Autor Wątek: DC problemy...  (Przeczytany 6354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qd

• Forumowicz Wieszowa NET
DC problemy...
« Odpowiedź #15 dnia: 23.10.2004 21:16 »

BEZ KOMENTARZA!

Offline Payne

• Nowy Forumowicz
  • **
DC problemy...
« Odpowiedź #16 dnia: 23.10.2004 22:33 »
No u mnie też coś ostatnio szwankuje...(2,3 dni) W liście uploadów i downloadów nie ma zupełnie nic :? , a o sciąganiu listy od innych nie ma mowy...

Offline AnHELLuS

• Administrator
DC problemy...
« Odpowiedź #17 dnia: 23.10.2004 22:49 »
Panowie Payne i qd - takie sprawy zgłasza się wpierw do Maniera Service. Wszystkie dane macie pod tym adresem net.wieszowa.pl/kontakt.html . Zachowujecie sie jak grymaśne dzieci. Ile można powtarzać, że jak się u Was coś sypie to kontaktujecie z Maniera Service ?  

Awarie lub inne zdarzenia zwiazane z działaniem/nie działaniem sieci Wieszowa NET zgłaszacie BEZPOŚERDNIO do Maniera Service.

Offline Payne

• Nowy Forumowicz
  • **
DC problemy...
« Odpowiedź #18 dnia: 23.10.2004 23:52 »
Szanowny AnHELLuSie ,

Dział SIEĆ WIESZOWA NET , poddział Nasza sieć , w opisie ma: "Sprawy związane z działaniem sieci Wieszowa NET"-
dlatego też, poruszane są tu przez forumowiczów  sprawy dotyczące sieci - i te dobre i te mniej dobre....
Ja piszę w swoim imieniu, i nigdy nie po godzinie , ani po 5 czy po 10 godzinach słabego" funkcjonowania" netu, zawsze jest kontakt z MANIERA SERVICE ...(skąd Twoja pewność, że nie było?).
Jeżeli piszę na forum jest to ostateczność , i tylko po to , żeby dowiedzieć się jak jest u innych użytkowników,  nie widzę w tym nic złego....niestety , ja nie mam modemu , żeby móc się przełączyć (wiem, że są tacy ).
Jeżeli ktoś ma problemy związane z siecią, ma chyba prawo o tym pisać (?), jest to nawet w regulaminie :
Cytuj (zaznaczone)
1. Ogólne zasady Forum.
1.1. Firma Maniera Service, twórca pierwszej wieszowskiej sieci internetowej Wieszowa NET, udostępnia swoim abonentom możliwość korzystania z forum, które jest miejscem wymiany informacji, komentarzy i myśli na tematy głównie związane z funkcjonowaniem sieci oraz życiem codziennym na terenie gminy Zbrosławice.

Tak więc , nie rozumiem Twojej irytacji ....ale wiem że "syty nigdy nie zrozumie głodnego, a opowiadanie ślepemu o kolorach nie ma sensu"

z przyjacielskim pozdrowieniem

Offline Bloody

• Global Moderator
DC problemy...
« Odpowiedź #19 dnia: 24.10.2004 00:47 »
Cytat: "Payne"
"syty nigdy nie zrozumie głodnego, a opowiadanie ślepemu o kolorach nie ma sensu"

Tak samo jak pisanie na forum n-ty raz na ten temat jest mniej skuteczne niż bezpośrednia rozmowa z adminami. Nie dość że szybciej to i pewniej  :wink: .   Ja jak mam konkretny problem to bezpośrednio kontaktuje się z adminami, chyba że jest to coś co nie wymaga pośpiechu i średnio mi na tym zależy,  wtedy pisuje na forum  :roll: .
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline AnHELLuS

• Administrator
DC problemy...
« Odpowiedź #20 dnia: 24.10.2004 11:34 »
Dział SIEĆ WIESZOWA NET , poddział Nasza sieć , w opisie ma: "Sprawy związane z działaniem sieci Wieszowa NET"-
dlatego też, poruszane są tu przez forumowiczów  sprawy dotyczące sieci - i te dobre i te mniej dobre....

Masz 100% racji  

Ja piszę w swoim imieniu, i nigdy nie po godzinie , ani po 5 czy po 10 godzinach słabego" funkcjonowania" netu, zawsze jest kontakt z MANIERA SERVICE ...(skąd Twoja pewność, że nie było?).

Wybacz mi więc zaszufladkowanie razem z qd. Moja pewność  że nie kontaktowałeś się z Maniera Service - hmm... :roll: Staram się poprostu uchronić dział "Nasza Sieć" od zmiany w miejsce gdzie komentarze piszą tylko userzy nie zadowoleni z działania sieci.

