Autor Wątek: Czym należy strzelać  (Przeczytany 6675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bloody

• Global Moderator
Czym należy strzelać
« dnia: 22.05.2006 20:47 »
Często się mnie ludzie pytają czym gramy i ile takie coś kosztuje, zatem postanowiłem w skrócie opisać bronie jakie są dostępne, a na samym początku opisać te które na razie używamy w klubie "Łyse węże".
Na razie używamy tylko broni sprężynowej, czyli karabiny, pistolety oraz także broń zabawkową asg. W sumie każdy z nas zaczynał od zabawek, potem kupowało się coś lepszego. Dobrze jest zaczynać od broni sprężynowej, gdyż uczy to celności.

1. Zabawki ASG.
Co oczywiste największa ich zaletą jest cena która na ogół wynosi od 10-30zł, niestety to chyba jedyna zaleta gdyż reszta w porównaniu do reszty sprzętu jest na minus, lecz nie znaczy to że nie można nimi sobie pograć i świetnie przy tym się bawić, na ogół grając zabawkami asg uczymy się ukrywania i podkradania na bliższe odległości.
Zasięg takich broni z reguły wynosi do około 15 metrów, choć zdarzają się też takie co sięgają nawet do 25 metrów ( shoot gun oraz M-14 ). Różnie bywa z celnością, bo o ile jedne sa w miarę celne o tyle innych są problemy by z 5 metrów trafić butelkę. Jeszcze inna kwestia jest z wytrzymałością, jak na razie opinię najwytrzymalszej zabawki ma Uzi za 12-14 zł, dodatkową zaletą tej broni jest długi magazynek który może pomieścić ponad 20 kulek, minus to wspominana wyżej celność.
Zabawki nie maja także gwarancji, więc jak się już zepsuje to na ogół można ją juz wyrzucić. Dla ogólnej informacji podam że wytrzymałość zabawek jest różna, jedne padają po kilku strzelaninach inne dają rade nawet z trzydzieści ( mówiąc strzelanie, mam na myśli kilkugodzinna zabawę a nie ilość oddawanych strzałów).

2. Pistolety sprężynowe ASG.
Te są juz konkretniejsze w zależności czy mają lub nie mają hop up to ich zasięg bywa rózny, nie mniej na ogół sięga 20-30 metrów, a najdroższe modele ponoć nawet do 40 metrów, choć te droższe nie było dane mi sprawdzać.
Ich wytrzymałość jest dobra i nie psują się po kilku strzelaninach o ile im w tym nie pomożemy. Najczęstszy powód psucia się sprężyn to przypadki gdy słabo naciągamy suwak ( spotykane u dzieci które nie mają siły by do końca naciągnąć sprężynę ) wtedy po prostu pistolet jest zapychany kulkami, które nie są właściwie załadowane.
Celność w pistoletach jest dobra i jak się umie strzelać to nie sposób nie trafić z butelki z 5 metrów  .
Wykonanie zewnętrzne też jest dobre, czasami trudno rozpoznać że to tylko zabawka, ich odwzorowanie jest naprawdę dobre.
Ostatnią rzecz jaką chciałbym tutaj opisać to cena, która oscyluje w granicach 50-200zł.

3.Kabainy sprężynowe ASG.
Największą zaletą karabinów nie jest szybkostrzelność, bo po każdym strzale jak w każdej sprężynie trzeba samemu przeładować kulkę.
Nie mniej ich wartość uwidacznia się przy celności oraz zasięgu. W porównaniu do pistoletów zasięg jest większy o 5-10 metrów, na ogół zasięg karabinów wynosi 25-35 metrów, choć zdarzają się modele mające do 50 metrów ( głównie snajperki ). Minusem tych broni są gabaryty o wiele łatwiej biegać z pistoletem niż karabinem, ale za to o wiele łatwiej trafiać przeciwnika z karabinu.
Ceny karabinów są różne i choć ogólnie ceny wynoszą od 150-400zł

4. Shoot gun'y sprężynowe asg.
Te maja dobrą nośność bo ponoć nawet do 58 metrów ( opis na stronie sklepu ), choć zasięg ten jest mocno wątpliwy. Ogólnie siła i zasięg jest porównywalny do karabinów i wynosi około 25-35 metrów.
Z celnością jest trochę gorzej, zwłaszcza w przypadku tych tańszych replik, gdyż nie maja pełnych przyrządów celowniczych. ASG shoot gun nie strzela jak te prawdziwe chmura pocisków, a tylko jednym lub trzema pociskami, przy czym ta druga opcja dotyczy się droższych modeli. Zasięg wystrzeliwanych trzech kulek jest dwukrotnie mniejszy, ale jak ktoś powiedział: " Miło jest widzieć jak wróg dostaje trzy kulki na klatę".
Ceny tych tańszych to 90-180zł, a tych lepszych to prawie tysiąc zeta, choć jest model SPAS 12 za 290zł z możliwością przełączania ognia na trzy kulki, przy czym opinie na jego temat są pozytywne.

