Autor Wątek: Choroba i śmierć Jana Pawła II a podejście do tolerancji  (Przeczytany 13125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artm

• Administrator
Choroba i śmierć Jana Pawła II a podejście do tolerancji
« Odpowiedź #15 dnia: 10.04.2005 00:44 »
w sumie

ostatnio jak jechalem do gliwic nagle patrze wszystkie cieżarówki stają i trąbią .......... wiadomo czemu..... jakiś gościu w radiu powiedział aby tak uczcić Jana Pawła 2..........

podsumowanie ......... przynajmniej na 5 minut było luźno  na naszych drogach

pozdrawiam artm

Offline Atreyu

• Maniak Forum
« Odpowiedź #16 dnia: 10.04.2005 00:48 »
Cytat: "artm"
podsumowanie ......... przynajmniej na 5 minut było luźno  na naszych drogach

hehe :D ...to jest przykład racjonalnego podejścia do życia...
...

Offline Mścibór

• Maniak Forum
    • http://www.asg.wieszowa.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 10.04.2005 15:44 »
Media podczas śmierci Papieża wykazały się komercyjnym podejściem do tematu i brakiem wychowania-przykład w sobotę, kiedy Papież jeszcze żył większość prezenterów ubrana była na czarno. Fakt transmitowania tego wydarzenia na wszystkich kanałach non stop-brak profesjonalizmu(wszak nie wszyscy musza chcieć oglądać transmisje z Watykanu itp. na okrągło).Co do akcji typu łańcuszki, smsy(dawajciezarabiać i tak bogatym operatorom komórkowym) i gaszenie światła to mogą sobie ludzie je prowadzić byle mnie tym nie męczyć.Za o wiele bardziej wartościowe uważam chwile modlitwy i kontemplacji spędzone nad życiem Papieża. Zaznaczam Karola Wojtyle kocham i szanuje.
        Co do tematów religijnych powiem, iż świadkowie Jehowy w przeciwieństwie do większości chrześcijan przeczytali Pismo Święte i stosują się do niego dosłownie(przynajmniej tak ma być w teorii) a nie wybiórczo jak napisał Elmo. Zaznaczam tu, iż jestem Chrześcijaninem(oszczędzę tu niektórym błędnych domysłów). Nie lubię jak ktoś posługuję się argumentami opartymi na nieprawdziwych stereotypach. Tu moje słówko dla osób szumnie broniących kościoła,, Najpierw poznajcie, czego bronicie by wiedzieć jak walczyć” wszak czy można się nazwać się w pełni katolikiem i nie przeczytać Świętej księgi???.
Pozdrowienia dla Krzyżowców i reszty świata
 :D
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.

Offline Roxx

• Maniak Forum
« Odpowiedź #18 dnia: 10.04.2005 17:04 »
Cytat: "Mścibór"
Za o wiele bardziej wartościowe uważam chwile modlitwy i kontemplacji spędzone nad życiem Papieża.

Całkowicie się zgadzam, bezsensowne rozsyłanie sms-ów które nic nie dają tylko kase biorą uważam za bezsensowne. Za to chwila dosłownie chwila modlitwy, za już umierającego Ojca Świętego mogła zdziałać i to wiele.
Co do łańcuszków to jest to samo, wszyscy wysyłają i siedzą na tym gg i tylko podają dalej, zamiast tego mogli się przyłączyć do naszego czuwania które odbyło się dwa razy, lub sami w domowym zaciszu pomodlić się w intencji Jana Pawła II .
"W życiu chodzi o to, aby uczyć się tak, by inni nie spostrzegli, że się człowiek uczy." Winston Leonard Spencer Churchill   
RaMZeS -----> Roxx
www.sound-studio.pl   Nagłośnienie, oświetlenie

