Autor Wątek: Choroba i śmierć Jana Pawła II a podejście do tolerancji  (Przeczytany 13132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
Choroba i śmierć Jana Pawła II a podejście do tolerancji
« Odpowiedź #30 dnia: 11.04.2005 17:01 »
Hmm wiedziałem, że tak będzie, jeszcze chwila i będziecie się ludzie nawzajem objeżdzać z powodu zdania jednego (który ma prawo je mieć jak każdy) i drugiego, któremu się to nie podobało...

Ludzie dajcie se na wstrzymanie...

Mały tak po za tym czemu nic nie napiszesz na uspokojenie, jak tak WIELCE chciałeś bronić swego to proszę, temat otwarty, uspokajaj teraz kłótnie, którą sam zacząłeś...

Temat miał być już dawno zamknięty, ale niektórzy się z moim zdaniem nie liczą, i z łachy dla takich personów temat został otwarty...

Jeszcze raz powtarzam, możecie dyskutować na tematy religijne, ALE NIE NAJEŻDZAĆ NA SIEBIE BEZPOŚREDNIO. Jak to wszystko się będzie jeszcze rozkręcać, temat zostanie zamknięty ponownie i pernamentnie (proszę się nie odnosić do zmian co do Hyde Park`u bo w tym wypadku to już jest naginanie regulaminu)...

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #31 dnia: 11.04.2005 21:48 »
Mówiłem że tak będzie  :roll: , każdy ma tu swoje zdanie które nie prędko lub nawet wcale nie zmieni.

Trzeba zrozumiec stanowisko tych, którzy poczuli ból po śmierci papieża, a różnie ludzie na to zareagowali. Czasy nam się zmieniaja i świeczki w opisach to juz norma, o innych nawykach nie wspominając.
Mimo tego wszystkiego należy pamiętać to o czym nauczał nas Ojciec Święty,   ja sam nie jestem bez winy, ale za swoje przeprosiłem.
Co do negatywnych opisów jestem na nie , ale mówi się trudno i żyje dalej, śmierć Ojca Świętego nie powinna być powodem który nas poróżnia a jednoczy.
prosiłbym się nie czepieć tego kto jak wierzy ( nie bądźcie jak stare babcie :D ) a swoje negatywne przemyślenia ( dotyczy się wszytkich ) zostawmy lepiej dla siebie.
Pozdrawiam wszystkich

PS: Dobrze sobie radzisz Ner , wiedziałem że dasz rade ;)

PS 2 - Ostatnio słyszy się że nowym papieżem miałby zostać czarnoskóry człowiek, co przyjmowane z lekko ( lub badziej ) rasistowskim podejściem. Czasami myślę że ludzie nie rozumieli słów przekazywanych przez Ojca Świętego.
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #32 dnia: 11.04.2005 22:30 »
Cytat: "Bloody"
Co do negatywnych opisów jestem na nie , ale mówi się trudno i żyje dalej, śmierć Ojca Świętego nie powinna być powodem który nas poróżnia a jednoczy

W sumie to masz rację  :oops: może jednak lepiej się nie kłucić tyle?.Wiem pewnie zaraz ktoś walnie że nie jestem zdecydowany ale działam [przeważnie] pod impulsem. Ktoś coś walnie to muszę mu wytknąć co nie co. Teraz to ja proponuję koniec "tej walki". Peace for all  :3maj_sie: Co powiecie ??

Co do murzyna to wiem tyle że ma być przed OSTATNIM Papieżem Piotrem i kiedy [ten ostatni] on umrze to będzie koniec [jedni mówią chrześcijaństwa, drudzy świata]. Jednak wątpię żeby już teraz wybrano "czarnoskórego" Papieża
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
« Odpowiedź #33 dnia: 11.04.2005 22:43 »
Cytat: "Bloody"
prosiłbym się nie czepieć tego kto jak wierzy ( nie bądźcie jak stare babcie  ) a swoje negatywne przemyślenia ( dotyczy się wszytkich ) zostawmy lepiej dla siebie.

Cytat: "Elmo"
Teraz to ja proponuję koniec "tej walki". Peace for all  Co powiecie ??

I bardzo dobrze, mam nadzieje, że reszta też wkońcu dojdzie do tego faktu i skończy się te bezcelowe dochodzenie do własnych racji po trupach  :wink:

Co do murzyna to wiem tyle że ma być przed OSTATNIM Papieżem Piotrem i kiedy [ten ostatni] on umrze to będzie koniec [jedni mówią chrześcijaństwa drudy świata]. Jednak wątpię żeby już teraz wybrano "czarnoskórego" Papieża

Z tego co ja słyszałem, to była przepowiednia, która mówiła, że teraz ma być wybrany Papież - hmm jakby to nazwać - "biały" :wink: , po nim "czarnoskóry", i po śmierci murzyna dopiero koniec - z tego co słyszałem ma być to koniec świata...

