Autor Wątek: No i abonamencik w gore...  (Przeczytany 10388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Screamer

• Postopisarz [stopień 2]
    • http://www.screamer.site.prv.pl
No i abonamencik w gore...
« dnia: 01.03.2005 00:05 »
No i stalo sie, wraz z nowa stawka podatkowa na net-a wzrosly abonamencik. No ale nie ma co, dla naszych kochanych adminow to (tak mi sie wydaje) calkiem dobry biznas :P

Z prostej matematyki wynika:

Kazdy z uzytkownikow musi placic o ok. 10 zl wiecej niz poprzednio.
Liczac z (wielkim zapasem), ze w sieci jest 100 uzytkownikow (tylu jest napewno, a ilu naprawde to tylko szefostwo wie :P ), to przy wzroscie abonamentu o te 10 goldenow na konto adminow wpada ten 1000 zl miesiecznie.

Teraz jak wyglada sprawa wzrostu kosztow utrzymania lacza dla adminow:
Do utrzymania mamy 2 lacza, z czego jedno to (z tego co wiem) lacze asymetrychne 2 Mbity o TEPS-y (miesieczny abonament: 547,78 zl).
Zagadka jest dla mnie drugie lacze (to od P2P). Jest to rowniez lacze 2 Mbity jednak nie jestem pewien czy jest to lacze synchroniczne czy asynchorniczne (ale stawiam na to iz rowniez asynchroniczne, bo kogo byloby stac palcic 2000 zl miesiecznie abonamentu za lacze synchroniczne :P). Czyli mysle ze i za drugie lacze abonament bedzie podobny do pierwszego.

No wiec mocno zaokraglajac nasze rachunki ustalmy, ze miesieczne utrzymanie obu laczy to kwota 1500 zl. 22% tejze sumki (wzrost kosztow utrzymania laczy po ustaleniu podatku 22% na neta) to dokladie 330 zl.

Reasumujac chlopaki od neta beda zmuszeni dolozyc miesiecznie 330 zl na oplaty za neta, no ale dziki podniesieniu o 22% abonementu uzytkownikom zarobia (minimum) 1000 zl na miecha.  Taktez 670 zl dla nich na czysto ^_^

Ehh ta magia cyferek :P

PS. zeby nikt nie uznal tego posta za jakiekolwiek narzekanie czy jakikolwiek inny wyraz niezadowlenia. To jedynia taka drobna dygresja na temat aktualnych zmian w sieci :P

W ostetecznosci i tak oplaty za neta za caly roczek bedzie sobie mozna pozniej odpisac od podatku, wiec nie ma problemu :3

Ze swiata cyferek pozdrawia Screamer ^_^
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #1 dnia: 01.03.2005 00:54 »
Witam,

Bardzo mi przykro screamer, ale liczyć to ty nie umiesz (a matura tuż tuż) a i sporo wiedzy z prawa podatkowego i życia ci brakuje.

1.Jak Państwo Polskie nakłada dodatkowy podatek, to przecież nie dla nas byśmy go kasowali, a dla rządu i my ten podatek musimy odprowadzić- czyli jesteśmy tylko poborcami podatkowymi w imieniu Państwa, i dla nas jest to całkowicie nie na rękę.
Przecież ten podatek to ty dostaniesz na końcu roku jak sie rozliczysz z fiskusem- a co myślisz, że  urząd skarbowy za darmo z powietrza ci to na końcu roku zwróci.

2. My mamy podatek dochodowy 19% o którym zapewne nie za dużo wiesz, ale każda firma go płaci od dochodu.

3. Każdy zatrudniony co miesiąc musi odprowadzic składke na ZUS- czyli za łebka jest to prawie 800zl na miesiąc (o tym zapewne nie pomyślałeś).

4. Spojrzyj sobie na cennik łącz symetrycznych (profesjonalnych) a nie główkoj z powietrza sumami. Chcesz powiedzieć łacze profesjonalne za 2800 miesięcznie, a nie za 500zl. Przecież ty nie masz pojęcia o internecie- 25 ludzi na łaczu niesymetrycznym to masakra a p2p to abstrakcja, nie mówiąc o naszej sieci. I co z tego ze teraz polpak jest w promocji  za 2 tys na miesiąc- jak umowe podpisuje się na pewien czas i obowiązuje nas stara cena, taka jak była jak myśmy podpisywali umowę.