To wszystko jeśli idzie o sprężyny, starałem się to napisać jak najprościej, jeśli ma ktoś jednak pytanie to z chęcią odpowiem.
Następnym razem napiszę co nieco o AEG czyli broniach elektrycznych.
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Bloody

• Global Moderator
Czym należy strzelać
« Odpowiedź #1 dnia: 25.09.2006 01:41 »
0-10zł - No nie bądźmy śmieszni :)

10-30zł. Za ta cenę można zakupić tanie sprzęty na odpustach, choć jak się okazuje nimi także można trafić. Za około 20 zł można zakupić np. shoot guna, który niesie na 30m oraz w miarę celnie strzela. Za podobna kwotę można też kupić scorpiona, który jak na zabawkę całkiem sporo waży i nie psuje się zbyt szybko. W tej dziedzinie mogę jeszcze jedynie sugerować się firmą Double eagle gdyż z tej firmy zabawki maja chyba najdłuższą żywotność.

30-50zł Tutaj mogę polecić głownie shoot gun'y z tanich sprężyn, o dziwo maja one dobry zasięg, który potrafi nawet być większy od droższych klasycznych sprężyn.
http://www.sklep.airsoftguns.pl/projector.php?product=1152189275

50-100zł Za ta cenę można zakupić wszelkiej maści pistolety sprężynowe z porządniejszych firm. W przeciwieństwie do poprzednich broni tutaj na ogół otrzymujemy gwarancję. Zasięg do 25-30 metrów. Zaleta ich są niewielkie gabaryty, minusem jednak słaba celność.
http://military.pl/?cat=28
Za taką samą cenę można zakupić też tańsze sprężyny, ich zasięg oraz celność są porównywalne ( choć trochę gorsze ) do markowych sprężyn, największą wadą jest chyba ogólne wykonanie wizualne. W walce jednak potrafią wykazać się skutecznością :). Niestety nie potrafię za wiele powiedzieć na temat ich wytrzymałości, ale teoretycznie mniejsza od normalnej sprężyny.
http://www.sklep.airsoftguns.pl/search.php?cat=1132127010&lang=pol

100-200zł Tu wybór zaczyna się robić większy. Najpierw zaczniemy od solidnych sprężyn, których tańsze modele można zakupić za taką cenę. Od poprzednio opisanych potrafią wykazać się większą celnością, zasięgiem czy wytrzymałością, lecz różnica nie jest aż taka wielka. Oczywiście przy zakupie dostajemy gwarancję.
http://military.pl/?cat=30

AEG, czyli to co najlepsze, można zakupić właśnie w granicy tej ceny. Ich zasięg to zależnie od modelu to 25-35 metrów czyli mniej więcej jak w sprężynach, tylko że można strzelać serią. Wiele jednak słyszało się negatywnych opinii co do awaryjności, choć z drugiej strony nikt z nas nie miał czegoś takiego więc do końca nie można tego powiedzieć.
Zaletą jest że można ponoć dostać ( zakupić ) części zastępcze do tej broni.
Nie mam pojęcia jak tu jest z gwarancją, ale chyba nie dostajemy czegoś takiego przy zakupie, dokładniej trzeba by się zapytać przy zakupie broni.
Jedyne co jeszcze mogę sugerować to zwracania uwagi na firmy: double eagle, cyma, both elephant oraz well. W tej dziedzinie te wydają się być solidniejsze, na ile solidniejsze niestety nie mam pojęcia.
http://www.sklep.airsoftguns.pl/search.php?cat=1130858270&lang=pol

EDIT - Z tego co doczytałem to pisane osiągi, wagi etc. na sklepach internetowych sa w tej klasie broni przekłamywane. I tak np. G36 Double eagle niesie ponoć na 10-15 metrów... Dobre jako tako opinie miały Steyr oraz MP5, nie pamiętam niestety firm.  

Pistolety gazowe, z tych tańszych modeli również możemy dostać za taką cenę i to z markowych firm takich jak Tokyo marui. Zasięg jest różny, lecz na ogół ten skuteczny wynosi 30 metrów, maksymalny 35-40m. Wszystko jest zależne od modelu.
Napędzane są one green gazem, który niestety trzeba kupować bo wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Jedne zładowanie pistoletu daje na ogół 60-70 strzałów, na ile doładowań starcza butelka gazu to niestety nie wiem.  Najważniejszą zaletą tutaj jest powtarzalność strzałów, dzięki której można rywalizować z elektrykami, oraz zdobyć znaczną przewagę nad sprężynami.

http://asgshop.pl/produkt.php?id=423
Modeli oczywiście jest więcej poniżej 200 zł, niestety większość jest za ponad tej kwoty.

