Autor Wątek: Zbanowani na hubach :]  (Przeczytany 1501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roxx

• Maniak Forum
Zbanowani na hubach :]
« dnia: 28.01.2005 17:23 »
Ostatnio zrobiłem sobie na nowo DC++ i mówie sobie "poszukam nowych, zewnetrznych hubów" no dobra, wszystko ładnie idzie, ale ...  wybieram sobie huba i łącze sie z nim a po chwili wyskakuje mi :

- You are BANNED !!!
 - Zostałeś ZBANOWANY !!!
Reason:  SPAM _ban_ !!!
Permanently.
IP: 217.153.165.118
Nick: [psv]*****  (nicku nie podam, nie bede taki :] a gwiazdki niczego nie sugerują )

Okazuje się że ktoś z naszej sieci podłącza się pod huby i po kilku minutach od razu dostaje bana, poznałem kiedyś jedną osobe na zewnętrznym hubie i czesto piszemy ze sobą, ostatnio wchodze (chce wejść :?) na huba i wyskoczyła mi owa "informacja"  no to od razu pisze do owego znajomego i mówi mi że wyleciał po niecałych 5 minutach, a za co?? za przeklinanie, :]  czyli głupota forever!

Inni z naszej sieci mogą potwierdzić że tak jest, może sami tak macie że raz jesteście, a na drugi dzień włanczacie kompa a tam co ?? BAN! należy chyba coś z tym zrobic.
Winny niech się przyzna, lepiej żeby to zrobił, bo inaczej wymienie jego nick i będzie to trzeba rozwiązać inaczej, sugeruje miesięczny ban na naszego huba.
Pozdrawiam.
"W życiu chodzi o to, aby uczyć się tak, by inni nie spostrzegli, że się człowiek uczy." Winston Leonard Spencer Churchill   
RaMZeS -----> Roxx
www.sound-studio.pl   Nagłośnienie, oświetlenie

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
« Odpowiedź #1 dnia: 28.01.2005 17:47 »
Hey!
Wiem o co chodzi bo mi też to się kiedyś zdażyło, od tamtego czasu wchodze na huby zamknięte, wymagające zarejestrowanych użytkowników :wink: i co ważniejsze nie rozdaje ich adresów :D

Związane jest to ze sposobem banowania, banowane jest nasze zewnętrzne IP, czyli w naszym wypadku IP serwera (bądź routera, poprawcie mnie jakby coś :) ), i gdy owy IP zostanie zbanowany już nikt należący pod ten serwer z danym hubem się nie połączy...

Podany przez kolegę wyżej przykład bana to ban permanentny, czyli całkowity (można powiedzieć, że o tym hubie można zapomnieć)

Co do ostatniego zdania, sprawa kar dla takich "uciążliwych" użytkowników powinna być rozważona przez Adminów, lecz ciężko będzie w tym przypadku dojść do porozumienia. W tym akurat konkretnym przypadku, jeśli masz dowód na umyślne spowodowanie bana przez tego usera to sprawa będzie prostrza, lecz często się zdaża, że bany nie są niczym wymuszone tylko dostaje je się "przez przypadek" np. OP nie może ściągnąć Twojej listy plików i kończy się to banem...

PoZdRooo Ner`zhul :]

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #2 dnia: 28.01.2005 21:07 »
No widzicie - przez to nie rozdaję moich fajnych hubów. Co do tego bana to było głośno na naszym dc bo D.A.R.O. sobie za dużo pozwolił i ...mamy BANA :)
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2005 00:34 »
ja sie przyznam. a co ;)

2 razy mnie zabanowano na zewnetznym hubie:

1) za udostepnianie niecalkowicie sciagnietych plikow (w kotalogu 'niekompletne')
2) za zbyt wysoka wersje klienta dc++ (ktora zreszta poleca Mrmark do wewn. huba) no.. tyle.
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Atreyu

• Maniak Forum
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2005 16:25 »
swojego czasu dostawalem bany za upload... wiecej grzechow nie popelnilem..
...

Offline MrMark

• Administrator
nowe zewnetrzne IP
« Odpowiedź #5 dnia: 07.02.2005 20:56 »
A można zmienic zewnętrzy IP i znów konto będzie czyste :)

Offline Roxx

• Maniak Forum
« Odpowiedź #6 dnia: 07.02.2005 21:23 »
no może tak??:P hehe a mozę wogóle dostaniemy zewnętrzne IP :P to był by bajer :)
"W życiu chodzi o to, aby uczyć się tak, by inni nie spostrzegli, że się człowiek uczy." Winston Leonard Spencer Churchill   
RaMZeS -----> Roxx
www.sound-studio.pl   Nagłośnienie, oświetlenie

Offline Morfeusz

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #7 dnia: 08.02.2005 20:00 »
Ale dzisiaj wkurzyłem jak zobaczyłem że jestem zbanowany przez to że ktos udostępniał jakies filmy o tresci erotycznej.Ludzie jak juz chcecie takie filmy miec to ale nie udostepniajcie ich innym.