Jeżeli piszę na forum jest to ostateczność , i tylko po to , żeby dowiedzieć się jak jest u innych użytkowników,  nie widzę w tym nic złego....

Jeżeli ktoś ma problemy związane z siecią, ma chyba prawo o tym pisać

Ja też nie widzę w tym nic złego, szkoda tylko, że pisanie na forum to dla Ciebie ostateczność. Twoje posty są przemyślane i trafne. Może choć skrobniesz recenzję AA ?

....ale wiem że "syty nigdy nie zrozumie głodnego, a opowiadanie ślepemu o kolorach nie ma sensu"

też korzystam z naszego intraDC :wink: i widzę co się dzieje. To jednak nie jest moją podstawą korzystania z sieci, zresztą jak sądzę po ilości osób na hubie - zdecydowanej większości abonentów też raczej nie :wink:

z przyjacielskim pozdrowieniem

i tak już całkiem na zakończenie - może za fatalne trasfery w sieci należy podziękować tym użytkownikom Wieszowa NET, którym pomimo otwierania się "czerwonej strony" w przeglądarce dalej nie usunęli wirusów ze swoich systemów? :evil:

Offline WojZok

• Kandydat na Forumowicza
  • *
problem
« Odpowiedź #21 dnia: 24.10.2004 20:00 »
CO WIĘCEJ  "zbyt długi czas oczekawiania na połaczenie"
NO TAAAKK, JESZCZE - przedział 5 kb/s - 1 b/s

Offline Ymor

• Nowy Forumowicz
  • **
DC problemy...
« Odpowiedź #22 dnia: 24.10.2004 20:46 »
Najdziwniejsze w tych wszystkich awariach DC jest to, ze dotycza zawsze strony Ptakowice, Zbrosławice - nigdy Wieszowy... :)

Offline qd

DC problemy...
« Odpowiedź #23 dnia: 24.10.2004 20:58 »
Ymor słuszna uwaga :roll:

no tak, ale nasz nadajnik jest młodszy, więc mniej dopracowany
Panowie uzbrujmy się w cierpliwość ;)

Offline Ymor

• Nowy Forumowicz
  • **
DC problemy...
« Odpowiedź #24 dnia: 24.10.2004 21:22 »
Zadne takie formu nigdy nie bedzie ksiega pochwalna ale raczej pozostanie Ksiega skarg i zazalen...

Troszke mnie martwi fakt, ze takie wiadomosci, o awari DC  mozna uzyskac jedynie bezposrednio u zrodla a nie ma oficjalnej notki np na Forum, czy tez na stronie...
Cytat: "AnHELLuS"

też korzystam z naszego intraDC :wink: i widzę co się dzieje. To jednak nie jest moją podstawą korzystania z sieci, zresztą jak sądzę po ilości osób na hubie - zdecydowanej większości abonentów też raczej nie
Z tym wyjatkiem ze nie mieszkasz w rejonie samych awarii... :)

Napewno nie jest to sens wlaczania komputera przez wieksza rzesze urzytkownikow naszej "wspolnoty", ale prawda jest, ze zdarza sie, ze na naszym HUB'ie jest ponad 30 osob a to juz jakis wiekszy procent NAS jest...
Argumentacje mowiace o tym, ze Lokalny DC nie jest usluga gwarantowana przez operatora - jest tylko aktem dobrej woli ze strony Admin'ow nie jest dla mnie usprawiedliwieniem jego braku... Bo w ten sposob moze powstac podzial na lepszych i gorszych abonamentow - majacych badz nie dostep do pewnych uslug...
Cytat: "AnHELLuS"

i tak już całkiem na zakończenie - może za fatalne trasfery w sieci należy podziękować tym użytkownikom Wieszowa NET, którym pomimo otwierania się "czerwonej strony" w przeglądarce dalej nie usunęli wirusów ze swoich systemów? :evil:

Z tym czerwonym okienkiem to jest dosyc dziwna sprawa... raz sie ukazuje nastepnym razem nie... :) Gdy sie pokaze sprawdzam system Norton AV2k5 i nic... rezultat zerowy...  Po konsultacji z Arturem Maniera przepuscilem caly HDD przez PANDE - "niestety" wynik znow byl negatywny... Nic nie znalaz... wiec trudno mi tak do konca wierzyc w ten czerwony Alert...

