynajmniej Home) szło kupić w cenie do 150 zł 8)

"Istnieje także możliwość uzyskania bezpłatnych licencji. Do ich otrzymania uprawnione są:

- szkoły podstawowe, <- jestem ciekaw ile polskich szkół znów tego nie wykorzysta :?
- szkoły kształcące projektantów witryn WWW,
- organizacje i firmy zajmujące się tworzeniem witryn WWW,
- organizacje reprezentujące interesy osób niepełnosprawnych ruchowo lub umysłowo,
- kafejki internetowe."

Offline ERA

• Nowy Forumowicz
  • **
    • http://www.erazmus.kom.pl
[info] Polskojęzyczna strona serwisu Opery.
« Odpowiedź #1 dnia: 23.09.2004 19:18 »
Co do tego  (szkoły podstawowe, <- jestem ciekaw ile polskich szkół znów tego nie wykorzysta)

Polska wychodzi na to jest bogatym krajem  :wink: bo tak:

w szkołach uczą:

- windows
- m$ office
- itd m$

jak by Polska przerzuciła wszystkie kompy w szkołach na Linux'y (zresztą urzędy też)

Korzyści były by takie:

- nie płacenie m$ kasy za licencje
- wyższe kwalifikacje informatyczne uczniów (nikt pewnie by nie myślał tak OS=m$ windows)
- itd.
Mój system przekonań jest raczej honorem osobistym. Nie dbam o to, co robią inni.
Chcę robić to, co uważam za słuszne. To też trochę jak poczucie więzi społecznej.
Jeśli nazwiesz to socjalizmem to chyba jestem socjalistą.
 Linus Torvalds