Autor Wątek: [rec.] Oldboy **** 4/6  (Przeczytany 2065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin

• Forumowicz Wieszowa NET
    • http://marcinbagsik.blogspot.com/
[rec.] Oldboy **** 4/6
« dnia: 05.01.2005 21:23 »

Korea Południowa
  reż. Chan-wook Park
  wys. Hye-jeong Kang, Chi Dae-chan, Lee Seung-shin, Min-sik Choi
  gat. Thriller/Akcja

Moja ocena 5/6

Dawno nie wiedzialem tak dobrego.. ba.. wspaniałego! filmu.. akcja przez cały czas trzymająca w napieięciu. Ten obraz oglada się jednym tchem.. a zakończenie, jest genialne.. chociaż można je róznie interpretować.. Obowiązkowo!

Opis:

Film opowiada o zwykłym mężczyźnie, mającym żonę i dziecko.. którego ktoś pewnego wieczoru, z niewiadomych przyczyn, porywa i zamyka w odizolowanym pokoju hotelowym na 15 lat! To wystarczająco długi okres by wykształcić w sobie wściekłą żądzę zemsty.. i zadać sobie najwazniejsze wtedy pytanie.. na które odpowiedź zaboli bardziej niż 15 lat niewoli. Nie chce zdradzać nic więcej.. zobaczcie koniecznie!

Offline Bloody

• Global Moderator
[rec.] Oldboy **** 4/6
« Odpowiedź #1 dnia: 06.01.2005 05:01 »
Przyznam szczerze że tego filmu szukam od dłuższego czasu. Czytałem na jego temat recenzje i wydało się to całkiem ciekawe :)
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline AnHELLuS

• Administrator
[rec.] Oldboy **** 4/6
« Odpowiedź #2 dnia: 27.01.2005 20:17 »
Obejrzałem. Zgadzam się ze zdaniem, że jest to film bardzo dobry, szczególnie na tle kinowych popłuczyn serwowanych przez Holly-fastfood ;) Jednak, by uznać film za "dzieło wybitne" - :hmm2: , nie mogę. Fabuła pokrętna jak w "The Game" z Michael'em Douglas'em z 1997r. - wciąga, lecz nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że od strony obrazu, techniki pokazywania świata przedstawionego - jest on zbyt czysty. IMO bardziej pasowłby sposób filmowania użyty w francuskim dramacie "Inverrsible" (Nieodwracalne). Momentami teledyskowo-reklamowy sposób filmowania jest "w 10tkę", ale ogólnie nie jest w stanie dobrze oddać tego moralnego i psychiczego brudu nagromadzonego w fabule.

Dla maturzystów przykład że mitologiczne archetypy są ciągle w użyciu :wink:

Szczerze polecam, choć moja ocen to "tylko" 5,5/6 ;)

Offline Bloody

• Global Moderator
[rec.] Oldboy **** 4/6
« Odpowiedź #3 dnia: 28.01.2005 05:39 »
Film faktycznie ciekawy i oryginalny, jednak nie "porwał" mnie tak jak drogich kolegów piszących posty nademną. Akcja filmu nieprzewidywalna ( jak dla mnie) co na pewno jest zaletą. Dziwne nadwyraz było gdy facet ćwicząc 15 lat walke ze ścianą rozwala kilkunastu ( jak nie więcej ) gości uzbrojonych pałki itp. Tacy ludzie z reguł maja opanowane jak załatwiać pojedyńczych osobników ;). Moja ocena filmu hmmm 4/6
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
[rec.] Oldboy **** 4/6
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2005 22:19 »
Bardzo przepraszam - czytając recenzje miałem nadzieję na coś fajnego. Nieststy po obejrzeniu filmu muszę powiedzieć że przystaję przy mojej ocenie Japońskich czy Koreańskich filmów - istne DNO. Niby człowiek jest ciekawy co sie stanie ale przez cały film takie nudy że aż szkoda dysku i monitora na taki film o stracie czasu już nie wspoominając!!! Dark Water też zapowiadał się nieźle a w rzeczywistości okazał się nudny. orąco nie polecam tego filmu. Ja oglądając go nie mogłem się skupić TYLKO na oglądaniu filmu bo po prostu PRZYNUDZAŁ.
Co do fabuły - jako taka.
Całość w życiu bym nie ocenił na 6/6 co do 5/6 też się nie zgadzam.
Moja Ocena to 1.5/6. Daję więcej niż 1 bo coś się działo.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.