Autor Wątek: Debata na temat gustów muzycznych  (Przeczytany 22204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bloody

• Global Moderator
Debata na temat gustów muzycznych
« Odpowiedź #30 dnia: 15.10.2004 11:26 »
Cytat: "qd"
maoja mama słucha SDM  8)

I szacunek dla twojej mamy  8) <respect>
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline marcin

• Forumowicz Wieszowa NET
    • http://marcinbagsik.blogspot.com/
« Odpowiedź #31 dnia: 08.11.2004 00:29 »
o gustach sie nie dyskutuje ... ;)

Ale o muzyce owszem..

Nie generalizujmy.. Elmo, nie podoba Ci się coś, ktoś (zespół) tak żeby nazywać to gównem, to przytocz konkretny przykład.. napisz dlaczego?  Moim życiem jest rock, jazz, blues i czasem metal.. są to gatunki muzyczne które mnie rozwijają.. moją wrażliwość, empatie, które krztałtują moją osobowość i światopogląd. I tym gatunkom oddaję moje życie.. ale nigdy nie osmieliłbym się powiedzieć, że reszta muzyki to gów***.. bo to podejście człowieka z klapkami na oczach..
widzialem wiele filmow o HIP HOPIE.. wiem z jakich problemow wyrósł ten gatunek.. dlaczego sie zrodził.. i jestem pewien, że dzieki tej muzyce wiele osób NIE stoczyło sie na dno... Inna sprawą sa stereotypy wedle których muzyki tej słuchają tylko huligani, dresiarze i blokersi (dla których osobiście byłbym bezwzględnie surowy... chyba każdy normalny człowiek wie dlaczego) ale to temat na zupełnie inna okazje.. I oczywiscie sa utwory dla mnie szkodliwe - nawolujace do cpania, rozbojow, kultu zla i smierci.. itd. ale to pojawia sie w kazdym gatunku muzyki.. dla mnie osobiscie to na miano muzyki nie zasluguje i nie mozna tego w takiej kategori rozpatrywac.. ale to tez temat rzeka... :)

pozdrawiam
m.

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #32 dnia: 08.11.2004 14:47 »
Cytat: "marcin"

Inna sprawą sa stereotypy wedle których muzyki tej słuchają tylko huligani, dresiarze i blokersi (dla których osobiście byłbym bezwzględnie surowy... chyba każdy normalny człowiek wie dlaczego)

-Oto jeden z przykładów. Widzę że łapiesz o co mi chodzi :)

oczywiscie sa utwory dla mnie szkodliwe - nawolujace do cpania, rozbojow, kultu zla i smierci.. itd. ale to pojawia sie w kazdym gatunku muzyki..

-Z tym się zgodzę. Masz rację, przemoc ukazuje się w chyba wszystkich rodzajach muzy prócz Discopolo -ne wiem bo nie słucham :lol2:

dla mnie osobiscie to na miano muzyki nie zasluguje i nie mozna tego w takiej kategori rozpatrywac.

- Więc nie wiem dlaczego sugerujesz, że zachowuję się jakbym miał klapki na oczach  :? Dla mnie to też nie jest muza tylko różnimy się tym że ja nazywam żeczy po imiemiu a Ty wolisz *** i objazdy [czyt. inaczej powiedziane]
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline marcin

« Odpowiedź #33 dnia: 08.11.2004 15:12 »
a ja z calym szacunkiem dla Ciebie widze, ze Ty nie lapiesz.. Sa takie "organizacje" religijne, ktore wycinaja cytaty z Biblii i poza kontekstem je interpretuja po swojemu.. Ty wlasnie uczyniles to samo z moim postem..

Wyjasniam specjalnie dla Ciebie:

1. Kiedy pisalem o stereotypach.. chodzilo mi o to ze nie powinnismy sie nimi kierowac.. i ze to one wypaczają prawdziwy obraz Hip Hopu.

