Autor Wątek: mapka nadajniki i zasięg  (Przeczytany 3639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
mapka nadajniki i zasięg
« dnia: 31.10.2005 20:55 »
Mam taki pomysł, w wolnej chwili do wdrożenia, jesli uznacie za dobry pomysł.
Jest na stronie www mapka z zasięgiem, fajnie by było ją troszkę podrasować, nanosząc poszczególne nadajniki i ich zasięg(np. różne kolory), w razie jakiś problemow / awarii będzie wszystko czytelne (np awaria wieszowa zachód mi niewiele mówi).
Poza tym mozna by oficjalnie podać parametry łącza i ilość ludków podłączonych na daną chwile, będzie widać jak sieć sie rozwija.

Co myślicie?
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Screamer

• Postopisarz [stopień 2]
    • http://www.screamer.site.prv.pl
mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #1 dnia: 31.10.2005 21:11 »
Co do mapki to calkiem fajny pomysl.... jeszcze bardziej wypasiscie by bylo zrobic ja interaktywna, tz.: aby bylo na nie co pare minut aktualizowane statystkyki polaczen z opszczegolnymi nadajnikami (czy dane polaczenie jest wogle dostepne, a jesli tak to jakie jest opznienie miedzy serwerem a punktem dostepowym, byc moze aktualnie obciazone pasmo) - bylby to prawdziwy majstersztyk od statystyk lokalnych ^_^.

Co do ilosci podpietych osob do sieci... to raczej bym o tym zapomnial... jest to jedna z tych rzeczy, o ktorej sie glosno nie mowi :P... bo daje to juz pewne wyobrazenie o calej sieci (realny zarobe, mozliwe obciazenie laczy w tym samym momecie itp. itd.). Byc moze sie myle, ale z wlasnych doswiadczen wiem, ze admini sieci nie chca zdradzac tego typu informaci o sieci... przynajmniej nie dokladnie.
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."

Offline AnHELLuS

• Administrator
mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #2 dnia: 01.11.2005 09:07 »
Cytat: "yorg"
Poza tym mozna by oficjalnie podać parametry łącza
oficjalnie parametry łącza podane są na stronie głównej ("Rozszerzenie łącza do 8 Mbit"), szczegóły -  dostęne tylko dla abonentów - zaś tu

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #3 dnia: 01.11.2005 11:17 »
No niby tak. Co do mapki też mi się podoba ten pomysł. Jednak żeby była interaktywna? to chyba dużo roboty przy tym zeby to uruchomic. Nie wiem jak to jest.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #4 dnia: 01.11.2005 11:37 »
heheh.
Screamer zaszalełeś. Faktycznie majstersztyk by to był, ale wydaje mi sie to awykonalne. Juz predzej na mapce można by wprowadzić dodatkowo schemat szkieletu sieci(statycznie :) ), z poszczególnymi bridge'ami i ich przepustowością... Ciekawe któredy taki pliczek poprzez lokalne DC zaiwania ode mnie do np. Zbrosławice-Przewieźlika.
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Screamer

mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #5 dnia: 02.11.2005 07:19 »
Nie ma rzeczy niewykonalnych; sa tylko takie, na ktore tzeba poswiecic troche wiecej czasu ^_^

Offline artm

• Administrator
mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #6 dnia: 02.11.2005 12:03 »
pomysl dobry......
mapke mozna zrobic............ z poszczegolnymi nadajnikami..... i osadzic ja na mapie geograficznej terenu z zasiegiem....
co do bajerow na tej mapce........ jest problem CZAS.  

pozdrawiam artm

Offline Player

• Rozgadany Forumowicz
mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #7 dnia: 02.11.2005 23:31 »
Hmm :roll:  skoro admini nie mają za bardzo czasu to morze te bajery wykonał by jakiś utalentowany i znający się na ty użytkownik w naszej sieci mamy sporo ludzi na pewno znajdzie się ktoś  8)
...:::Logika zabija życie:::...