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #34 dnia: 11.04.2005 22:48 »
Piotr ma być ostatni a przed nim czarnoskóry - nie jest powiedziane murzyn!

Offline Brzozomir

• Forumowicz Wieszowa NET
    • http://www.2ygfryd.prv.pl
« Odpowiedź #35 dnia: 11.04.2005 23:04 »
Co do murzyna to wiem tyle że ma być przed OSTATNIM Papieżem Piotrem i kiedy [ten ostatni] on umrze to będzie koniec [jedni mówią chrześcijaństwa, drudzy świata]. Jednak wątpię żeby już teraz wybrano "czarnoskórego" Papieża

jest t przepowiednia Nostradamusa, o białym i czarnym pa
ieżu. Poczytywana narazie jako dobry i zły papiez :/
mam kare na wszystko, może keidys będe... :/

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #36 dnia: 11.04.2005 23:05 »
Z tego co ja słyszałem to ponoć po Polaku, papieżem miał zostać czarnoskóry kardynał. Ba, nawet był faworyzowany kardynał nigeryjski ;), na ile to ma być prawdą to nie wiem, bo teraz to strasznie dużo ludzie gadają ( gorący temat ) , ciekawostką jest też że w Watykanie na ścianie gdzie są portrety papieży zostały tylko dwa wolne miejsca, czarnoskóry przedostatnim papieżem ?  :roll: .
Co do końca chrześcijaństwa w odległości czasowej "dwóch papieży", to biorąc pod uwagę że wiele katolików jest tylko na papierze, którzy tylko zaliczają to co trzeba by żyć w naszym społeczeństwie ( chrzest, bierzmowanie itd. ), to mogło by się to tak skończyć. Znaczy koniec watykanu, bo samo chrześcijaństwo tak szybko by nie upadło, conajwyżej przemieniło się w liczne sekty, a wiarę głosili by tylko wędrowni kaznodzieje ( Ismael ? ;)  ).

Offline Atreyu

• Maniak Forum
« Odpowiedź #37 dnia: 13.04.2005 23:32 »
Cytat: "Brzozomir"
jest t przepowiednia Nostradamusa, o białym i czarnym paieżu. Poczytywana narazie jako dobry i zly papiez :/

hmm... czarny-zly ?! czyzby znowu odzywala sie nietolerancja katolicka?!

wiem znowu sieje herezje...

...
...

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #38 dnia: 14.04.2005 02:22 »
Cytat: "Atreyu"
hmm... czarny-zly ?! czyzby znowu odzywala sie nietolerancja katolicka?!

Masz rację, tylko "czyżby" :)

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #39 dnia: 19.04.2005 22:36 »
No i jest.... biały. Joshep Ratzinger [Benedykt XVI]

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #40 dnia: 20.04.2005 04:07 »
Cytat: "Brzozomir"
jest t przepowiednia Nostradamusa, o białym i czarnym pa
ieżu. Poczytywana narazie jako dobry i zły papiez

Czarny = zły, nie że od razu murzyn.
Słyszałem dziś wersje że w przepowiedni Nostradamusa miał być papież "wędrujące słońce" czyli Jan Paweł  II, potem "gałązka oliwna" Benedykt XVI i następny miał być czarny ( kolega nie był w stanie stwierdzić co to takiego miało być to czarne cuś ), a tak ogólnie to zabobony.
Był nawet kawał że w watykanie tak sie wystraszyli przepowiednią o czarnym papieżu że wszystkich czarnoskórych kardynałów spalili i dlatego był czarny dym   :wink: .
Ludzie mają pomysły  :roll:

Offline Atreyu

• Maniak Forum
« Odpowiedź #41 dnia: 21.04.2005 11:08 »
hmm... troszke w zwiazku z wyborem nowego papieza i z ... premiera Star Wars ROTS... czy widzicie pewne podobienstwo??

:D
...

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #42 dnia: 21.04.2005 13:16 »
Cytat: "Atreyu"
hmm... troszke w zwiazku z wyborem nowego papieza i z ... premiera Star Wars ROTS... czy widzicie pewne podobienstwo??

:D

Czarny = zły :>

A tak poważnie ciekaw jestem jakim papieżem będzie Benedykt XVI :)

Offline Brzozomir

• Forumowicz Wieszowa NET
    • http://www.2ygfryd.prv.pl
« Odpowiedź #43 dnia: 21.04.2005 16:12 »
O benedykcie XVI to chyba w inym topicu...
mam kare na wszystko, może keidys będe... :/