Autor Wątek: POWSTAŁ KLUB ASG!!!  (Przeczytany 10415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mścibór

• Maniak Forum
    • http://www.asg.wieszowa.pl
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« dnia: 18.08.2005 10:53 »
W Wieszowie powstał pierwszy klub ASG o nazwie ,,ŁYSE WĘŻĘ"
Zapraszamy nowych członków.Zapewniamy dobra zabawe i pare siniaków
:D

CO TO JEST ASG.

Air Soft Gun (BB guns, ASG) są wiernymi replikami pistoletów i karabinków palnych w skali 1:1, strzelającymi plastikowymi kulkami o średnicy 6mm.

Modele te napędzane są poprzez napęd pneumatyczny, którym może być np. tłok pchany przez silną spręźynę. ASG jest więc alternatywą do drogiego paintballu (zabawę w ASG można zacząć już od 50 zł!). Air Soft Guns mają specyficzny klimat rozgrywek. Często prowadzone są w terenie (stare poligony, las), a używane karabinki i pistolety podkreślają realizm rozgrywek przez swój wygląd, ciężar i często idealne odwzorowanie oryginału. Na świecie hobby to jest już dosyć popularne, organizowane są różnego rodzaju zawody i mistrzostwa. W Polsce jest stosunkowo młode. Od roku 2001, gdy w Internecie powstały polskie strony ASG, grono miłośników tej pasji poszerza się z dnia na dzień w miastach całej Polski. Organizowane są ogólnokrajowe Zloty, na które ściągają licznie Maniacy z całego kraju, a nawet goście spoza jego granic. Nie są to zawody, a jedynie spotkania miłośników o tych samych zainteresowaniach. Liczy się dobra, kulturalna zabawa w doborowym towarzystwie. W Airsoft bawić się mogą wszyscy niezależnie od wieku (osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców lub prawnych opiekunów) i od płci. Bezwzględnym wymogiem jest noszenie podczas zabawy okularów ochronnych. Warto zaznaczyć, iż Airsoft jest mniej bolesny od paintballu. Ślad po trafieniu przypomina kształtem i wielkością ugryzienie komara. Trafienie w twarz, czy mniej wrażliwe części ciała jest bardziej bolesne, dlatego niektórzy mogą używać specjalnych masek lub kominiarek. W Polsce istnieje ogólnopolski klub Maniaków Air Soft. Można go odwiedzić pod adresem: www.wmasg.pl . Warto też poszukać klubów we własnym mieście - z pewnością znajdą się chętni do wspólnej zabawy(np. w Wieszowie :D )
Zainteresowanych dokladniejszymi informacjami prosze o kantakt pod numeremi:
gg 5268815(Mścibór)
gg 3892287(Bloody)

Zapraszamy!!! 8)
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.

Offline Bloody

• Global Moderator
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 18.08.2005 12:22 »
No cóż, dla osób nieobeznanych dodam jaki jest taki tańszy koszt by sobie pograć.
Potrzebne w sumie są trzy rzeczy by grać:
1. Okulary, można zakupić w sklepie z ASG, lub nawet w sklepie ze sprzętem ochronnym BHP. Koszt takich okularów to 14-15 zeta, w zależności od miejsca zakupu.
http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=414&osCsid=aa664c2a8dc76885a5ecda43e84060e2

2.Oczywiście broń, bez tego ani rusz. W ASG sa trzy rodzaje:
a) spręzynowe
b) gazowe
c) elektryczne ( AEG )
Początki są skromne więc zaczyna sie od sprężyn, te odróżniamy na pistolety, shoot gun'y, karabiny i snajperki. Najtańsze sa oczywiście pistolety, koszt  od 60-140 złoty. Osobiście sugerowałbym wydać 80-90

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_46&products_id=727&osCsid=aa664c2a8dc76885a5ecda43e84060e2

3. To amunicja czyli plastikowe kulki, te są tanie bo już za 5zł można kupić 500 szt. 0,12g

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_53&products_id=546&osCsid=aa664c2a8dc76885a5ecda43e84060e2