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #19 dnia: 10.04.2005 17:26 »
Jeśli dostaję łańczuszki bądź sms'y tego typu to po prostu to olewam. Przyznaję jednak zę dwa łańcuszki wyjątkowo rozesłałem, jedni rozesłali dalej, inni olali to, a jeszcze inni zaczęli wulgaryzować  :roll: .
Jak czegoś nie chcemy to dajemy "X" albo gasimy telewizor i spoko.
U mnie w chacie to przez cały tydzień to oglądali, a ojciec nawet nagrał niektóre rzeczy na video i ogląda to nawet teraz gdy to pisze.
Osobiście z całego przekazu telewizyjnego o papieżu widziałem tylko sam pogrzeb i rpzyznam ze byłem pod wrażeniem.
Nie rozumiem jednak osób, które miały coś przeciw temu że ludzie mieli w  opisach np.
  • .  

Co do zgaszenia światła to zupelnie o tym zapomniałem :D
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Roxx

• Maniak Forum
« Odpowiedź #20 dnia: 10.04.2005 18:04 »
Cytat: "Bloody"
Nie rozumiem jednak osób, które miały coś przeciw temu że ludzie mieli w opisach np.
Nie wiem, czemu niektórym przeszkadzało to, mi osobiście to nie przeszkadzało, a sam nawet miałem czasem rzekomą świeczkę w opisie. To był i jest trudny czas dla niektórych, jedni wyrażali smutek w ten sposób drudzy po przez modlitwę, łzy itp. każdy na swój sposób, ale łańcuszki to tylko zbędna rzecz.
"W życiu chodzi o to, aby uczyć się tak, by inni nie spostrzegli, że się człowiek uczy." Winston Leonard Spencer Churchill   
RaMZeS -----> Roxx

Offline Sasanka

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #21 dnia: 10.04.2005 20:01 »
Rzeczywiście to, co ostatnio mieliśmy okazję oglądać w tv ocierało się o program rozrywkowy z domieszką telenoweli brazylijskiej. Prawdę mówiąc w tym czasie dowiedziałam się więcej o Janie Pawle II, niż przez całe swoje życie ( oczywiście nie ma się czym chwalić).
Szał, który ogarną społeczeństwo, niewiele różnił się od promocji karpi w okresie bożonarodzeniowym.
Gaszenie świateł, jest niczym w porównaniu ze wstążeczkami na antenkach samochodów. Za bardzo nie wiem, co mają one oznaczać („Boże chroń mnie od wypadku?” ).
Poza tym uważam, iż każdy ma prawo wyznawać i wierzyć w co chce, o ile jego przekonania mieszczą się w ogólnie przyjętych normach moralnych i nie szkodzą drugiemu.

Osobiście nie mam nic przeciwko paleniu świeczek w oknach, ale na gg to lekka przesada:)

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #22 dnia: 10.04.2005 20:41 »
Ja nie rozumie osób które "żygają całą sprawą o Papieżu i życzą mu śmierci bo ich to denerwuje".
Zastanówcie się nad tym...

Co do transmitowania na wszystkich kanałach tej samej tematyki to nic do tego nie mam bo śledziłem cały czas so cię dzieje. Jeśli komuś to przeszkadzało to mógł sobie włączyć video albo MTV.
Bloody - też nagrałem kilka żeczy :)
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Roxx

• Maniak Forum
« Odpowiedź #23 dnia: 10.04.2005 21:09 »
No Elmo z tym MTV to też da rady :) zawieszone zostało na czas żałoby a w sobote wieczorem już też nie grali :)

Cytat: "Elmo"
Ja nie rozumie osób które "żygają całą sprawą o Papieżu i życzą mu śmierci bo ich to denerwuje".
Zastanówcie się nad tym..

