Autor Wątek: Jak Wam dzialaja prgramy p2p na nowym laczu ?  (Przeczytany 6951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Screamer

• Postopisarz [stopień 2]
    • http://www.screamer.site.prv.pl
Jak Wam dzialaja prgramy p2p na nowym laczu ?
« dnia: 26.09.2005 16:16 »
Od paru dni probuje rozgrysc to nowe ustawienie lacza od p2p i ciezko z mi z tym idzie. Dlatego postanowilem zasiegnac jezyka i dowiedziec sie jak innym uzytkownikom dzialaja programy p2p po zmianach lacza.

Ja osobiscie uzywam glownie Torrenta... no i w tym przypadku wydaje mi sie, ze siec ta umarla na nowej konfiguracji. Jesli ktos o dziwo jednak odczul poprawe to niech opisze jaka ma konfiguracje proga i jakiego klienta uzywa (jesli mozna prosic ofcoz). Chetnie tez uslyszalbym opinie uzytkownikow emule, DC++ czy innych p2p typu SoulSeek czy BearShare. Z gory dzieki za odzew.
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."

Offline mad

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #1 dnia: 26.09.2005 17:26 »
Dziś rano trochę sciągałem na DC++ i byłem mile zaskoczony kiedy to pliki od user-ów z Holandii leciały z prędkością średnio 40 - 80 kb/s.

Offline Johnny

• Forumowicz Wieszowa NET
  • xoxo
« Odpowiedź #2 dnia: 26.09.2005 17:45 »
Witam. Rozniez korzystam glownie z torrenta, urzywam azureusa i wedlug mnie jest to chyba najlepszy i najbardziej zaawanosowany klijent tej sieci. Dzisiaj zauwazylem ze azorek ma problemy przy laczeniam sie z seedami, trwa to czasami dlugo, a czasami program laczy sie tylko z paroma osobami mimo  ze seedow jest duzo wiecej. A tak poza tym  to nie narzekalem na transfery  8) zobaczymy jak bedzie teraz.

PS. polecam stronki gdzie nalicza sie ratio  :wink:
xoxo

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: 26.09.2005 21:04 »
No sam ciekawy jestem opinii jak to teraz działa, ale dodam, że pełna szybkość ściagania będzie dopiero w opcji z przekierowanym portem.

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
« Odpowiedź #4 dnia: 26.09.2005 21:36 »
No ja mam opcje przekierowania portu ustawioną i jeśli chodzi o DC to poprawa jest, teraz średnio ( biorę pod uwagę tylko zagraniczne HUBy) transfery mam około 30 kB/s (na jeden plik) i jestem aktualnie zadowolony takim stanem rzeczy :D

Offline Johnny

• xoxo
« Odpowiedź #5 dnia: 26.09.2005 22:29 »
Po obserwacjach z dnia dzisiejszego musze przyznac ze torrent nie dziala tak jak dzialal.. Azureus z trudem nawiazuje jakiekolwiek polaczenie z seedmi i w przypadku sciagania 2 plikow naraz jeden jest nieaktywny. Moze to chwilowe zaburzenia  :cry: zobaczymy jutro
xoxo

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #6 dnia: 28.09.2005 14:43 »
Używam DC++ n azewnętrznych hubach leci mi średnio 40-80Kilo na plik. Tak więc film od przyjścia ze szkoły do wieczoru to już żeczywistość - nie fikcja.
Jakie mam ustawienia??
MAm przekierowanie portów a IP wpisane takie jak z ping plotera p2p.wieszowa.pl [83.18.29.154] i śmiga.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Screamer

« Odpowiedź #7 dnia: 29.09.2005 14:29 »
Po dluzszych obserwacjach mozna stwierdzic, ze Torrent zostaw wlasciwie wylaczony z gry na nowych ustawieniach. Aktualnie dozwolone sa jedynie polaczenia z uzytkownikami, ktorzy korzystaja z portow z przedzialu 6881-6889 (o ile mi dobrze wiadomo). No i rozwiazanie to jest tragiczne w stutkach, dlatego ze duzo sieci blokuje wlasnie te porty aby probowac ograniczyc ruch na torrencie,a uzytkownicy wybieraja wszystkie inne porty , tylko wlasnie nie te z przedzialu podstawowego. Efekt - prawie calkowity zanik zrodel dla plikow na nowych ustawieniach. Co gorsza niektore trackery wrecz banuja za uzywanie portow z przedzialu 6881-6889, gdyz wiaze sie to ze slabymi transferami od uzytkownika w przypadku blokady tego p2p na ich sieci.