W sumie licząc to wyszło by 99zł, ale jak ktoś chce to zawsze można poszukać taniej, bądź załątwić np. okulary z domu, te mogą zreztą być różne, przed zabawą zawsze się sprawdza najmocniejszą broń na najsłabszych okularach z 0,5 metra. Ja mam okulary z pracy, więc na nie nic nie wydałem.
Dla tych co chcą przetestować sprawe najtańszym z możliwych kosztów, to moga zakupić w kiosku an Helence ASG zabawki za 10-18zł. maja one zasięg do 15 metrów i też ciągną. Okulary jednak takze są tu potrzebne, nie życze nikomu dostac taką kulką w oko. Zresztą, my zaczynaliśmy testy od tych zabawek i wypadało całkiem ładnie istny CS na żywca ;)
Jak ktoś ma pytania to z chęcia odpowiemy na gg które są podane wyżej.
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Odolan

• Nowy Forumowicz
  • **
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 18.08.2005 22:38 »
Widze Mściborze, że mój pomysł na nazwę "squadu" został zaakceptowany :D  Miło mi to widzieć. Przyznam szczerze, że bieganie z giwerą jest fajnie. Ponadto te odgłosy graczy, którzy oberwali kulkę jakże realistyczne i satysfakcjonujące. No ale trzeba też dodać, że aby sobie nieźle pograć należy kupić sprzęt za conajmniej 200zł, bowiem wydawanie pieniędzy na coś tańszego mija się z celem. Lepiej kupić raz a dobrze. No ale to już jest tylko moja opinja więc proszę nie pisać mi tu, że się mylę bo ja wiem swoje i już    :twisted: . Bywajcie Żołnierze!!

Offline Bloody

• Global Moderator
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 19.08.2005 00:19 »
A pociągnąć ci z pistoletu za 80 zeta?  :twisted:
Bez urazy Odolanie, ale nie słyszałem byś z czegokolwiek strzelał więc skąd to stwierdzenie że tańsze jest złe. Osobiście mam zamiar kupić pistolet by strzelac nim w razie zmiany amunicji oraz wpadania do budynków ;)( karabiny tutaj są nieporęczne i słabo z szybkostrzelnością ).
Jesli dizie o siłe i zasięg takiego pistoltu to można poczytać modele za 135 zeta mają zasięg jak karabin za 300 zeta. Minus oczywiście taki że pistolet gorzej sie prezentuje wizualnie  ;)

Offline Odolan

• Nowy Forumowicz
  • **
3 rany lekkie=1 średnia rana
« Odpowiedź #4 dnia: 19.08.2005 08:50 »
Jak już wspomniałem to tylko moja opinia więc możesz mieć inną, po to jest forum by przedstawiać swoje zdanie. A co do zakupu broni, to opinię swoją wyrobilem sobie czytając wypowiedzi graczy, którzy mają doświadczenie w tym "sporcie". Ponadto wychodze z założenia, że jeśli już uzbierałem 80 zł to mogę trochę poczekać i kupić sobie coś za 200zł bowiem lepiej mieć satysfakcję z gry niż niedosyt i ponowne wydawanie pieniędzy. :wink:

Offline Odolan

• Nowy Forumowicz
  • **
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 19.08.2005 08:57 »
Acha, i jeszcze jedno :) Widziałem karabinek szturmowy Krzysztofa i z niego strzelałem, i wydaje mi się, że w pomieszczeniach też się przysłuży. A jeśli ktoś się uprze na drugą broń to może kupić sobie pistolet za 140zł na Helence i WEDŁUG MNIE będzie miał całkowitą satysfakcję z gry.

Offline Atreyu

• Maniak Forum
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 19.08.2005 09:11 »
całkiem ciekawa sprawa... może przyłącze się na wiosne jak już uzbieram cały ekwipunek...
kurcze nastepne hobby mnie wykończy finansowo :D :D

...
...

Offline Bloody

• Global Moderator
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 19.08.2005 10:50 »
Cytat: "Atreyu"
całkiem ciekawa sprawa... może przyłącze się na wiosne jak już uzbieram cały ekwipunek...
kurcze nastepne hobby mnie wykończy finansowo :D :D

...

Dla tego dla tych co nie mają teraz większej kasy sugerujemy zacząć od pistoletu za 80 zł. W sumie to tez nie ejst aż tak mało ale o wiele mniej niż np. 300zł.  W naszej drużynie także brakuje kogoś z shoot gun'em a są Hardball'e za 130 zeta, które zreszta mają dobre opinie na forach i jednego znajomego.

Cytuj (zaznaczone)
A jeśli ktoś się uprze na drugą broń to może kupić sobie pistolet za 140zł na Helence i WEDŁUG MNIE będzie miał całkowitą satysfakcję z gry.

Nie za 140zł tylko 14zł  :D . Owszem można na wypróbowanie tym postrzelać, aczkolwiek widac różnice w zasięgu ;).

Zreszta dla osób chętnych sugeruję pojechać do sklepu z bronią i rozeznać się , znam trzy w pobliżu:  w Bytomiu koło dworca ( 30 m ), w Zabrzu Kaliber i Katowicach Pentagon ( tam największy wybór i tam my kupowaliśmy ).
Jest też coś takeigo ajk tanie ASG, ale słyszałem o uzej awaryjności takich broni.

Offline Odolan

• Nowy Forumowicz
  • **
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 19.08.2005 16:55 »
Przepraszam za pomyłkę, miało być 14zł i dziękuje za poprawienie mnie.

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 30.08.2005 11:46 »
Ja jednak wole tradycyjne zabawy... zamiast z gnatem my biegamy z mieczami po lesie hehe, tez przednia zabawa ;)

Offline Piena

• Postopisarz [stopień 2]
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 30.08.2005 16:19 »
Mozna po krotce opisac o co tu chodzi... Jest to cos w rodzaju Paintball'a. Czymsie strzela. i ile moze kosztowac wszystko. tzn bronie i ewentualnie jakies dodatki.  Jestem bardzo zainteresowany z moim braciszkiem. moze nawet starego namowie bo tez ostatnio cos mi  wspominał.
Smokin...Smokin....":_

Offline mały

POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 30.08.2005 16:29 »
a gdzie tu można powalczyć??? Czy oberwanie z takiej kulki boli? czy można na początku poobserwować???

Offline Mścibór

• Maniak Forum
    • http://www.asg.wieszowa.pl
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 30.08.2005 21:54 »
Więc tak:
1. Przeczytajcie pierwszy i drugi post a większosć pytań sie rozwiąże.
2. ,,Jest to cos w rodzaju Paintball'a?"---tak jest to toś w rodzaju Paintballa:)tylko znacznie tańsze.
3.Strzela sie kulkami o średnicy 6mm różnej wagi.12,20,25 lub 30gram.
4.Co do bólu powiem tak-zalezy z jakiej odległości i jak jest ktoś ubrany.
5.Narazie gramy w lesie. Mamy na oku parę miejsc do walki.
6.Można poobserwować! Można nawet wziąść czynny udział niestety z zabawkowa wersją tych pistoletów(miejszy zasieg i celność) którą mozemy wypożyczyć(o ile sie jeszcze nie zepsuła).
7.Niedługo powinna być strona klubowa ze zdjęciami broni.
8.Co do kosztów jak pisalismy w pierwszych postach minimalne to
pistolet około 70zł i okulary ochrone bhp 12zł.
9. kontakt z nami to

gg-  5268815 Mścibór
gg-  3892287 Bloody
Piszcie nawet jak jesteśmy na niewidocznym.

Pozdrawiam i zachęcam.
A powiem wam iż niedługo być może w nasze progi wstąpi profesjonalny instruktor strzelania:).
Jak czegoś jeszcze nie wiecie to walcie śmiało z pytaniami.
Członkostwo u nas jest DARMOWE!
Zapraszamy.
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.

Offline mały

POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 30.08.2005 21:59 »
Chętnie poobserwowałbym lub nawet wziął udział. Niestety nie mam żadnej giwery :(   (ani tymczasowo środków na zakup)  
jeżeli bedziecie kiedyś organizować takie coś to prosze powiadomcie mnie

Offline Bloody

• Global Moderator
POWSTAŁ KLUB ASG!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 30.08.2005 22:09 »
AD. 8. Jak ktoś chce spróbować najtańczym z mozliwych kosztów, to może zakupic lub od kogoś pożyczyć zabawke ASG, dostępne na Helence w kiosku lub na różnych targach czy odpustach. Koszt 10-16zł. Taka broń jednak wytrzymie na kilka strzelań i ogólnie bywa różnie z celnością, zasięg z kolei to 15 metrów. Dzięki temu można zagrać i zobaczyć jak to jest by potem ewentualnie zdecydować czy kupić coś droższego.