No ja tam nie wiem kto życzył papieżowi śmierci, nie słyszałem o takich komentarzach, ale widocznie tacy ludzie też się znaleźli  :?  jeśli to byli ludzie wierzący to powinni się głęboko zastanowić nad tym co mówili i myśleli, teraz każdy Polak i nie tylko, zastanawia się nad całą nauką Papieża, a te osoby dają wyraźny przykład że jego wysiłek tak długiego pontyfikatu poszły w ich kierunku na marne, i to jest przykre :( że nawet w ostatnich godzinach jego życia znalazły się osoby które mu źle życzyły :( wyznawcy innych religii modlili się za Papieża, a tu wyznawca tej samej religii staje "przeciw" Papieżowi, to jest skandal :/
RaMZeS -----> Roxx

Offline Radzio

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #24 dnia: 10.04.2005 22:58 »
Powiem tak mnie łanuszki gg, e-mail, doprowadaly do bialej goraczki.
Jestem osoba wierzaca, Papiez byl i jest dla mnie kims waznym.
Dlatego uważam że rozsylanie na gg wiadomości typu "zgaśmy światlo ......"
jest nie na miejscu. Komunikator to nie miejsce do oddawania czci i hołdu.
Jestem ciekawy czy w przypadku śmierci kogos bliskiego też sie trąbi o tym na gg.
Zniesmaczony łańcuszkami

Pozdrawiam

Offline Brzozomir

• Forumowicz Wieszowa NET
    • http://www.2ygfryd.prv.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 10.04.2005 23:15 »
Cytat: "Mścibór"
Tu moje słówko dla osób szumnie broniących kościoła,, Najpierw poznajcie, czego bronicie by wiedzieć jak walczyć” wszak czy można się nazwać się w pełni katolikiem i nie przeczytać Świętej księgi???.
Pozdrowienia dla Krzyżowców i reszty świata

Cóż, żadko czytuję pismo, ale się modlę często z brewiarza. tutaj jest tez pismo święte - psalmy, czytania, modlitwy. a z kolei słowa raniące mnie ale prawdziwe, są :

Cytat: "Atreyu"
Więc co do fragmentów wycinanych z pisma swiętego...
katolicy to grupa wieżących powiązana z fetyszowcami... w obecnych czasach raczej mało posługująca sie Pismem Świetym..., które jest dla nich jedynie gadżetem...każdy mistyczny wieżący musi mieć swoją magiczną księge...
miejsce tego gadżetu zajmują inne swięte obrazy, budowle, znaki, symbole i niezrozumiałe dogmaty...czyli fetysz...

Cóż, nie można nazwac tego fetyszem wg. mnie, i niekumam co chciałeś powiedziec poprzez "niezrozumiałe dogmaty" I w większości przypadków katolicy nie mają biblii, a jak mają, to nie zaglądają.

Z jednej strony, mówię że jst tak a z drugiej bronie. Powiem tyle że oba punkty widzenia są prawdziwe.
mam kare na wszystko, może keidys będe... :/

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #26 dnia: 10.04.2005 23:36 »

Poczytaj dokładnie co pisze w tym wątku Atreyu i Sasanka w swoim drugim poście - może dasz radę pojąć skąd odruch wymiotny. Choć po twoim pokazie katolickiej tolerancji [czyt. wcześnijsze posty]- szczerze wątpię.

życzenie śmierci dla JP II - przy tym całym cyrku otaczającym Jego agonię - podkreśle tu wyraźnie: cyrku wykreowanego przy masowym udziale katolików oczekujacych sensacji na placu św. Piotra i przed telewizorami wymuszjącymi nagonkę mediów na kardynałów z najbliższego otoczenia umierającego, którzy zamiast pozwolić spokojnie odejść JP II ciągle sprawdzali jak się czuje by podać tę "sensacyjąną informację, że jeszcze oddycha ..." zatrwożonym wiernym - to najlepsze życzenie w tamtym czasie.  

I dziwi mnie jeszcze jedna sprawa - skąd ten cały wasz smutek o tak wielce wierzący i prawowierni katolicy,   po śmierci JP II ? Przecież katolicka śmierć to przejście - w tym wypadku niewątpliwie - do lepszego świata. Czy smutek tak sztuczny jak bardzo komercyjne to wydarzenie, czy też wiara tak słaba i wybiórcza jak wasza (co pokazaliście w tym wątku do tej pory) znajomość Biblii i Katechizmu Kościoła Katolickiego? A może jedno i drugie ?