Offline Bloody

• Global Moderator
DC problemy...
« Odpowiedź #25 dnia: 24.10.2004 23:08 »
Cytat: "Ymor"
Najdziwniejsze w tych wszystkich awariach DC jest to, ze dotycza zawsze strony Ptakowice, Zbrosławice - nigdy Wieszowy... :)

Eeee no coś ty. Odemnie Qmpel pilnie potrzebowął Simms i ściągał je przez trzy dni z zawrotnym 2-7kb w końcu zrezygnowany dał spokój. Wchód na Wieszowie jest tak obciążony że ściąganie czegoś większego nie jest przyjemne. Inny qmpel który jest nowy na sieci i został podpięty pod wschód, to chciał ściągnąć halfa i ledwo mu szło, nawet transfer spadł poniżej 1kb  :? .
Podobnie było z zachodem, też nie były porywające transfery, max mi leciało jak włączałem DC do 15kb, ale reguły to tak jak pisałem wcześniej 2-7kb. Osobiście nawet nie chciało mi sie ściągać i włączać DC  :roll: . Teraz jest zachód 2 i jest lepiej, ale to trwało i to niezbyt krótko. Nawet obecnie ludzie z "Wieszowy" nie mogą se pograć bo ich nie łączy, a jak łaczy to szarpie :( (RTW). Owszem zwracam na to uwagę na forum, ale spokojnie i bez nerwów.  Może i mamy tutaj troche lepiej, ale kokosów to my tu nie mamy :?
 Siec na Ptakowicach i zbrosławicach jest bardziej "świerza" niz na Wieszowie czy Kamieńcu, więc prace nad nią ciągle są z pewnością w trakcie. A w swoim czasie będzie u was tak, jak i u nas, ale jak mówiłem kokosów też tu nie mamy  :roll:

Offline Johnny

• xoxo
DC problemy...
« Odpowiedź #26 dnia: 25.10.2004 23:08 »
Co jest z lokalnym hubem DC ?? Juz ktorys dzien z rzedu nie moge sie z nikim połaczyc, albo w ogole nie moge wejsc na huba. Poza tym pingi w grach strasznie skacza  i sa bardzo wysokie. Czy ktos jest w stanie powiedziec mi co sie dzieje ????
xoxo

Offline Bloody

• Global Moderator
DC problemy...
« Odpowiedź #27 dnia: 25.10.2004 23:43 »
Jesli dize o DC to nie mam pojęcia bo nie włączam, ale co do gier i pingów to fakt cały dzień cosik niezbyt  :( . Wueczorem sie poprawiło na szczęście ( 23:00)

Offline AnHELLuS

• Administrator
DC problemy...
« Odpowiedź #28 dnia: 25.10.2004 23:54 »
Cytat: "Johnny"
Co jest z lokalnym hubem DC ?? Juz ktorys dzien z rzedu nie moge sie z nikim połaczyc, albo w ogole nie moge wejsc na huba. Poza tym pingi w grach strasznie skacza  i sa bardzo wysokie. Czy ktos jest w stanie powiedziec mi co sie dzieje ????

Cytat: "MrMark"
Jeżeli chodzi o przerwy działania HUBa dla Zbrosławic i okolic to trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Transfer DC jest wyłanczany/blokowany z prostej przyczyny.
Sieć przechodzi sporą reorganizację na którą składają się nowe łącze, nowy serwer gier (Athlon 2GHz tylko jako serwer gierek lokalnych) oraz zmiana szybkości działania szkieletu.
Dlatego niektóre połączenia działają w trybie zastępczym/roboczym i niekiedy wieczorami nie wyrabiają.
Wtedy jak mamy duże straty na poszczególnych odcinkach to musimy zmniejszyść liczbę przesyłanych danych właśnie poprzez blokowanie DC.
Jeszcze jakiś czas i wszystko wróci do normy, a powiem więcej, transfery w sieci znacznie sie poprawią.

To ciągle obowiązuje, więc przestańcie jątrzyć ten temat.  Jak znikną problemy techniczne to zostanie to podane od razu do wiadomości.

Offline qd

DC problemy...
« Odpowiedź #29 dnia: 15.11.2004 14:08 »
to bardziej pytanie niż problem, ale nichciałem zakładać kolejnego wątku z dc

mam 2 dc. jeden na zew drugi na naszego huba (bo tu jestem active). w każdym razie zastanawiam się czy w momencie gdy mam oba dc włączone to się nie blokują. oba przeciez korzystają z portu 411

kiedyś już pytałem o zalezność transferów zew i wew i dowiedziałem się ze nie mają na siebie wpływu. czy w przypadku 2 dc jest tak samo?