Autor Wątek: W Polsce Internet najdroższy  (Przeczytany 1244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elmo

  • Pości jak rok długi
  • *****
  • Wiadomości: 401
W Polsce Internet najdroższy
« dnia: 24.05.2006 11:35 »
Polacy płacą za dostęp do internetu niemal dwa razy więcej niż obywatele innych, lepiej zinformatyzowanych państw. Tymczasem eksperci z Centrum im. Adama Smitha uważają, że internet w Polsce mógłby być najtańszy - pisze Rzeczpospolita.

Raport Centrum im. Adama Smitha na temat kosztów korzystania z internetu powinien dać operatorom do myślenia. Wynika z niego, iż windują oni ceny ponad możliwości odbiorców, co daje krótkoterminowe zyski i nie przyczynia się do rozwoju społeczeństwa informatycznego.

Jeśli porównamy ceny dostępu z siłą nabywczą pieniądza, to w przypadku szybkich, szerokopasmowych łącz drożej jest tylko na Słowacji. Łącza o średniej przepustowości - 512 kb/s - są w naszym kraju najdroższe.

Zdaniem specjalistów z centrum im. Adama Smitha niskie ceny dostępu przyczyniłyby się do zwiększenia popytu. Aby to osiągnąć potrzebne jest (tu "zaskoczenie") ograniczenie dominacji TPSA na polskim rynku.

W zeszłym tygodniu został podjęty pierwszy krok w tym kierunku - nowa prezes UKE podpisała decyzję, na mocy której Telekomunikacja Polska będzie musiała obniżyć hurtowe ceny dla innych operatorów za dostęp do internetu. Zdaniem Streżyńskiej skutki tej decyzji odczujemy już jesienią.

źródło: Dziennik internautów

No więc czekam do jesieni, ciekawe co się zmieni.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline MieH

  • Maniak Forum
  • *****
  • Wiadomości: 229
W Polsce Internet najdroższy
« Odpowiedź #1 dnia: 24.05.2006 15:43 »
Zarąbiście obniżka o 2 max 5zl napewno mnie ucieszy...