Autor Wątek: Nie ważne, że niedziała - ważne, że można!  (Przeczytany 1525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AnHELLuS

• Administrator
Cytuj (zaznaczone)
Wymiana dokumentów z urzędami przez internet

Od dziś polskie urzędy mogą doręczać pisma do interesantów drogą internetową, a interesanci - dostarczać tą samą drogą podania.

Pomimo tego, że zaczęły już obowiązywać nowe przepisy postępowania administracyjnego, większość urzędów nie jest przygotowana do przyjmowania wniosków przez internet - donosi "Rzeczpospolita".

Pierwsza możliwość - doręczanie pisma do interesantów drogą internetową - na razie pozostanie martwa z powodu braku rozporządzenia wykonawczego o warunkach technicznych doręczeń, w tym sposobu poświadczania ich odbioru.

Druga jednak, czyli prawo do składania podań przez internet, będzie obowiązywać. Ale tylko na papierze - wskazuje "Rzeczpsopolita".

Większość urzędów jest zupełnie nieprzygotowana do wejścia nowych przepisów w życie, niektóre nawet nie wiedzą o ich wprowadzeniu.

czekam na Wasze komentarze  :twisted:

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
Nie ważne, że niedziała - ważne, że można!
« Odpowiedź #1 dnia: 22.11.2005 20:01 »
No gdzieś to słyszałem. Sam jednak wolę iść osobiście do banku i założyć konto. Dostawianie rachunku za telefon w mailu... ok ale płatności przez neta się boję, więc i tak musze iść na pocztę ale jak skoro nie mam rachunku? Można go wydrukować ale to z kolei problem dla mnie:)

No jak to w polsce bywa pokręcone to wszystko jest.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.