Autor Wątek: Debata na temat gustów muzycznych  (Przeczytany 22193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
Debata na temat gustów muzycznych
« Odpowiedź #15 dnia: 08.10.2004 22:56 »
Cytat: "R@phael"
W sumie Elmo mógłby dokładniej powiedieć co to za dół go łapie, bo to też można wyodrębnić na kilka możliwości

No wiesz doła się nie łapie kiedy wszystko jest ok i gdy się jest szczęśliwym..
Mówię tu to takim czymś co mi dolega bezpośrednio po słuchaniu hh. Te treści to wszystko jakoś się zkłada na to.

Cytat: "qd"
"w polsce jest *****". elmo wie, ze to prawda ;) i ma doła (jak każdy)

Ok tu sie zgadzam ale bez przesady to w hh jest produkowane nie siinglami ale całymi albumami dół, dół, dół, shit, shit, shit. Ciągle to samo beznadziejne gó***.
dziwi mnie jednak to że jak elmo słucha kawałka "życie jest piękne" to to do niego nie trafia :?

Skąd wiesz?? Nie poruszałem tego tutaj. Właśnie że jak coś jest fajne to słucham tego na okrągło i jest mi lepiej. Dostaje skrzydeł czuję się dobrze.
(nieobraź się elmo to był tylko przykład)

Ok rozumię :)
pozdro.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline qd

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #16 dnia: 09.10.2004 13:58 »
Cytat: "Elmo"

dziwi mnie jednak to że jak elmo słucha kawałka "życie jest piękne" to to do niego nie trafia :?

Skąd wiesz?? Nie poruszałem tego tutaj. Właśnie że jak coś jest fajne to słucham tego na okrągło i jest mi lepiej. Dostaje skrzydeł czuję się dobrze.

przy kawałkach HH też?

masz racje, że o "dołach" jest dużo... ale to chyba tak jak w każdej muzyce... musisz sobie wybrac to co ci się najbardziej podoba :)

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #17 dnia: 09.10.2004 14:37 »
Elmo napisał:
Cytuj (zaznaczone)
No wiesz doła się nie łapie kiedy wszystko jest ok i gdy się jest szczęśliwym..

Nie wiem czy wiesz, ale ludzie juz tak mają, że zawsze czegoś im brak  :roll:
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #18 dnia: 09.10.2004 15:24 »
przy kawałkach HH też?

masz racje, że o "dołach" jest dużo... ale to chyba tak jak w każdej muzyce... musisz sobie wybrac to co ci się najbardziej podoba :)

Sęk w tym że wiele słyszałem i jak na razie 99% to wszystko co umie dołować. Co mi się podoba?... słucham metalu ale co do hh to też by może szło posłuchać ale on jest zawsze dołujący. Mówisz żeby se wybrać muze z innej półki ale jak to zrobić gdy hh ma tylko jedną półkę a raczej cały regał = dół. Nis słyszałem jeszcze czegoś pozytywnego. Nawet coś w stylu "Aniele" co jest uważane za super piosnke, jest niestety jakoś taie daremne i ma taki przykry nastrój. Nie chce się powtarzać ze słowem "dół" ;)

Offline qd

« Odpowiedź #19 dnia: 09.10.2004 16:55 »
może było by inaczej, jakbyś lubił HH wtedy znalazłbyś takie kawałki... zawsze można znaleźć, trzeba szukać, ale wiem po sobie, że jesli mi coś ewidętnie nie leży to mi się nawet niechce szukać :)

tak z ciekawośći, czy w metalu są "wesołe" kawałki?? bo widzisz jak dla mnie to jest naprawdę dołująca muzyka

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #20 dnia: 09.10.2004 17:18 »
qd powiedział:
Cytuj (zaznaczone)
tak z ciekawośći, czy w metalu są "wesołe" kawałki?? bo widzisz jak dla mnie to jest naprawdę dołująca muzyka

