Autor Wątek: No i abonamencik w gore...  (Przeczytany 9338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Screamer

• Postopisarz [stopień 2]
    • http://www.screamer.site.prv.pl
No i abonamencik w gore...
« Odpowiedź #45 dnia: 08.03.2005 18:38 »
To sie temat rozkrecil ^_^'  Myslalem, ze po pierwszych wyjasnieniach adminow wszystko zostalo powiedziane/ustalone (ja tam pojolem za pierwszym razem... o dziwo :P ).
Postawcie sie w sytuacji Mr.Mark-a i Art-a... przyjmujac Wasze warunki wyszloby na to, iz wykladaliby oni z walsnej (jakby nie bylo uczciwie zarobionej) kasy na pokrycie polowy kosztow tego nowego podatku (5 zl za ok. 150 osob = ok. 750 zl na miech do skarbonki panstwa z zarobkow sieci net.wieszowa.... a miec 750 zl a nie miec to juz 1500 zl _^_ ).
Nie rozumiem czemu z powodu dodatkowych kosztow nalozonych przez panstwo maja cierpiec operatorzy sieci. Ostatecznie my sobie to wszystko odliczymi na koniec roku, a oni przy wzieciu na siebie polowy kosztow podatku juz nie bardzo <- tego do konca pewien nie jestem, wiec jakby co to prosze o sprostowanie przez osobe kompetentna).

No a siec sie nam ladnie rozwinela i dziala zazwyczaj oki. Taktez naprawde ludki, jesli juz miec do kogos pretensje/prosby to raczej do tych co to wprowadzili ten "bonus" dla indywidulanych uzytkownikow.
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #46 dnia: 08.03.2005 21:49 »
Mścibór ma racje, żeby sprawa ze zeszła na sprawy prywatne. To co piszę to moje zdanie, które myśle mam nadzieje wolno mi wypowiedziec.
Rozumiem że to co dla nas jest np. 4,90zł to dla adminów zdecydowanie większą kasą, ale te wydatki jednak także odbijają się na naszych funduszach. Po za tym dziwnie sie patrzy gdy wiekszość sieci nie podnosi do pełnego 22%. Co do infomacji cenowych które dostałem od qmpli to po prostu nie pamiętaja akurat nazwy firmy która im owe usługi udostępnia. W każdym razie sa to sieci znajdujące się poblisku ( Zabrze, Bytom), a informacja o owych cenach sa pewne.
Jakie są to sieci? No cóz Tolek to kablowo a Nasznet radiowo.
Jakby abonment wynisił 50 zet to było ideal, no ale skoro twierdzicie że to niemożliwe to chociaż zaokrąglijcie sume abonamentu na korzyść użytkowników. Przemyślcie sprawe jeszcze raz, w końcu musimy wspierać się nawzajem i rozumieć własne problemy jak stare dobre małżeństwo ;)
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Mścibór

• Maniak Forum
    • http://www.asg.wieszowa.pl
« Odpowiedź #47 dnia: 09.03.2005 14:58 »
Cytuj (zaznaczone)
Bardzo mi przykro screamer, ale liczyć to ty nie umiesz (a matura tuż tuż) a i sporo wiedzy z prawa podatkowego i życia ci brakuje.

Zgadzam się tu ze zdaniem Mr Marka Scremerze. Dlaczego??Napisałeś
Cytuj (zaznaczone)
(5 zl za ok. 150 osob = ok. 750 zl na miech do skarbonki panstwa z zarobkow sieci net.wieszowa....
Poprzez zmniejszenie abonamentu mniej trafi do kasy państwa(mniej państwo na tym zarobi). Pozatym wypadałoby się w końcu zdecydować. Najpierw wyjechałeś z bezsensownymi obliczeniami atakując naszych administratorów a teraz zmieniasz zdanie jak chorągiewka. Takie wypowiedzi są dla mnie bezwartościowe. Pewnie nawet za siebie nie płacisz tylko twoi rodzice. Szkoda pisać…
Pozdrawiam Mścibór.
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #48 dnia: 09.03.2005 15:36 »
Coś sprzecznego z z nazwą tematu...

http://www.nasznet.pl/  , jak mówiłem, nie trzeba szukać z Katowicach firm których abonament wynosi 65zeta by znaleść firmę która go nie
podwyższyła  , a wynosi on 50 zeta :).