Offline Screamer

mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #8 dnia: 03.11.2005 15:46 »
Jesli ma byc to mapka statyczna, to jest to naprawde jedynie kwestia zdobycia jakiejs fajnej bitmapy terenow okolicznych (byc moze Google Earth nadalby sie tutaj) i oznaczenie na niej AP-kow wraz z domyslnymi zasiegami dzialania (ewentualnie zaznaczyc kanaly przelotowe miedzy poszczegolnymi wezlami sieci). No ale taka wersja statyczna to trochu nyndza... przynajmniej w moim przekonaniu :P.

Offline Screamer

mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #9 dnia: 18.11.2005 17:46 »
Tak sobie pomyslalem, ze skoro ostatnio bawie sie troche w tworzenie stronek przy wykorzystaniu technologii Flash, to czemu by w ramach cwiczen nie sprobowac zrobic jakiejs fajnej mapki zasiegu. Jednak aby miec jakis punkt zaczepienia potrzebowalbym jakichs informacji/namiarow na okoliczne nadajniki (dokladne polozenie, oznaczenie granic wiosek itp.) Jakoze ja mieszkam w Kamiencu, to odnosnie tej okolicy nie bede mial problemow... jednak z reszta bylby problem :/ . Dla tego prosz o pomoc uzytkownikow tej sieci.
Postanowilem jako mape terenu wykorzystac zdjecia z Google Earth, tak wiec jesli ktos bylby chetny mi pomoc, to niech sciagnie (moze juz posiada) programik GoogleEarth i znalazl swoje okolice (Kamieniec namierzylem na wspolrzednych: 50 st. 24'10.00 N , 18 st. 43'26.00 E ).
Nastepnie przy odpowiedniej skali wyeksporotwal obraz do bitmapy i w jakimkolwiek programie do obrobki grafiki zaznaczyl namiary na AP-ki (punkty dostepowe) , ewentualnie polaczenia miedzy nimi.... no i te granice danych wiosek/miast (sa w naszej sieci uzytkownicy z jakichs "miast" :P ?). Kiedy juz wszystko bedzie gotowe prosze o przeslanie ich na: screamer@wieszowa.pl

Za jakakolwiek pomoc bede baardzo wdzieczny ^_^

PS. jesli ktos bylby chetny pomoc, to najlepiej niech da znac na forum...

Offline AnHELLuS

• Administrator
mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #10 dnia: 18.11.2005 22:58 »
Cytat: "Screamer"
Nastepnie przy odpowiedniej skali

jaką Ty przyjąłeś skalę ? Mogę podać to co wiem, choć nie wiem co mogę, a co nie :) Tu raczej powinni wypowiedzieć się bracia Maniera ;) , więc narazie się powstrzymam.

Offline Screamer

mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #11 dnia: 19.11.2005 11:00 »
Co do skali, to nalezy ja przyjac tak, by na mapie byla widnoczna cala wioska (wersja optymalna) i ewentualnie jakies mapki pomocnicze w wiekszej skali, jesli na tej pierwszej nie da sie dokladnie zlokalizowac jakiegos miejsca (tak, zebym ja wiedzial dokladnie gdzie dana rzecz sie znajduje).

Co do "legalnosci" tego projektu, to chyba nie bedzie tu jakichs problemow. Gdzie znajduja sie AP-ki kazdy widzi, wiec to nic tajnego. Jesli potrzebne by mi byly informacje na temat przepustowosci poszczegolnych polaczen miedzy punktami dostepowymi, to wtedy bede rozmawia ofcoz z adminami.

Pozdrawia Screamer

Offline monterplus

• Nowy Forumowicz
  • **
mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #12 dnia: 21.11.2005 14:09 »
50st. 25' 20,53"N  18st. 45' 26,42"E  To są namiary na  AP przewieźlika.
Pozdro...

Offline Atreyu

• Maniak Forum
mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #13 dnia: 21.11.2005 15:37 »
Cytat: "monterplus"
50st. 25' 20,53"N  18st. 45' 26,42"E  To są namiary na  AP przewieźlika.
Pozdro...

Oby tych wspólrzędnych terroryści nie przejeli :D
...

Offline Screamer

mapka nadajniki i zasięg
« Odpowiedź #14 dnia: 22.11.2005 06:40 »
Taa, tak naprawde sa to namiary na silosy nuklearne Polski _^_

Ale tak juz na powaznie, to dzieki za te namiary - napewno sie przydadza.