Jako uzytkonik glownie tego programu p2p wnosze o zrobienie cos z tym. Trooche mnie malo bawi jak widze, ze inni maja po 180 kB/s download na EMULE !! ( co wydawalo mi sie w naszej sieci do tej pory nieosiagalen, z powodu powaznie przycietego uploadu) lub 40-80 kB/s na DC++ (zwazywszy na to ze tam ciagnie sie od pojedynczych uzytkownikow). Napewno znajdzie sie wiecej osob, ktore mnie popra w tej sprawie.

Z wyrazami uznania i szacunku - Screamer.

Offline Johnny

• xoxo
« Odpowiedź #8 dnia: 29.09.2005 16:50 »
Calkowicie zgadzam sie z Screamerem.

PS. Elmo moglbys podac adres tego huba z ktorego korzystasz ?
xoxo

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #9 dnia: 29.09.2005 22:21 »
Screamer- "180 kB/s download na EMULE !!" ???  kto tak ma? ja sciagam sobie emulem (port przeierowany) i najwyzsze (sumeryczne) downloady to ~45kilo(w nocy) a standardowo waha sie pomiedzy 5-20kilo.
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Screamer

« Odpowiedź #10 dnia: 30.09.2005 09:59 »
Nie tak dawno temu Atreyu pochwalil sie na forum transferami z jednej z nocek.

http://forum2.wieszowa.pl/viewtopic.php?t=444&postdays=0&postorder=asc&start=20

Musze przyznac, ze tez mnie wtedy zatkalo.

Offline Atreyu

• Maniak Forum
« Odpowiedź #11 dnia: 30.09.2005 10:46 »
no niestety... takie transfery miałem jedynie przez jeden dzień (niedziela)...

teraz się troche uspokoiło ;) :

...

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #12 dnia: 30.09.2005 17:19 »
Cytat: "Screamer"

40-80 kB/s na DC++ (zwazywszy na to ze tam ciagnie sie od pojedynczych uzytkownikow).

Musze tu zaznaczyć że nie od JEDNEGO użytkownika tylko cięgnę od max 10 userów jeden plik. 50 kilo na jeden plik to suma tych 10 uzerków. Grosik do grosza.....-> KB do KB i sie robi więcej :)

Cytat: "Johnny"
PS. Elmo moglbys podac adres tego huba z ktorego korzystasz ?

Korzystam z wielu hubów. Niestety to się co chwilę zmienia bo często przestają działać albo z niewiadomuch przyczyn mam ciągły reset serva na danym hubie. yszukję sobie je z okienka publicznych hubów. Tam gdzie trzeba mieć minimum te 50GB :) Wszystko z przedrostkiem BBB jest spoko.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Screamer

« Odpowiedź #13 dnia: 01.10.2005 09:19 »
Musze przyznac, ze to cos nowego dla mnie. Bylem przekonany, ze na DC++ jeden plik mozna w tym samym czasie tylko z jednego zrodla ciagnac jednoczesnie. Ty piszesz, ze ciagniesz max od 10 ?!? Jak to mozliwe, jakiego klienta DC uzywasz?

Offline qd

« Odpowiedź #14 dnia: 01.10.2005 11:14 »
Screamer na DC++ można ciągnąć jeden plik w tym samym momęcie od tylko jednego użytkownika. Elmo`wi chodziło o sumę wszystkich transferów różnych plików od różnych userów.
Gadzet o którym piszesz oferują bardziej wypasione wersje DC, które są raczej nie akceptowane na większości hubów publicznych (czyt. ban).
Co do hubów... tak naprawdę hub nie ma większego znaczenia, a raczej łącze jakim dysponuje osoba od której ściągasz. Wyjątkami są huby na których wymaga się minimalnej prędkości łącza, a to juz huby w większości prywatne, czyli takie na których trzeba mieć hasło... +duży share i to coś ciekawego