No właśnie, to jak to jest z metalem, dlaczego go słuchacie? Ja w sumie słuchałem parę kawałków, z reguły dlatego że były "mocne" i np. do grania w Quake 3 był w sam raz  :twisted: . Jak ktos powiedział "Heavy metal przy graniu w Q3 daje 25% skuteczności zabijania i 40 pkt pancerza"  :wink:

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #21 dnia: 09.10.2004 21:26 »
Dobra może powiem tak: co do wesołych piosenek to jest pare ale to ciężko powiedzieć dokładnie jaka i jaki tytuł. Nie chodzi mi tu dokładnie o to czy piosenka jest wesoła [tralalalala] czy zmutna [ :( ]. Chodzi mi tu o co innego. Mianowicie smutna a dołująca to co innego. Co do metalu to nie szukam piosenek tylko wesołych ale chodzi mi też o coś ciężkiego, mocnego. Coś co już powiedział R@phael. Tu jedynie co to możesz zacząć rozwalać wszystko wokoło :wink: a w hh jest monotonność smutku. Słuchając tego normalnie zbiera mi się na płacz i po prostu psuje mi się humor. W metalu [przynajmniej ja] tego nie odczuwam. Są spokojnijsze kawałki jak i kawałki naprawde ciężkie. Przy dobrym humorze - polepsza ci się jeszcze bardziej a przy złym -oj lepiej niech nik nie podchodzi  :evil:. Może to nie wytłumaczenie albo złe podejście do sprawy no ale tak ja to widze.

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
« Odpowiedź #22 dnia: 10.10.2004 10:34 »

Qd pozwolisz, że się jeszcze odezwę na ten temat ;) Jeśli naprawdę chcesz widzieć to mam dla Ciebie proste zadanie...
Mianowicie ściągnij Sobie jakikolwiek teledysk z HH (mówię obojętnie bo jak Elmo powiedział wszystkie są praktycznie "z jednego regału=dół" ) i teledysk hmm naprzykład Blink 182 - First Date (jest to wprawdzie Punk Rock, ale zobaczysz o co mi chodzi)
Jak to nie wystarczy to zobacz jeszcze Staind - Outside to przekonasz się jak wygląda smutna piosenka w HH a jak smutna w Rock`u ;)
PzDr Ner`zhul

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #23 dnia: 10.10.2004 15:03 »
Takie małe sprostowanie. Staind - Outside to nie jest piosenka ze smutnej półki a raczej ze spokojnej półki. To moje zdanie co do tej piosenki, jest ona spokojna zarazem niosąc w sobie "chwilami" naprawde niezłe napięcie [wokal] - nie jest smutna  :wink:

Offline qd

« Odpowiedź #24 dnia: 10.10.2004 18:32 »
mnie zazwyczaj mocne kawałki tego typu dołują, ale np jak słucham mocnego dnb (hardstep) to nie mam czegoś takiego...

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
« Odpowiedź #25 dnia: 11.10.2004 19:26 »
W sumie to niewiem o co wam chodzi :roll:  Doła się zazwyczaj ma raczej z bardziej hmmm........ osobistych powodów ;) Na mnie muzyka nie działa w ten sposób, słucham jej jak chce się uspokoić albo poprostu dla przyjemności :D Ale dół po słuchaniu muzyki?? Nie raczej tak nie mam...

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #26 dnia: 11.10.2004 21:11 »
Wiesz co qd może mi na dc dasz jakieś namiary gdzie moge ściągnąć [tak do przesłuchania] tego mocnego dnb (hardstep) bo po nazwie to to chyba nie jest hh  8)

Offline Mścibór

• Maniak Forum
    • http://www.asg.wieszowa.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 14.10.2004 20:30 »
Ta debata potwierdza, że o gustach( i parapetach?) się nie dyskutuje...
Szacunek dla SDM 8)
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #28 dnia: 15.10.2004 05:27 »
Mścibór powiedział:
Cytuj (zaznaczone)
Szacunek dla SDM

Całkowicie się z tym zgodze  :wink:

Offline qd