A zreszta co ja ci będę tłumaczył. Zachęcam do założenia własnej firmy, to po miesiącu porozmawiamy.

A jak sie nie znasz, to głupot nie wypisuj i ludzi w bambuko nie rób.

pozdrawiam wszystkich
myślących
Marek M.

Offline Screamer

« Odpowiedź #2 dnia: 01.03.2005 06:49 »
Heh, wyczowam pewna nutke zdenerwowani w poscie Mr.Mark-a :P
A prosilem zeby nikt nie bral tego do siebie. Moim glownym bledem w calym wnioskowaniu jest fakt, iz wy z tego podatku nie czerpiecie korzysci -> za co najmocniej przepraszam (ja prosty czlowiek jestem :P ).

Suma sumarum przynajmniej udalo nam sie wspolnymi silami wyjasnic sytuacje panujaca w sieci ^_^  (nie bylem pewien co do tego lacza o P2P, a teraz sprawa jest jasna).

Cytuj (zaznaczone)
Przecież ty nie masz pojęcia o internecie- 25 ludzi na łaczu niesymetrycznym to masakra a p2p to abstrakcja, nie mówiąc o naszej sieci.

No co do tej sprawy, to sie doskonale orientuje jak wyglada sprawa. Jednak nie szalejmy zaraz. Lacze asymetryczne 2 Mbity u TEPS-y kosztuje jak juz wspominalem 547,78 zl miesiecznie.... wiec aby sie nie wykosztowac samotnie na miesieczny abonament wystarczy rozdzielic polaczenie na 11 osob (i abonamencik na osobe to znosne ok. 50 zl).
Nie wiem skad zaraz sie biora pomysly typu TPSA, zeby lacza zapychac 2 razy tak, jak jest to wymagane O_o ? No ale jesli nikt nie wie o co chodzi, to znaczy ze chodzi o pieniadze :P

Pozdrawia "niemyslacy" Screamer @_@

Offline artm

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: 01.03.2005 08:38 »
witam

Mowisz ze marek sie zdernerwowal .........
nie dziwie sie, sami jestesmy zdenerwowani bo z nas Panstwo zrobilo poborce podatkowe.
i to co ty więcej zapłacisz to my zaniesiemy do urzędu skarbowego.

a w konsekwencji dostaniesz to w odliczeniu podatkowym na koniec roku.

pozdrawiam artm

Offline MrMark

• Administrator
ach te obliczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 01.03.2005 08:48 »
czesc,

A bo sie zdenerwowałem, bo jak widze że ktoś mi podaje że chce kogoś ogołocić to mi sie to nie podoba.
Jest po prostu tak, że nie ja ani nie ty wymyslilismy te 22%, tak to zostało skomponowane i albo sie podporządkujemy ustawie, albo fiskus zrobi z nami porządek.

Marek M.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #5 dnia: 01.03.2005 09:44 »
no to nareszcie wspolnie i z radoscia mozemy krzyknac:

WITAMY W EUROPIE! ;)
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
« Odpowiedź #6 dnia: 01.03.2005 09:53 »
hmm no tak Witamy Witamy!  :evil:

Wszystko będą dorównywać do europy (specjalnie małą literą, totalny brak szucunku) ceny, podatki, opłaty, tylko bardzo jestem ciekaw kiedy nasz wspaniały rząd płace podwyższy to poziomu europejskiego bo z tym im się jakoś dziwnym trafem nie śpieszy :evil:

Offline dully

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 01.03.2005 11:41 »
witam :) mam takie (zapewne głupie, bo sie na tym nie znam  :oops: ) pytanko - czy moi rodzice mogą sobie odliczyć oplaty za neta mimo, że umowa/faktura jest na mnie :?:

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #8 dnia: 01.03.2005 14:05 »
Cytat: "dully"
mam takie (zapewne głupie, bo sie na tym nie znam :oops: ) pytanko - czy moi rodzice mogą sobie odliczyć oplaty za neta mimo, że umowa/faktura jest na mnie :?:

tekst ustawy jest dostępny na naszym forum od dłuzszego juz czasu podobnie jak wyjaśnienie co i jak z opłatami więc
 do dully nie, nie mogą, ale Ty możesz
 dla chcących sprawdzić ile możecie sobie max odliczyć na koniec roku http://www.tp.pl/dom/internet/neostrada/ulga/ - obliczacie oczywiście według naszych stawek <- to dla tych co mają problemy z myśleniem

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #9 dnia: 01.03.2005 19:39 »
Witam,

Jak jest problem z odliczeniem, to zmienimy umowe- zrobimy umowe na rodziców.

Tak się dostosujemy do isniejących przepisówm, żeby odliczenie każdemu umożliwić.

Zgłoś się na priv to dogadamy szczegóły.

MM

Ps. Informacja dotyczy każdego, kto może mieć problem z odliczeniem.

Offline Mścibór

• Maniak Forum
    • http://www.asg.wieszowa.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 01.03.2005 21:59 »
Witam. Chciałem wyrazić moje skromne zdanie na temat podwyżki. No wiec z dosyć pewnego źródła(jeden z pierwszych abonentów) było mi dane zasłyszeć, iż kiedyś(pierwsze miesiące istnienia Wieszowa net) szanowni właściciele naszej Wieszowskiej sieci mówili, iż w momencie, gdy liczba abonentów wzrośnie do większych rozmiarów być może będzie możliwość obniżenia abonamentu! Z tego, co mi wiadomo liczba użytkowników wynosi aktualnie około 150 osób,(jeśli się mylę proszę o sprostowanie).

Niestety nadeszły czasy kryzysu. Nasz kochany rząd narzucił na nas grabieżczy podatek na usługo internetowe w wysokości 22% co uszczupliło już i tak ubogie kieszenie internautów.
Owszem podatek można odliczyć, ale dla zwykłego szarego człowieka to pieniądze, które miesiąc w miesiąc musi wykładać ze swojej marnej wypłaty.
Analizując powyższe fakty naszła mnie myśl czy nie byłoby możliwe lekkie obniżenie abonamentu, co spowodowałoby automatyczny spadek odliczanej kwoty podatkowej. Według mnie optymalna cena końcowa wynosiłaby 50zł.

Myślę, iż takie rozwiązanie abonenci Wieszowa Net przyjęliby z zadowoleniem. Wpłynęłoby to również na wzrost i tak dobrej opinii o naszych administratorach. Niniejszy post nie ma na celu siania zamętu. Jest to moja drobna uwaga, co do możliwości rozwiązania niemiłej sytuacji, jaka jest podwyżka abonamentu. Pozdrawiam administratorów i użytkowników.
                                                                       Z poważaniem:                                                                                                              
                                                                                  Mścibór
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.

Offline artm

• Administrator
« Odpowiedź #11 dnia: 02.03.2005 09:06 »
witam

1. Nie mowmy o podwyzkach cen, tylko o tym że państwo podwyższyło podatek. Zasadniczo cena netto sie nie zmienila. A jeżeli jest to podatek to pobiera go państwo. (nawiasem mówiąc państwo oddaje go użytkownikom na koniec roku)

Cytat: "Mścibór"
No wiec z dosyć pewnego źródła(jeden z pierwszych abonentów) było mi dane zasłyszeć, iż kiedyś(pierwsze miesiące istnienia Wieszowa net) szanowni właściciele naszej Wieszowskiej sieci mówili, iż w momencie, gdy liczba abonentów wzrośnie do większych rozmiarów być może będzie możliwość obniżenia abonamentu!