Kto z Was jest bez winy ... , niech pierwszy odpisze.

Offline Brzozomir

• Forumowicz Wieszowa NET
    • http://www.2ygfryd.prv.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 11.04.2005 07:45 »
Cytat: "AnHELLuS"
I dziwi mnie jeszcze jedna sprawa - skąd ten cały wasz smutek o tak wielce wierzący i prawowierni katolicy, po śmierci JP II ? Przecież katolicka śmierć to przejście - w tym wypadku niewątpliwie - do lepszego świata. Czy smutek tak sztuczny jak bardzo komercyjne to wydarzenie, czy też wiara tak słaba i wybiórcza jak wasza (co pokazaliście w tym wątku do tej pory) znajomość Biblii i Katechizmu Kościoła Katolickiego? A może jedno i drugie ?

Kto z Was jest bez winy ... , niech pierwszy odpisze.

Ja raczej na nikogo nie wrzucałem. A ja Ci powiem że ja się ciesze, nie nie z tego powdu że papież umarl, z tego powodu jest żal. A się ciesze, bo ja zadko mam doły czy smutki, oraz z tego powodu, ze papiez przestał się męczyć i właśnei odszedł do lepszego. I sam papież napisal przed śmiercią " módlcie się w radości nie smutku"...
mam kare na wszystko, może keidys będe... :/

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #28 dnia: 11.04.2005 14:17 »
Pisząc
Ja nie rozumie osób które "rzygają całą sprawą o Papieżu i życzą mu śmierci bo ich to denerwuje".

nie miałem na myśli Atreyu i Sasanki tylko raczej Ciebie. Chciałem to ująć dyskretnie żeby nie pisać: AnHELLuS powiedział "rzygam papieżem i mógł by już umrzeć - najwyższy czas na niego". Więc nie wiem kto tu ma trudności z pojęciem czegoś!! Na twoim miejscu po przeczytaniu mojego postu bym siedział cicho i  się nie odzywał w tej sprawie żeby nie wyszło na jaw o kim mówię. Wstydź się swojej postawy i wypowiedzi bo z tego co wiem to też jesteś Chrześcijaninem. To akurat jest nie istotne bo ludzie na całym świecie [także Ci nie wierzący w Boga] ubolewali nad Janem Pawłem II.

Twój stosunek do Kościoła i wiary zostaw w domu a nie chwal się tu i nie rób z Siebie pośmiewiska mówiąc jak Ci to wszystko wisi i powiewa. Każdy modlitwą wspierał papieża w ostatnich chwilach życia to ty akurat na przekór wszystkim: nie a co ja jestem umieraj, dosyć tego...
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Mścibór

• Maniak Forum
    • http://www.asg.wieszowa.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 11.04.2005 15:01 »
Elmo błędnie odczytujesz to, co Anhellus chciał napisać i przeciągasz na swoją stronę.
Napisałeś:
Cytuj (zaznaczone)
FAjnie powiedziane że "związek wyznaniowy opiera się na Biblii" powiedział bym raczej że na małych fragmentach wyciągniętych z kontekstu zdań i wyklepane na pamięć. Łazicie po domach ale jakoś mnie omijacie z daleka jak zapraszam na pogawędkę przy kawie. Księży jakoś też nie nachodzicie.
Nie miej pretensji że Cię ktoś obraża - popieram go!! Człowiek nie panuje nad Sobą w ciężkich momentach kiedy dostaje dodatkowy cios ze strony idiotów nie mających o niczym pojęcia.

Hm ktoś kiedyś powiedział ,,Kiedy cię uderzą w policzek nadstaw drugi”
Napisałeś również:
Cytuj (zaznaczone)
Wstydź się swojej postawy i wypowiedzi bo z tego co wiem to też jesteś Chrześcijaninem.

Z tym drugim bym się zgodził tylko bym zmienił adresata
 :wink:
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.