200-350zł Czyli wszelkiej maści droższe sprężyny, zaczynając od karabinów oraz na shoot gun'ach oraz snajperkach kończąc.
Karabiny tutaj nie różnią się niczym większym względem tych tańszych, za wyjątkiem lepszego wizualnie wykonania oraz wytrzymałości bebechów. Zasięgowo różnicy praktycznie nie widać.
Inna rzecz z takim shoot gun'em, możliwe jest zakupienie np. SPAS 12, który ma tryb przełączania ognia na 3-kulkowy. Maja one wtedy co prawda mniejszy zasięg lecz w budynkach trzy kulki naraz lub gdy wróg jest blisko może być to ciekawą alternatywą. Reszta jak w karabinach nie licząc jeszcze miłego odgłosu przeładowania broni, czego nie mamy w tych tańszych modelach :)
http://www.specshop.pl

Tutaj ogólnie można rzecz poprzeglądać.

Snajperki, no cóż za tą cenę wybór jest niewielki
http://taiwangun.com/index.php?str=product&product_id=197
Niewiele na ten temat mogę powiedzieć, ich zasięg raczej nie jest porażający i z ogółu wydłuża lot strzału do 40 metrów, czyli ledwie 5m więcej niż tradycyjne sprężyny.

Oprócz tego znajdziemy także droższe modele pistoletów gazowych oraz tańsze modele metalowych tańszych replik AEG.
Niestety te AEGi są może i solidniejsze w wykonaniu, to zasięg na ogół jest taki sam jak w tych tanich za 100-200zł lub ewentualnie trochę lepszy. Nie wiem jaka jest ich awaryjność, lecz specjalnych pochwał w ich kierunku nie słyszałem.

Za cenę 255 zł można też zakupić z firmy cyma, pistolet AEG. Ma on możliwość oddawania ognia ciągłego ( jak w oryginale ), to tak trochę jak Uzi, tylko ze tańsze i mniejsze. Zasięg nie porywa bo ledwo przekracza 30 metrów. Na bliskie jednak odległości czy budynki jest w sam raz, można także do niego zakupić hi-cap o pojemności 100 kulek, a to jest całkiem nieźle. Ilość kulek jakie utrzymuje mała bateryjka 500mAh, która ponoć wystarcza na 600-700 strzałów.

http://taiwangun.com/index.php?str=product&product_id=262

350-700zł  Tu zaczyna się sprzęt pół profesjonalny dla karabinów i snajperek bądź profesjonalny jeśli idzie o pistolety.

Karabiny to prawie pełny wypas, bo po za faktem ze nie są firmowe i trochę gorzej złożone to sypią ogniem albo ciut gorszym od tych drogich, albo i takim samym. Przykładowy Ak 47 za 455zł bez problemu strzela na 50 metrów.
http://taiwangun.com/index.php?str=category&category_id=5
Są też dostępne pistolety maszynowe MP5. Firmy które maja jaką renomę to głownie cyma oraz well, choć double eagle roaz both elephant również źle nie wypadają.

Snajperki to tutaj zaczynają niektóre wymiatać, mając nawet ponad 500fpr, jednak te na ogół sa na gaz. Jaki zasięg oraz celność jednak nie mam pojęcia, pamiętać należy że to wciąż tanie modele.

Pistolety to już ten najlepszej klasy modele na gaz a nawet AEG.
Te gazowe od tańszych oczywiście różnią się głównie dokładnością odwzorowania do oryginału i ewentualnie niektóre modele zasięgiem. Przez wzgląd na finanse nigdy żaden z nas tego jeszcze nie kupował.
Co do AEG to firma tokyo marui ma w ofercie glocka 18c, który oprócz ognia powtarzalnego ma także ogień ciągły, a jeśli dodać że można zakupić do niego magazynek hi-cap o pojemności 100 kulek to na bliskie zasięgi, a zwłaszcza w budynkach można powymiatać. Zasięg niestety nie jest tutaj porywający, gdyż ponoć ledwo przekracza on 30 metrów. Oczywiście wykonanie broni jak najbardziej klasowe :)

700-1500zł Tutaj zaczynają się markowe AEG'i oraz snajperki czy to gazowe czy sprężynowe. W tej cenie są też markowe Shoot gun'y lecz nie różnią się one na tyle by warto je chyba kupować. SPAS 12 za 290zł w boju jest równie dobry.
W górnej granicy tej kwoty można juz także dostać AEG'i tuningowane o większych parametrach do około 380 fps.

1500zł i wyżej. Tutaj są już tylko Droższe snajperki, AEg'i lub też te mocniej stuningowane. W tej cenie są też karabiny o limitowanej produkcji. Na samym końcu mamy karabiny ciężkie minimi, które plują kulkami jak szalone. Najdroższe tuningowane modele był za coś około 4500zł.

Ogólnie można sobie wszystko zobaczyć tutaj, są tam linki do wszystkich bardziej znanych sklepów zajmujących się ASG.

http://www.asg.pl/sklepy.php?sid=11e90d83aea503ca4cffae7e30538c5d
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Mścibór

• Maniak Forum
    • http://www.asg.wieszowa.pl
Czym należy strzelać
« Odpowiedź #2 dnia: 27.09.2006 22:51 »
Cytuj (zaznaczone)
100-200zł. AEG, czyli to co najlepsze, mozna zakupić właśnie w granicy tej ceny. Ich zasię to zaleznie od modelu to 25-35 metrów czyli mniej więcej jak w sprężynach, tylko że mozna strzelać serią. Wiele jednak słyszało się negatywnych opini co do awaryjności, choć z drugiej strony nikt z nas nie miał czegoś takiego więc do końca nie mozna tego powiedzieć.
Zaletą jest że można ponoć dostać ( zakupić ) części zastępcze do tej broni.
Nie mam pojęcia jak tu jest z gwarancją, ale chyba nie dostajemy czegoś takiego przy zakupie, dokładniej trzeba by się zapytać przy zakupie broni.
Jedyne co jeszcze mogę sugerować to zwracania uwagi na firmy: double eagle, cyma, both elephant oraz well. W tej dziedzienie te wydają się być solidniejsze, na ile solidniejsze niestety nie mam pojęcia.
http://www.sklep.airsoftguns.pl/search.php?cat=1130858270&lang=pol

EDIT - Z tego co doczytałem to pisane osiągi, wagi etc. na sklepach internetowych sa w tej klasie broni przekłamywane. I tak np. G36 Double eagle niesie ponoć na 10-15 metrów... Dobre jako tako opinie miały Steyr oraz MP5, nie pamiętam niestety firm.

Stanowczo nie polecam kupować aegów w tym przedziale cenowym z powodu strasznie dużej awaryjnośći!!! Repliki te maja plastikowy gearbox czyli flaki karabinu takie jak zębatki, które prędzej czy później się rozsypią - raczej wcześniej.
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.

Offline Galkas

• Nowy Forumowicz
  • **
    • http://WWW.AsgTuning.pl
Czym należy strzelać
« Odpowiedź #3 dnia: 04.10.2006 15:47 »
Nie kupowac nigdy niczego co ma plastikowy gearbox, ponieważ rozpada sie a zasięg to max 10 metrów, jak już wszystkie "Tanie " repliki z metalowym gearboxem najtaniej bodajze coś koło 360 zł
I zesłał mnie pan na ziemię bym siał zamęt i zniszczenie

Offline R4inM4n

• Postopisarz [stopień 2]
Czym należy strzelać
« Odpowiedź #4 dnia: 01.06.2008 18:42 »
temat juz troche nieaktualny cenowo :P
obecnie jest calkiem sporo niedrogiego a calkiem niezlego jakosciowo (w porownaniu do ceny offkoz) sprzetu made in china
na poczatek wystarczy cos z cymy boyi czy J&G a jak ktos zamierza sie bawic dluzej to niech pod zadnym pozorem tego nie kupuje tylko dozbiera na cos bardziej firmowego i nieporownywalnie lepszego :d
btw jezeli ktos planuje zakupienie m'ki BOYI to niech do ceny samej repliki doda od razu koszt lufy wewnetrznej i HU inaczej to to srednio bedzie strzelac ;) i jeszcze magazynek ten Hi-cap jest nedzny i nadaje sie chyba tylko jako atrapa na sciane bo na pojemnik na kulki za bardzo chalasuje
kiepska bateria to mit w przypadku BOYI
moja box'owa 8,4V 1100mAh jest lepsza niz 8,4V 2200mAh G&P ktora to nie radzi sobie czasem z napieciem spr :/ chyba ze dostalem jakas wadliwa
kumpla boxowa tez testowalem i jest rownie dobra ale na 2 przypadkach ciezko ocenic czy to nie fuks :P
ladowarka tez od biedy sie sprawuje