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #49 dnia: 09.03.2005 16:35 »
Cytat: "Bloody"
Coś sprzecznego z z nazwą tematu...

http://www.nasznet.pl/  , jak mówiłem, nie trzeba szukać z Katowicach firm których abonament wynosi 65zeta by znaleść firmę która go nie
podwyższyła  , a wynosi on 50 zeta :).

Cytat: "nasznet"
(...) Po długich naradach stwierdziliśmy, iż na dzień dzisiejszy nie będziemy zmieniać wysokości opłat abonamentowych dla obecnych klientów prywatnych, czyli wszyscy Ci którzy nie mieli inaczej zaznaczone w umowie będą nadal płacić tyle ile płacili. (...)

czyli nic pewnego ( i np. w połowie roku - cyk z 50 na 70 :) ) natomiast jasno wynika, że nowo podpięci do sieci będą już musieli zapłacić 61 zł (50 zł + 22% VAT ) także Bloody znów nietrafiony przykład, bo wydaje mi się, że admini Nasz Net poprostu zaspali i obudzili się z ręką w nocniku, a artykuł na Ich stronie to nic więcej jak tylko próba "wyjścia z twarzą" z zaistniałej sytuacji.  

Cytat: "Mścibór"
Myślę ze na pertraktacje nigdy nie jest za późno Mr.Marku,artm,AnHELLusku prawda?

Widzisz  Mściborze moje zdanie w tej kwestii nic raczej nie zmieni, ponieważ tak jak Ty jestem tylko abonentem Wieszowa NET.  IMO jednak na "negocjacje" jest za późno, ponieważ o szykującej się podwyżce było głośno przez cały rok 2004 - tak więc czasu na rozmowy o wyskości abonamentu i ewentualnym przerzuceniu części podwyżki na Maniera Service było wystarczjąco dużo, nie tylko tu na forum bo
Znamy się prywatnie(w większości)

prócz tego zawsze można był zadzwonić lub wysłać e-mail, by dowiedziec się "co i jak".

Abonament nie jest podniesiony - to UE i nieudolność naszych politków jest  przyczyną  tego że płacimy teraz 10 zł więcej, ale ta kwota ma być nam zwórcona.

Dla mnie temat zamknięty.

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #50 dnia: 09.03.2005 19:25 »
Cytat: "Anhellus"
czyli nic pewnego ( i np. w połowie roku - cyk z 50 na 70 ) natomiast jasno wynika, że nowo podpięci do sieci będą już musieli zapłacić 61 zł (50 zł + 22% VAT ) także Bloody znów nietrafiony przykład, bo wydaje mi się, że admini Nasz Net poprostu zaspali i obudzili się z ręką w nocniku, a artykuł na Ich stronie to nic więcej jak tylko próba "wyjścia z twarzą" z zaistniałej sytuacji.

Tak to przekręciłeś że nawet jakby pisało "jest 50 i będzie zawsze 50" to byś to przetłumaczył na niekorzyść.  Przecież pisało że dłuugo nad tym obradowali, więc jak mogli obudzić się z ręką w nocniku ;).  Po za tym nie znasz adminów sieci, tymczasem ja znam ich osobiście od dawna i tę akurat informacje dostałem rozmawiając z jednym przez telefon, zanim jeszcze ukazała się informacja na ich stronce. To czy kiedys nie zostanie tam abonament podniesiony to nie mam pojęcia, ale u nas także może coś takiego się wydarzyc, to nigdy nie ejst pewne.

Cytuj (zaznaczone)
Widzisz Mściborze moje zdanie w tej kwestii nic raczej nie zmieni, ponieważ tak jak Ty jestem tylko abonentem Wieszowa NET. IMO jednak na "negocjacje" jest za późno, ponieważ o szykującej się podwyżce było głośno przez cały rok 2004 - tak więc czasu na rozmowy o wyskości abonamentu i ewentualnym przerzuceniu części podwyżki na Maniera Service było wystarczjąco dużo, nie tylko tu na forum bo

W innych sieciach także było głośno, a ostatecznie sprawa zakończyła się bardziej szczęśliwie dla abonentów. To że było mówione dużo wczesniej niczego nie tłumaczy

Cytuj (zaznaczone)
Abonament nie jest podniesiony - to UE i nieudolność naszych politków jest przyczyną tego że płacimy teraz 10 zł więcej, ale ta kwota ma być nam zwórcona.

