Autor Wątek: Ślimaczy internet.  (Przeczytany 2820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klajstus

• Gość
Ślimaczy internet.
« dnia: 09.09.2006 23:21 »
Witam

Od jakiegoś czasu mój internet wariuje. Z sekundy na sekundę nagle gg się rozłącza a strona internetowa ładuje się z 5 minut. Trwa to kilka godzin, lub krótką chwilę. Nie wiem co się dzieje. Z początku myślałem, że to po prostu wysokie obciążenie serwera, ale przecież nie z sekundy na sekundę (dosłownie). Myślałem też nad tym, że może to był wina mojego komputera, bo pytałem sąsiadki z bloku która również korzysta z Wieszowa.Net i mówi, że nie ma takich problemów! Dodam, że Emule chodzi wtedy normalnie :/ Czego już w ogóle nie rozumiem.

Możecie mi jakoś pomóc? Nie pisałbym tego, gdyby to zdarzyło się kilka razy. Mam to od jakiś 2 - 3 tygodni!

Offline Player

• Rozgadany Forumowicz
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #1 dnia: 10.09.2006 00:14 »
Jak jesteś w trybie p2p to normalne a może jakiś vir najlepiej napisz do "Maniera Service" to zawsze działa :D
...:::Logika zabija życie:::...

klajstus

• Gość
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #2 dnia: 10.09.2006 00:59 »
Wirus na pewno nie. Skanowałem czym się tylko da!! A jeśli chodzi ci o to, że Emule mi to robi, to nie, bo bez niego robi się to samo!

Offline AnHELLuS

• Administrator
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #3 dnia: 10.09.2006 09:05 »
Cytat: "klajstus"
Skanowałem czym się tylko da

napisz czym skanowałeś - nikt tu wróżką nie jest.

Chesz pomocy to bądź poważny - pisz konkrety: system, przeglądarka www, zainstalowane programy p2p, firewall - tak/nie. Nie chcesz tego ujawniać - net.wieszowa.pl dział kontakt.  

A co do eMule - po nawet krótkim czasie działania tego programu, odpowiedzi na zadanie przez niego pytanie odpowiedzi będą schodzić nawet przez kilka godzin po jego wyłączniu. Tak więc wejdź na net.wieszowa.pl/p2p/ ustaw tryb "normalny" i następnie wył. komputer na godzinkę lub dwie.

klajstus

• Gość
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #4 dnia: 10.09.2006 10:31 »
Dobra. Więc WinXp SP1, firerox 2 Beta 2, Emule, bez firewalla.

A co do Emule nie włączałem go kilka dni, a też internet chodził ślimaczo - czyli ten sam problem co opisałem wcześniej! Czyli z sekundę na sekundę. Nawet jeśli to wynika z trybu p2p to dlaczego nie było tego problemu wcześniej??

A skanowałem Pandą Antivirus 2005 i 2006, Avast!, Karspersky, Spyware Terminator, Ad-aware, spybot Search and destroy. Chyba dużo, no nie?

Ustawię tryb normalny, wylącze komputer i dam znać czy zadziałało.

Offline AnHELLuS

• Administrator
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #5 dnia: 10.09.2006 10:46 »
Cytat: "klajstus"
firerox 2 Beta 2
Wszystkie wersje beta programów są tylko do testów, a nie do używania "na bieżąco". Wróć do FF 1.5.0.x albo zacznij używać Opera 9.01. Jeśli nadal będziesz uważać, że www "muli" skontaktuj się z Maniera Service.

klajstus

• Gość
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #6 dnia: 10.09.2006 11:25 »
Raczej to nie ma z tym nic wspólnego bo jak mówiłem, mój problem trwa już kilka tygodni, a Firefox Beta używam od niedawna (kilka dni).

P.S. Wiem, ze Beta to wersja testowa :D

Offline MieH

• Maniak Forum
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #7 dnia: 10.09.2006 11:55 »
Mam nadzieje, że nie masz tych wszystkich antywirusów naraz zainstalowanych :P

Odnośnie problemów dotyczących sieci to najlepiej wejdź na http://net.wieszowa.pl/userpanel/  tam masz Helpdesk. Ja napisałem i zawsze pomogło ;] Admini sprawdza u siebie czy coś jest nie tak. Bo może być, że u Nich coś sie poprzestawiało... ;]

Ale radzę Ci strony WWW przeglądać w trybie "normalnym" ;]

No i respect za cierpliwość. Jak mi coś sie chrzani to max po 2 dniach pisze na Helpdeska :P

klajstus

• Gość
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #8 dnia: 10.09.2006 21:29 »
Heh nie ma ich wszystkich zainstalowanych :D

Już właśnie koresponduję z P. Menierą. Dzeki za wszelkie rady.

Offline AnHELLuS

• Administrator
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #9 dnia: 17.09.2006 19:07 »
Jaki wynik korespondencji ?

klajstus

• Gość
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #10 dnia: 17.09.2006 21:12 »
Właśniwie żaden. Już wszystko działa, jest ok. Ale ze słów P. Maniery (bardzo tajemniczych) wynika, że coś było nie tak jak powinno. Nie pamiętam konkretnych słów, ale coś w tym rodzaju: "Czy teraz jest w porządku". PO słowie "teraz" twierdzę, że coś musiało ulec uszkodzeniu, ale już to naprawiono i potrzeba potwierdzenia....

To tyle. Generalnie teraz śmiga jak szalony i nie widzę żadnych błędów!

klajstus

• Gość
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #11 dnia: 25.09.2006 17:00 »
Znów się to powtarza :/ Zaczyna mnie to denerwować...(chwilowy ślimaczy internet)

Offline artm

• Administrator
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #12 dnia: 25.09.2006 19:11 »
Witam!! Dnia 25.09.2006 r. wieczorem jedziemy na łączu awaryjnym, awaria została zgłoszona do naszego providera.
Nie ma to nic wspólnego z tym wątkiem, który został już rozwiązany, więc proponuje go zamknąć.

Pozdrawiam
ARTM

klajstus

• Gość
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #13 dnia: 25.09.2006 20:56 »
Ok. Rozumiem

Offline AnHELLuS

• Administrator
Ślimaczy internet.
« Odpowiedź #14 dnia: 30.09.2006 12:40 »
Cytat: "artm"
Nie ma to nic wspólnego z tym wątkiem, który został już rozwiązany, więc proponuje go zamknąć.

Zamykam.