I tu trzeba napisać małe sprostowanie.
Mówiliśmy,(na początku Wieszowa.NET) że w miare dobywania klientów albo zmiejszymy koszty abonamentu albo będziemy podnosić wielkości łącz. I zdecydowaliśmy o podnoszeniu szybkości naszych łącz. A podnośliliśmy łącze 3 krotnie (0,5->1mbit->2mbit->4mbit)

Nie wiem dlaczego ten jeden z pierwszych abonantów jakoś dziwnym trafem zapamiętał tylko pierwszą część zdania.

pozdrawiam artm

Offline Screamer

« Odpowiedź #12 dnia: 02.03.2005 20:16 »
Co fakt, to fakt. Ja osobiscie wole wydac te pare zlotych wiecej i cieszyc sie z szybkiego i dosc stabilnego neta, niz miec te pare zlotych wiecen miesiecznie na srodki uspokajajace, ktore mapewno przydalyby sie gdyby nie modernizacja laczy. Abonamencic jest uczciwy, a ze panstwo wyciagnelo takze lape po kase... no cuz, bywa. Zobaczymy pod koniec roku, czy napewno oddadza (moze zmienia do tego czasu znowu ustawe, a kasa z podatkow internautow w magiczny sposob odleci w eter ^_^' ).

Pozdrawia Screamer

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #13 dnia: 02.03.2005 21:25 »
No i stało się to co wszystkich tak bardzo wkurzylo i spowodowało że sytuacja stała się napięta. Podatek vat na  net 22% , a co za tym idzie przymusowe podniesienie abonamentu  :? . Teoretycznie zostanie to wzrócone pod koniec roku (o ile nic nam się nie stanie w międzyczasie  :roll: ) więc nie ma się o co martwić, jednakże co miesiąc trzeba  odejmować 9,9 zeta z pieniędzy jakie zostają człowiekowi po odliczeniu już wszystkich co miesięcznych wydatków :(, których co niektórzy mają naprawde sporo ( niekoniecznie mowa o mnie).

Co do abonamentu to z początku jak mnie pamięc nie myli to nawet sie nie wspominało o podnoszeniu wielkości łącz , a nawet nie było w planach  wyjścia Wieszowa net po za samą Wieszowe ( przynajmniej ja nie słyszałem ).

Obecnie necik chodzi ładnie i pod tym wzgledem nie mam zastrzeżeń, mamy nawet forum ( którego jestem moderatorem, co mnie cieszy że mogę w jakis sposób przyczynić się do rozwoju naszej sieci ), nową stronke Wieszowy, DC lokalne oraz galerie. W sumie dobroci wiele, co prawda jest wielu użytkowników nie korzystających z tych rzeczy, no ale cóż, nie jest to wymogiem. Widząc różnice między tym co było na samym początku, a tym co jest obecnie wydaje mi się że Wieszowa net ciągle idzie na zdecydowany plus i powoduje że coraz bardziej stabilna jako firma. To z kolei cieszy mnie jak i na pewno wszystkich użytkowników ( no i adminów ).
W tym względzie muszę troche przyznać racji Mściborowi co do przemyslenia sprawy i obniżenia owego abonamentu. Zaznaczam jednak że mój punkt widzenie nie wynika ze skąpstwa, a jedynie tego że jestem zwykłym szarym zjadaczem chleba, który musi liczyć się z każdym groszem. Zapewne wszystcy użytkownicy naszej sieci byliby dozgonnie wdzięczni gdyście w tej nieprzychylnej sytuacji wyszli nam trochę na przeciw.

Z góry zaznaczam że nie chce nikogo denerwować, ani nic z tych rzeczy, po prostu wyrażam swoje zdanie.
Pozdrawiam adminów jak i wszystkich użytkowników z poważaniem:
       Bloody
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #14 dnia: 02.03.2005 22:04 »
MAsz rację Bloody [czy raczej R@phael :)] wiele osób nie korzysta z forum :( Znam przypadki że wiele ludzi nawet nie wie o tym, że podnieśli Vat co akurat mnie denerwuje. Mogę mówić że mamy taką stronę jak http://net.wieszowa.pl/ czy http://forum2.wieszowa.pl ale to tylko moje "głupie" gadanie. Ci co są ciemni już chyba pozostaną przy tym i swoim gg bo świata poza tym nie widzą :(.

Kiedyś któryś z naszych Adminków się bawił że zamiast denerwującego, skaczącego baneru w gg widniała "reklama" NET Wieszowa. Może by tak na siłe pokazać tym ciemniejszym??

Na temat ceny łącza nie będę gadał bo wiadomo :):polska, małe zarobki itp itd...... miło by było ale z poszerzonego łącza się cieszą  :OK:
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.