2. Pisząc o szkodliwych tresciach odwołuję się do wszystkich gatunków muzycznych.. a propos Twojej sugestii to mysle, ze w Hip Hopie takie utwory, stanowia krople w morzu,całości. Na ktora w wiekszosci skaldaja sie pozytywne tresci (moze sie myle.. nie jestem fanem gatunku.. wiec niech mnie porawi ktos kto nim jest.. nie osoba ktora nie ma o tym pojecia)

3. Specjalnie dla Ciebie, bo nie zauważyleś, że już to napisałem:

Inny rodzaj muzyki niż ten, którego jestem fanem.. NIE JEST DLA MNIE gów***, Szanuje każda twórczość..

Mam nadziej, ze to odczytasz wprost..:)
pozdrawiam

Offline Atreyu

• Maniak Forum
« Odpowiedź #34 dnia: 09.11.2004 09:49 »
1. stereotypy nie dotycza tylko hiphopu....w sumie jest to tak: hihop - "gangster" tudziez "bialy murzyn", techno - "dresiarz" metal - "s(z)atanista", gothic - "pedalek", punk - "brudas"... itd
...dla mnie jest to smieszne i niepowazne... az strach pomyslec ze sa szalency ktorzy wedlug tego chca zaprowadzic pozadek...

2. w kazdej muzyce znajdzie sie ktos taki kto psuje wizerunek tylko dla swoich interesow...chodzi i o oslwaiona komercje...
jesli chodzi o hh... jest to wartosciowa muzyka...ma swoje perelki np. k44, pfk i to niestety dla mnie wszystko...pozniej zaczynaja sie "gluche noce" i "ambitne je*** policji" ... cala nadzieja w tym ze gdziez tam w podziemiu powstaje muzyka szczera...odbijajaca uczucia a nie pusty portfel czy smaczek na nowy samochod czy nastepny zloty lancuch

3.
Cytat: "qd"
tak z ciekawośći, czy w metalu są "wesołe" kawałki?? bo widzisz jak dla mnie to jest naprawdę dołująca muzyka

np...luca turilli, manowar, rapshody ogolnie cala scena heavy/power...
...

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #35 dnia: 09.11.2004 14:48 »
Cytat: "Atreyu"
1. stereotypy nie dotycza tylko hiphopu....w sumie jest to tak: hihop - "gangster" tudziez "bialy murzyn", techno - "dresiarz" metal - "s(z)atanista", gothic - "pedalek", punk - "brudas"... itd
...dla mnie jest to smieszne i niepowazne... az strach pomyslec ze sa szalency ktorzy wedlug tego chca zaprowadzic pozadek...

Bardzo ciekawe porównania ale... warto zauważyć że nie każdy metal musi być satanistą [każdy satanista (chyba) jest metalem], nie każdy punk musi byc brudasem [i znowu każdy brudas jest punkiem]. Jeśli chodzi o Gothic to pierwszy raz słyszę takie porównanie  :? "pedałki" występują w każdej kulturze a gothic raczej mi się nie kojaży z "narcyzem". Nie będe tu pisał z czym mi się kojaży albo kim jest człowiek słuchający gothicu bo każdy może mieć swoje zdanie. Ja słucham [między innymi] Gothicu i się nie zachowuję jak pedał ani tak się nie ubieram a już na pewno nim nie jestem!  :!:

Co do marcina:
Cytat: "Marcin"
Sa takie "organizacje" religijne, ktore wycinaja cytaty z Biblii i poza kontekstem je interpretuja po swojemu.. Ty wlasnie uczyniles to samo z moim postem..

Wiem że są takie organizacje ale mylisz się że przekręcam twoje słowa. Piszesz dokładnie to co zacytowałem. Żeby nie wydłużać textu wyciąłem niepotrzebny początek i koniec NIE ZMIENIAJĄC ZNACZENIA. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem i po przeczytaniu całego textu czy tylko tego cytatu to rozumię to samo. Piszesz w sumie,  że nie wolno obrażać czyiś gustów ale potem piszesz nico co innego. Mówisz tak jak jest 8)

