Autor Wątek: Czy w Pyskowicach jest zapotrzebowanie na sklep komputerowy?  (Przeczytany 7587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
Takie pytanko bo ja tego miasteczka za bardzo nie znam, ale może ktoś bywa jest obeznany w tematyce komputerowej ma tam znajomych i wie.

Moja firma (i ja sam) myślimy o otworzeniu tam filii, pytanie tylko czy jest na to miejsce, na dobry sklep, z dobrym zaopatrzeniem i dobrym serwisem...

Robienie filii to spora inwestycja i robienie 'na ślepo' nie ma sensu, można nieźle wtopić...
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline artm

• Administrator
Czy w Pyskowicach jest zapotrzebowanie na sklep komputerowy?
« Odpowiedź #1 dnia: 17.07.2006 22:16 »
witam...

Ogolenie Pyskowice to kolo 10 tys ludzi. Sklep ma szanse powodzenia. Z tym, ze tam jest juz jeden. I to z dużej Gliwcikej firmy.
Jak kiedyś mówiłem z nimi na temat tego sklepu, ogólnie powiedzieli, że slabe dochody tam są. Raczej ludzie z jadą kompa składać do gliwic a tam to jakies CD kupują.

pozdraiwma artm

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: 17.07.2006 22:17 »
A tam już jest filia fenixa (www.fenix.pl), ale prawdę mówiąc nie wiem jakie mają oboty.
Miasto nie jest takie małe, sklep na pewno jest potrzebny ale czy kilka sklepów może się tam utrzymać to nie wiem.

MM

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: 18.07.2006 01:22 »
Rozmawiałem  kiedyś z qmplem z Pyskowic na temat co by szło otworzyć w Pyskowicach. Temat z komputerami też był wzięty pod uwagę i wyszło ze nie da rady bo tam już jest sklep komputerowy. Ogólnie Pyskowice nie są zbyt bogatym miastem.
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Atreyu

• Maniak Forum
« Odpowiedź #4 dnia: 18.07.2006 09:10 »
Pyskowice już przeżywały otwarcie naprawde wieeelu sklepów komputerowych. Wszystkie szybko zamkneli, ostał się jeno Fenix na ul. 1-maja ;). Więc jedynie co się tam opłaca otworzyć to monopol lub solarium ;).
...

Offline artm

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: 18.07.2006 09:16 »
heheheheh

solarium..... solarium i siłownie ... no i nie moze zabraknąc sklepu z sterydami i anaboplikami ..............cale pyskowice

Offline yorg

« Odpowiedź #6 dnia: 18.07.2006 17:32 »
hmm.. Robiłem pobieżny wywiad i wiem że mają tam 3 sklepy, z tym że 2 z nich sa mierną konkurencją a rządzi Fenix.
I Fenixowi idzie dobrze. Z nimi walczymy w Gliwicach i dajemy rade, tylko nie wiadomo czy 2 prawdziwe sklepy w Pyskowicach to już nie za dużo...

To że ludzie jeżdżą do Gliwic to zauważyłem i stąd ten pomysł z filią. Co tu dużo mówic ma też znaczenie to że byłbym tam Kierownikiem Sklepu.

A może T.G? Ale tam mi się wydaje, że gorzej, no i dalej do Gliwic (centrala)

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #7 dnia: 18.07.2006 22:08 »
Cytat: "yorg"
Fenixowi idzie dobrze. Z nimi walczymy w Gliwicach i dajemy rade,
Powiedzmy szczerze: w Gliwicach jest miejsce na kilka sklepów komputerowych i nawet Proline (gdzie miałem wątplią przyjemność pracować) nie jest wstanie przejąć całości popytu, zwłaszcza że dużo oferują a g...o mają. Dlatego nie dziwię się, yorg że "dajecie" radę, bo po ofertach widzę, że z fenixem i proline nie wchodzicie sobie w pardę.

A może T.G? Ale tam mi się wydaje, że gorzej, no i dalej do Gliwic (centrala)
Tarnowsie Góry ... są 4 sklepy: dwa przy rondzie (okolice Hali Targowej), później jeden na przciw Centrum Kultury i  ostatni blisko Urzędu Skarbowego i Sądu. I generalnie liczyć się może tylko ten ostatni.
IMO choć TG są zdecydwanie lepszym miejscem na sklep komputerowy niż Pyskowice to jednak ci, którzy zaopatrują się w sprzęt - głównie studenci - robią to w ... Gliwicach.

A może Zabrze ? Co prwada jest sferis ale ofertę mają jeszcze bardziej na wyrost niż proline nie mówiąc już o wiedzy sprzedających. I jeszcze jest  "U Lisa", tylko trudno stwierdzić co jest bo prócz sprzedających którzy jak mantrę klepią regółkę "nie, jeszcze nie ma, będzie" i sprzętu za grosze + jakieś obudowy - nie ma więcej, a na durny zasialcz można czekać tygodniami i ... się nie doczekać. Więc konkurencja żadna. ;)

Offline yorg

« Odpowiedź #8 dnia: 18.07.2006 23:29 »
No ładnie.. w Proline się pracowało :P Serwis czy sprzedaż? Jakt tam jest (może na PW?)

Sam sklep tej sieci to wbrew pozorom już tak nie przeszkadza, choć przyznaję, że tak ok rok temu to silnie odczuwaliśmy ich konkurencje, teraz często klienci do nas wracają, nawet jeśli mamy parę złotych drożej, ale za to towar b. często od ręki, coś tam się zamontuje gratis, no i w razie serwisu nie robi się problemów. O dziwo całe zestawy wychodzą często taniej niż w P.

Zresztą z konkurencją w Gliwicach jest śmieszna sprawa, wszyscy 'starzy' się znają i dzielą się na tzw. dobrych 'naszych znajomych' i resztę. Znajomi potrafią sprzedać na kilka zł coś, co akurat zażyczył sobie klient a nie masz tego na stanie, a brakuje Ci do całego zestawu 'na dziś' itd.., czasem to nie wygląda zupełnie jak konkurencja w tradycyjnym tego słowa znaczeniu ;)

Zależy też kto jaki ma towar, każdy ma swojego głownego dystrybutora i też często nie wchodzi jeden drugiemu w parade, bo co innego ma. np fenix bierze z Bestcomu (sieć Exadium)a my prawie nic z tamtąd. Itd..

Mówisz o jakiejś konkretnej dzielnicy Zabrza?

Offline artm

• Administrator
« Odpowiedź #9 dnia: 18.07.2006 23:53 »
no to dorzuce swoje .......

tak wedlug mnie zabrze bedzie lepiej pasowalo nic Pyskowice.
W zabrzu znam 2 sklepy:
1. u lisa  
2. hmmm sklep przy skrzyzowaniu de gaoula.....

u lisa porazka straszna - w skrocie ten sklep zszedl na psy
a przy skorzyżowaniu de-gaula (czy jak sie to tam pisze) to maly sklepik ktory widac ma swoich starych klientow. ale nic szczegolngo.

co do proline......
ogolnie nie mile wrażenie i kontakt z ludżmi w Gliwicach... problem z serwisem no i naciaganie klienta....

Pytanie czy czasem przyszloscią nie sa sklepy elektronicze.????? tylko potrzbena porządna reklama

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #10 dnia: 26.07.2006 22:10 »
Mówisz o jakiejś konkretnej dzielnicy Zabrza?

Centrum, okolice dworca autobusowego.

Offline alchemik

• Nowy Forumowicz
  • **
    • http://www.wieszowa.pl/~alchemik/
« Odpowiedź #11 dnia: 27.07.2006 21:18 »
Cytat: "AnHELLuS"
Tarnowsie Góry ... są 4 sklepy: dwa przy rondzie (okolice Hali Targowej), później jeden na przciw Centrum Kultury i ostatni blisko Urzędu Skarbowego i Sądu

Są jeszcze dwa z tego co mi wiadomo, jeden w hali targowej na pietrze i drugi  niedaleko kina.

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #12 dnia: 27.07.2006 22:21 »
Cytat: "alchemik"
w hali targowej na pietrze
hmm, jakoś nie rzuca się w oczy, muszę poszukać następnym razem :)
Cytat: "alchemik"
drugi niedaleko kina.
zapomniałęm o nim  :oops: jest jeszcze jeden na "kaczyńcu" - dzieli lokal ze sklepem z tkaninami, ale to żadna rewelacja.
W sumie to jednak trochę tych sklepików w TG jest  :-|

Offline beer

• Kandydat na Forumowicza
  • *
Odp: Czy w Pyskowicach jest zapotrzebowanie na sklep komputerowy?
« Odpowiedź #13 dnia: 19.07.2010 12:42 »
www.komputis.pl

Nowo powstały internetowy sklep komputerowy. Tanio i pewnie. Dodatkowo usługi komputerowe. Odbiór osobisty. Pełna gama towaru ( na bieżąco dodawane). Produktu nie ma? Dzwonisz i zamawiasz.