CO do naszych polityków, to chyba jedyna rzecz co do której jesteśmy zgodni, zawsze cuś ;)

Offline Screamer

« Odpowiedź #51 dnia: 10.03.2005 06:38 »
Cytuj (zaznaczone)
Poprzez zmniejszenie abonamentu mniej trafi do kasy państwa(mniej państwo na tym zarobi).

Jak dla mnie jest to podejscie typu: " wytnijmy wszystkie lasy, wtedy nie bedzie ich pozarow..."
Poprzez zmniejszenie abonamentu faktycznie panstwo dosaloby pare zlotych mniej, ale ostatecznie to admini sieci ucierpieli by na tym najbardziej. Jak juz mowilem, wole miec pozadnie funkcjonujaca siec w zamian za te pare zlotych wiecej na miech.

Cytuj (zaznaczone)
Pozatym wypadałoby się w końcu zdecydować. Najpierw wyjechałeś z bezsensownymi obliczeniami atakując naszych administratorów a teraz zmieniasz zdanie jak chorągiewka. Takie wypowiedzi są dla mnie bezwartościowe.

Co do mojej pierwszej wypowiedzi  to juz pisalem, ze w wyniku wyjasnienia mi nowych (dla mnie) faktow nieco moj punkt widzenia na cala sprawe sie skrzywil (lub moze poprawniej bedzie napisac "wyprostowal"). Samo to, iz admini z tego podatku maja tylko dodatkowe klopoty i brak jakichkolwiek zyskow przekonal mnie o ich racji.
A czlowiek, ktory potrafi przyznac sie do bledu i dokonac ponownej oceny sytuacji, to czlowiek ktory potrafi sie nad soba zastanowic. Wam tez to radze, bo jak sie czasami czegos uczepicie, to staje sie to dla Was "racja absolutna".

Pozdrawia lekko zirytowany Screamer -_-'

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #52 dnia: 10.03.2005 16:30 »
Pewnie nawet za siebie nie płacisz tylko twoi rodzice.

Screamer, a dlaczego nie odpowiedzialeś na to pytanie Mścibora ? :roll:

Offline Screamer

« Odpowiedź #53 dnia: 10.03.2005 20:16 »
Ehh, meczysz Bloody, meczysz ^_^

Wiedz, odpowiedz na ostatnie pytanie, to: tak, koszty miesiecznego abonamentu jak na razie pokrywaja moi rodzice, jednak wynika to z faktu, iz wciaz sie ucze i nie mam mozliwosci stalego zarobkowania.
Nie oznacza to jednak, iz nie licze sie z kasa, jaka idzie co miesiac na "luksus" jakim jest staly necik. Doskonale znam wartosc pieniadza. Na nowego kompa musialem sobie zapracowac charujac pol poprzednich wakacji na budowie... jednak warto bylo i dzieki tej ciezkiej pracy tym bardziej cenie sobie to, co posiada.
Wracajac jednak do tematu: naprawde wole zaplacic te 5 zl wiecej i miec pewnego neta, a nie jak moj znajomy, ktory jest podpiety pod Nasz Net i placac ok. 50-55 zl miesiecznie (bez doliczenia nowego podatku). W ta cene wliczony jest miesieczny abonament, oplata za zew. IP + bonusem wraz z zew. IP ma gratis poczte na lokalnym serwie (normalnie chyba tzeba 5 zl doplacac co miech). Caly problem w tym, ze chlopak ma zazwyczaj takie lagi po lokalu (pingi do serwa na poziomie 1000-2000 ms), ze wlasciwie poza niesmiertelnym GG to z neta nie moze korzystac.

Nie chce tu naprawde rzadnej burzy wywolywac, jednak naprawde warto przemyslec jeszcze raz swa opinie.

"Cudze chwalicie, swego nie znacie..." ^_^

Cheers from Screamer

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #54 dnia: 10.03.2005 22:52 »
Cytuj (zaznaczone)
Wiedz, odpowiedz na ostatnie pytanie, to: tak, koszty miesiecznego abonamentu jak na razie pokrywaja moi rodzice, jednak wynika to z faktu, iz wciaz sie ucze i nie mam mozliwosci stalego zarobkowania.
Nie oznacza to jednak, iz nie licze sie z kasa, jaka idzie co miesiac na "luksus" jakim jest staly necik. Doskonale znam wartosc pieniadza.

Najlepiej się zna jego wartość, gdy samemu się na niego pracuje. Nie placisz z własnej kiesy więc nie odczuwasz tego na sobie tak jak co niektórzy.

Cytuj (zaznaczone)
Na nowego kompa musialem sobie zapracowac charujac pol poprzednich wakacji na budowie... jednak warto bylo i dzieki tej ciezkiej pracy tym bardziej cenie sobie to, co posiada.

Więc choć trochę rozumiesz o co biega...

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #55 dnia: 12.03.2005 15:05 »

Co do infomacji cenowych które dostałem od qmpli to po prostu nie pamiętaja akurat nazwy firmy która im owe usługi udostępnia.

No nie rób se jaj ! Fajnie że ktoś nie pamięta jak się nazywa firma która daje mu neta :) Przegięcie :) Powiedz mu żeby zaglądnął do umowy :)

Cytuj (zaznaczone)
Nie oznacza to jednak, iz nie licze sie z kasa, jaka idzie co miesiac na "luksus" jakim jest staly necik. Doskonale znam wartosc pieniadza.

Najlepiej się zna jego wartość, gdy samemu się na niego pracuje. Nie placisz z własnej kiesy więc nie odczuwasz tego na sobie tak jak co niektórzy.

Bloody zrozum wreszcie że nie każdy jest taki duży i dorosły jak Ty, Mścibór czy jeszcze ktoś inny. Ja też sobie nie płacę za neta tylko moi rodzice. Tylko przez to, że mam dopiero 19 lat i nie pracuję tylko się uczę. Nawet jakbym sobie coś dorobił przez wakacje to pewnie by mi nie kazali zapłacić abonamentu bo wiedzą że w taki sposób nigdy sobie niczego nie dorobię!!.
Ty mówisz tak jakbyś miał żonę i conajmniej 4 dzieci na utrzymaniu + czynsz za dom, prąd, wode itp. Z tego co wiem to mieszkasz [tak jak ja] z rodzicami i nie masz na utrzymaniu żony z dziećmi. Więc to co zarobisz to sobie odkładaj a jak te 55 zeta postanowiłeś dawać na neta to nie mam nic przeciwko - przynajmniej jest admin na forum :). To że jesteś szczęśliwym posiadaczem pracy to nie znaczy że każdy będzie nad Tobą ubolewał bo płacisz sobie za neta sam. Nie tylko moi rodzice płacą za neta i mają jeszcze wiele innych podstawowych wydatków których Ty pewnie nie masz więc przemyśl sprawe....
Wszystko dostaniemy za rok po odliczeniu.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #56 dnia: 12.03.2005 15:13 »
Co nie oznacza, że nie brak mi wydatków.
W każym razie chodzi o to że nie zrozumiesz jaka jest wartość pieniądza dopóki sam nie zaczaniesz na niego pracować. Też kiedyś byłem mlody i nie płaciłem za nic bo sie uczylem. Sytuacje zrozumiesz dopiero za parę lat...

Offline Mścibór

• Maniak Forum
    • http://www.asg.wieszowa.pl
« Odpowiedź #57 dnia: 12.03.2005 22:23 »
Pier...e ten temat. Chcecie płacić to płaćcie(a raczej w większości wasi rodzice). Nie chce mi się bezproduktywnie pisać. A co dorosłości Elmo masz racje jestem dorosły pracuje, uczę się i nie tobie rozliczać Mnie czy kogokolwiek innego z osobistych wydatków. Dla mnie temat jest zamknięty.
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.

Offline Atreyu

• Maniak Forum
« Odpowiedź #58 dnia: 13.03.2005 09:19 »
proponuje zeby kazdy ujawnil swoje rozliczenie podatkowe... ocenimy kto jest dorosly a kto nie !? ... gleboki wdech... wydech... =D
...