Offline qd

« Odpowiedź #36 dnia: 09.11.2004 16:06 »
Cytat: "Elmo"
enie każdy metal musi być satanistą [każdy satanista (chyba) jest metalem]

mylisz się. zresztą zgadzam sie z pewną częścią tej ideologii, a za metalema raczej srednio przepadam :) (to już bardziej got)
zreszta znam mnustwo ludzi słuchających muzyki podobnej do tej którą ja lubię i wierz mi, ze gdybyś ich spotkał to powiedziałbyś, że słuchają radia :D

Offline marcin

« Odpowiedź #37 dnia: 09.11.2004 17:29 »
Drogi Elmo,

Nie powiedzialem, ze przekreciles moje slowa.. napisalem, ze interpretujesz je inaczej niz to wynika z kontekstu.. jesli nadal tego nie zuwazyles.. to trudno.

Nie nawoluje rowniez w moim artykule do "Tolerancji dla wszystkiego" (patrz przyklad ze szkodliwymi tresciami) Rzeczywiscie nie mam tolerancji dla utowrow, w ogolnym rozumieniu szkodliwych.. ale to sa konkretne utwory i mam jasne argumenty przeciw.. nie potepiam przez to calego gatunku.. Mam szcunek dla kazdej sztuki jesli nie szkodzi ona nikomu.. czy naprawde tak trudno zrozumiec to co pisze????

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #38 dnia: 09.11.2004 20:48 »
Mówiąc o przekręcenie miałem na myśli o interpretacji wynikającej z kontekstu - sorry ale na szybko nie umiałem znaleźć słowa "interpretacja"
Jeśli chodzi o "tolerancje do wszystkiego" to także chodziło mi o to że też masz pewne zdanie do tych "szkodliwych treści". Mówisz że nie lubisz czegoś takiego. Przez cały czas o to mi chodzi i CAŁY CZAS CIĘ ROZUMIAŁEM. dla dokładniejszego rozumienia nie lubisz szkodliwych treści i takie tam a pozatym masz szakunec do wszystkiego.
Starczy?

Offline marcin

« Odpowiedź #39 dnia: 09.11.2004 21:02 »
:) ... ok.. nie musisz mi udawadniac, ze mnie rozumiesz.. Albo tak jest albo nie. Proste. Ja nadal uwazam ze nie.. ale to nie ma znaczenia.

Tematem jest muzyka..

Offline Atreyu

• Maniak Forum
« Odpowiedź #40 dnia: 11.11.2004 18:43 »
chyba ktos jest zleksza przewrazliwiony...chodzi mo o ta cala "afere" z tym zdjeciem o tresci "anty hip hopowej".... nie mam kompletnie pojecia czemu to sie spotkalo z takim duzym sprzeciwem...to jest tylko glupi obrazek....
dla przykladu w innym dziale dalem linka do strony "osmieszajacej" ludzi sluchajacych metalu... spzeciwu nie bylo... wiec cos tu nie pasuje...
...

Offline Atreyu

• Maniak Forum
« Odpowiedź #41 dnia: 11.11.2004 18:44 »
w sumie to jestem oburzony ;)
...

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
« Odpowiedź #42 dnia: 11.11.2004 22:16 »
Myślę, że zabardzo się ten temat rozrósł ;) Było powiedziane, że każdy ma swój gust ja już też przestałem besztać HH (przynajmniej oficjalnie :wink: ) Nierozumiem dlatego skąd oburzenie niektórych?? :?

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #43 dnia: 11.11.2004 23:19 »
No ale w końcu od tego jest Forum i Hyde park - gadanie o wszystkim, a nie jeśli coś jest za dłógie lub obrażające to kasacja lub zamknięcie.
Po to jest Hyde Park
Co innego jeśli się obraża dane osoby. - kasacja od razu.

Zresztą na naszym forum wypowiadają się jedne i te same osoby więc pozwólny się rozwijać  8)

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
« Odpowiedź #44 dnia: 11.11.2004 23:47 »
Heh wcale nie miałem zamiaru sugerowac żdanego zamknięcia  :wink: A to jest prawda widzę tutaj już mnóstwo zarejestrowanych użytkowników a nikt się nie wypowie. Napewno jest masa ludzi słuchających różnych typów muzyki :roll: