Autor Wątek: Dźwięk rysopodbny??? :/  (Przeczytany 12649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klajstus

• Gość
Dźwięk rysopodbny??? :/
« dnia: 27.04.2006 19:03 »
Witam. Jak włanczam komputer przez około 1 może 2 minuty słychać bardzo drażniący uszy dżwięk, jakby się coś rysało. Ma ktoś koncepcje co to może być. Podejrzewałęm wentylatorek ale na prawde obaiwma sie, ze to coś poważniejszego, bo jak przykładam ucho to komputera to słszysze jakby to był monitor, a jak nasłuc*****e się przed monitorem, słysze, jakby ten dźwięk wydopbywał się z komputera. Taki dziwny dźwiek, że nie idzie ukreślić, skąd się wydobywa, ale na pewno z kompa, bo włanczylem kiedys samego kompa bez monitora i rez był ten dźwięk!!

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #1 dnia: 27.04.2006 21:06 »
Cytat: "klajstus"
Jak włanczam komputer
ączam :!:
jakby się coś rysało.
co robiło ?
Taki dziwny dźwiek, że nie idzie ukreślić, skąd się wydobywa, ale na pewno z kompa, bo włanczylem kiedys samego kompa bez monitora i rez był ten dźwięk!!
w jednym zdaniu piszesz że nie idzie określić i jednoczesnie twierdzisz stanowczo, że z kompa - moja rada: przed wysłaniem swojego postu przeczytaj go sobie głośno, a najlepiej daj do sprawdzenia osobie dorosłej.

Odnośnie twojego kompa: przestań podejrzewać - ściagnij obudowe i sprawdź. Odkręcić dwie śrubki to nie filozofia!  

Z tego nierzeczowego opisu twojej sytucji mogę wysnuć jedno przypuszenie, że to poprostu chrobocze sobie dysk przy starcie systemu. Prawdopodobnie masz dużą framgmentację plików na systemowej partycji i głowica musi zasuwać po całym talerzu. Sprawdź koniecznie czy dysk jest w pozycji poziomej - jesli nie, popraw przykręcając go dobrze do obudowy. Jesli dysk jest pochylony, przy pracy głowica rysuje talerze, co prowadzi do fizycznego uszkodznia dysku.

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #2 dnia: 27.04.2006 23:47 »
Może ci po prostu jakiś wiatrak wariuje. Obadaj tak jak mówił An co i z kąd dochodzi:) Jeśli wiatrak - odkręcasz zrywasz naklejkę od spodu i na zapałce kropelką oleju smarujesz wentylarotka.
Może stacja dyskietek ale to nei 1-2minut tylko góra 20sekund.

Napisz co było bo ciekaw jestem.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline mały

• Postopisarz [stopień 2]
« Odpowiedź #3 dnia: 28.04.2006 21:52 »
ej... co wy mu doradzacie!!! A jak ma jeszcze plomby gwarancyjne? Zerwie przez przypadek i bedzie na was
:D

Ale sm jestem zainteresowany tym "rysaniem" :)

klajstus

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 29.04.2006 10:33 »
Po pierwsze. Już mam dość jak poprawiacie mnie z jednej literki! To sie tobi wkurzające!

Po drugie. Nie wiesz co to jest rysanie?

Po trzecie. Pisze że nie wiem skad dochodzi jak włączam monitor i kompa jednocześnie i myślałem wtedy, że to monitor. Ale jak włączyłem kiedyś sam komputer to też "piszczało", czyli to nie może być monitor.

Po czwarte. Odkręciłem obudowe (naklejki już kiedyś oderwałem ;) ) i jak na złość nic nie "piszczy". Przy okazji się zapytam, czy bez jednej strony obudowy można użytkować komputer bez żadnych obaw, czy może to coś uszkodzić? Prosze już mnie nie chytać za słówka, bo podejrzewam, że już to jest celowe :/

Dam jeszcze znać o tym!

P.S. Wszystko jest poziomo :)

klajstus

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 29.04.2006 11:19 »
Nasłuchiwałem ten dźwięk bez obudowy i powiem Wam, że nie wiem skąd od dochodzi! Naprawde nie idze określić skąd się wydobywa. Naoliwię jeszcze wentylatorki i bobacze czy będzie "piszczało".

A można bez jednej strony obudowy użytkować kompa? Nic sie nie stanie?

Dzięki za pomoc

Offline Chris

« Odpowiedź #6 dnia: 01.05.2006 10:39 »
Rysanie :lol2:  Pierwszy raz slysze o czyms takim

klajstus

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 01.05.2006 11:41 »
Nie wiecie co to jest rysanie? O my good :D Bez jajcec :) Rysać.... Hmmm... Może to tylko w mojej rodzinie!! :D Moze mi odpowiecie , co?

Offline MTX

• Maniak Forum
« Odpowiedź #8 dnia: 01.05.2006 11:59 »
eh widze ze masz dziwny jezyk        O my good  Bez jajcec  Rysać.... Hmmm      Naprawde jestes dobry ;p

Offline Chris

« Odpowiedź #9 dnia: 01.05.2006 22:49 »
Heh twoja rodzinka tez tak mowi ?? lol

klajstus

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 01.05.2006 23:47 »
:) Zeszliśmy z tematu :) ja się pytalem czy moze cos uszkodzic jak nie mam zalozonej obudowy z jednej strony!?  8)

Offline MTX

• Maniak Forum
« Odpowiedź #11 dnia: 02.05.2006 00:13 »
nic Ci sie nie powinno dziac niewiem dokladnie ale u mnie nic sie nie dzialo tylko wiem ze ma lepsze chlodzenie :D:P

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #12 dnia: 02.05.2006 23:28 »
:) Zeszliśmy z tematu :) ja się pytalem czy moze cos uszkodzic jak nie mam zalozonej obudowy z jednej strony!?  8)

o rany... kim że Ty jesteś gościu...

ależ owszem, możesz uszkodzić komputer!
Wyobraź sobie że np. udomowiony króliczek podbiegnie do takiego otwartego komputera zwabiony kręcącymi się i terkoczącymi wentylatorkami, zbliży do któregoś z nich swój wątły nosek i wiuuuuuu! wciagnie go pod wentylator procesora,  przeleci miedzy wirującymi łopatkami i natychmiast wpadnie w użebrowanie radiatora.
Jak pewnie wiesz z fizyki różne roztwory wodne przewodzą niestety prąd - i już masz po kompie :O
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline MTX

• Maniak Forum
« Odpowiedź #13 dnia: 03.05.2006 01:27 »
Hehee Yorg dobry przyklad nie pomyslalem o tym ale samo od siebie nic sie nie stanie komputerkowi :) 8)

klajstus

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 03.05.2006 16:20 »
Heh, ale daliście przykład :D Aż się zacząłem bać :)