Autor Wątek: Gubienie polaczenia przy sciaganiu z HTTP  (Przeczytany 1500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Screamer

• Postopisarz [stopień 2]
    • http://www.screamer.site.prv.pl
Gubienie polaczenia przy sciaganiu z HTTP
« dnia: 27.09.2005 13:29 »
Czy ktos moze zaobserwowal taki problem u siebie:

Przy sciaganiu plikow o wiekszych obietosciach (ponad 50 MB, przy mniejszych tez problem prawdopodobnie wystepuje, jednak jest najlepiej widoczny przy wiekszych plikach) ze stronek (nie p2p) polaczenia podczas sciagania zostaja utracone. Przy stronach, ktore umozliwiaja wznowienie sciagania nie stanowi to wiekszych problemow, jednak na stronach w ktorych wystepuje kolejkowanie (czeka sie na potwierdzenie z serwera, ze sesja do sciagania danego pliku jest gotowa) taki problem uniomozliwia sciagniecie czegokolwiek (nie wspomne juz o stronach, ktore wznawiania nie oferuja).

Problem ten zauwazylem juz dosc dawno temu, jednak przez ten caly czas upewnialem sie , ze wiena nie lezy po mojej stronie. Ostatnie wymiany sprzetu radiowego w naszej sieci mialy rozwiazac problem, jednak tak sie nie stalo - problem wciaz istnieje :(. Pogrzebalem torche na necie w poszukiwaniu jakichs odpowiedzi i wyszlo na to, ze tylko niewielki odsetek ludzi na necie ma taki problem. Co wiecej autorzy serwisow zajmujacych sie udostepnianiem plikow wciaz nie sa w stanie jednoznacznie ustalic przyczyny takiego stanu rzeczy. Wskazuja jednak na zbyt rygorystyczne zabezpieczenia po stronie uzytkownika.
Z gory dzieki o jakiekolwiek infromacje.
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."

Offline qd

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #1 dnia: 27.09.2005 13:47 »
tak, u mnie problem również istnieje. chociaż zawsze sądziłem, że to raczej kwestia serwera z którego ściągam, ponieważ wiele plików przechodzi bez problemu, a jeśli zerwie połączenie to zazwyczaj za drugim razem plik ściągnie się bez problemu. owszem problem jest dość męczący jeśli serwer nie pozwala na wznowienie (i kontynuowanie) ściągania i trzeba ciągnąć od początku.
u mnie problem pojawia się stosunkowo często przy ściąganiu z serwerów rapid-share i megaupload

Offline Johnny

• Forumowicz Wieszowa NET
  • xoxo
« Odpowiedź #2 dnia: 27.09.2005 17:40 »
Ja rowniez zauwazylem porblem, i tak jak mowi qd sciaganie plikow z serwerow ktore nie umozliwiaja ponownego polaczenia jest meczace
xoxo

Offline artm

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: 27.09.2005 19:45 »
witam.....

Nie zaobserwowalem takiego problemu.........  obadamy to ale poterzba nam jeszcze pliku ktory dokładnie sciagacie i wam urywa.... link .........

przy okazji szkoda ze o takim problemie dowiaduje sie z forum ..... a nie tak jak być powinno ze net.wieszowa.pl lub maila lub z gg

pozdrawiam artm

Offline Screamer

• Postopisarz [stopień 2]
    • http://www.screamer.site.prv.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 28.09.2005 08:46 »
Ja osobiscie rozmawialem na ten temat z Mr.Markiem. Stwierdzil on, ze wina lezy po stronie wadliwego sprzetu na poziomie sieci lokalnej i jego wymiana zalatwi sprawe. Sprzet zostal szybko i sprawnie wymieniona, problem jednak nie zniknal. Dlatego tez zaczalem jego podstaw szukac gdzie indziej. Zabraklo mi juz jednak pomyslow na przyczyny, dlatego postanowilem skonsultowac sie z innymi uzytkownikami sieci, aby ustalic czy problem dotyczy wiekszego grona ludzi. W ten sposob zalatwiam problem: "moze to cos u Ciebie nie dziala tak jak powinno".

Co do linkow, ktore zrywa.... no to wlasciwie ja mam ten problem na wszystkich stronkach. Sa momenty, kiedy caly plik od poczatku do konca sciagnie sie bez problemu, jednaz zazwyczaj nie mam tego sczescia i po paru podejsciach odpuszczam... smutne.

Polecam do testow linki:

-  www.gametrailers.com
-  www.fileshack.com  (wymaga rejstracji)

Te strony maj naprawde szybkie darmowe serwery i kiedys nie bylo z nimi najmniejszych problemow. Pozdro.
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."