Wieszowa.NET Forum

www.wieszowa.pl => Sprawy Wieszowy i gminy Zbrosławice => Wątek zaczęty przez: Olivia w 10.11.2014 13:57

Tytuł: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: Olivia w 10.11.2014 13:57
Żeby nie mieszać wątków postanowiłam założyć nowy, odnośnie kandydatów na Radnych Powiatowych. Co o nich sądzicie, jakie są ich dokonania, kompetencje i w końcu kto jest wart uwagi. Czekam na sugestie i propozycje.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: d_aga5 w 10.11.2014 14:08
Tu pełen zestaw:
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/komisje/districtview/41993
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: Gabrielle w 10.11.2014 23:44
Głosujmy na kandydatów Ruchu Autonomii Śląska, nie ze względu na nazwiska ( w większości i tak ich nie znamy), ale ideę tego ruchu. Osobiście poznałam Pana Gorzelika, zaraził mnie swoją wizją, wizją Europy regionów. Autonomiczny Śląsk to bogaty Śląsk, mieliśmy tego przykład kiedy utworzono Regionalne Kasy Chorych-śląska miała najwięcej pieniędzy,najlepiej też nimi gospodarowała. Niestety nie mogło to się spodobać Warszawie i z powrotem zcentralizowano służbę zdrowia tworząc NFZ. Gorzelik chce zatrzymać nasze pieniądze tutaj - to mi się podoba!

Ps. Dla niewtajemniczonych i niezdecydowanych polecam bardzo dobry dokument "Oberschlesien- kołocz na droga" można zobaczyć na you tube , a potem odnaleźć się-myślę :-)
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: dramatal w 11.11.2014 00:53
Pani Gabrielle, przypomni Pani kto zajmuje pierwsze miejsce pośród kandydatów na Radnych Powiatowych z tego Komitetu Wyborczego? Pan Gorzelik pewnie sam nawet nie ma pojęcia na jaką minę wsadzono RAŚ w Powiecie Tarnogórskim.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: Gabrielle w 11.11.2014 10:20
Dramatal nie sposób znać wszystkich i wiedzieć wszystko. To jasne- Pan Gorzelik pewnie nie wie, natomiast ufam, że jeśli tylko rozpozna sytuację zweryfikuje ją (choć nie do końca czepiałabym się kandydata nr.1- byli tam gorsi i co gorsza nadal tam są). W przypadku RAŚ bardziej skupiam się na programie, idei i tym co proponują, niż na samych nazwiskach.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: Olivia w 11.11.2014 13:02
Co do RAŚ-u, tu zgodzę się z Gabrielle. RAŚ to światełko w tunelu - na "jedynkę" raczej głosować nie będę, ale reszta czemu  :)

Pewne jest na kogo na pewno nie będę głosować - na obecnych i w dalszym ciągu kandydujących radnych z uwagi na brak jakichkolwiek działań z ich strony które zmierzałyby do poprawy życia mieszkańców. Pozorowanie pracy i nagłe ożywienie na pół roku przed wyborami to dla mnie za mało. A jak ktoś myśli, że funkcja Radnego Powiatowego czy jakiegokolwiek innego jest dożywotnia to się grubo myli. A tak na koniec od siebie dodam - proszę się nie chwalić na ulotkach członkiem jakiej komisji się jest w Radzie Powiatu, bo jak wyjdę na spacer i widzę  tą całą "pracę" to żal...
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: d_aga5 w 11.11.2014 15:28
Już chyba pisłam, że ilość głosów do rady powiatu  oblicza sie wg kalkuratora d-Hondta, ( http://www.michalbuchta.eu/kalkulator-liczby-mandatow-metoda-d-hondta), co znaczy mniej wiecej tyle, że tak naprawdę oddając głos na kandydata, oddajemy głos na partię (ugrupowanie, komitet wyborczy), która go wystawiła. Jeżeli więc nie chcemy, by w powiecie większośc miała PO, lub IO, pozostaje faktycznie RAŚ, lub PiS - bo one tak naprawdę one będą się liczyć w powiecie i partia mająca większość, lub koalicja, którą te partie stworzą powoła zarząd i Starostę. Trochę to niestety skomplikowane.  :-\
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: Olivia w 13.11.2014 23:44
Jakieś typy co do konkretnych kandydatów ?? W gruncie rzeczy dużo spraw (drogi, chodniki) rozgrywa się w powiecie. A póki co mamy marazm. Nie licząc oczywiście przedwyborczych podrygiwań pod publiczkę.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: obywatelK w 14.11.2014 07:29
Coraz bardziej przychylam się do RAŚ.
Do powiatu mam na 1 miejscu Bernarda Pigulle - wprawdzie dramatal obawia się tego pana, jako skompromitowanego urzednika poprzedniej ekipy, ale jak już pisała daga5 - praktycznie głos oddajemy na ugrupowanie.
Do sejmiku mamy na ostatnim - strategicznym miejscu Jana Dreschlera - znanego z ,,Gwarka" twórcę i literata, autora kilku ksiażek, w tym spisu legend o Zbrosławicach, twórcę tekstów kabaretowych, autora tekstu do oratorium ,,Wziemięwzięci" i o Janie Pawle II -  lekarza weterynarii.
To moje typy  :)
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: MBert w 14.11.2014 13:51
Ja jako ślązak z dziada pradziada na RAŚ głosować nie mogę bo to opcja pro niemiecka. I niech nikt mi nie tłumaczy że tak nie jest bo znam ich dobrze z Chorzowa.
RAŚ odwołuję się do przedwojennej Autonomi Śląska. Tą autonomie nie tworzyli niemcy tylko endecy, śląscy patryjoci i Korfanty urodzony w Siemianowicach właśnie był Polskim narodowcem i śląskim patryjotą.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Korfanty

Panowie z RAŚ sobie gębę wycierają symbolami narodowymi i chętnie by je na niemieckie zamienili.
Przypomnę że w sejmiku śląskim RAŚ szedł ramię w ramię w koalicji z PO.


Jako Polak i narodowiec jedyną opcją do powiatu jest KWW Nowa Prawica Powiatu Tarnogórskiego i Pan ŻUREK Mateusz Adrian. Innych kandydatów nie znam.


Pozdrawiam,
Mirek
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: Leoni w 14.11.2014 21:01
A kto to jest p. Żurek, co robi, gdzie mieszka ?
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: dramatal w 14.11.2014 21:46
Ślązak z dziada pradziada ale ten pradziad spod Kielc. Jeśli chce się podawać jakiekolwiek fakty z historii Śląska trzeba najpierw posiąść elementarną wiedzę na ten temat. Endecja nie miała nic wspólnego ze Statutem Organicznym Autonomicznego Województwa Śląskiego. Te typy były wręcz jawnie przeciw jakiejkolwiek śląskiej autonomii, która została Ślązakom obiecana przez polskie władze przed plebiscytem. Nie chcemy władzy w samorządach żadnej partii zrzuconej nam z warszawskiej centrali. To jest jak plucie Ślązakom w twarz. Jedyna prawdziwa śląska siła to Ruch Autonomii Śląska, jednak niestety w naszym powiecie jest reprezentowana przez znanych nam doskonale niewłaściwych ludzi. Właśnie dlatego należy zagłosować na ludzi dobrze nam znanych i nieskompromitowanych bez względu na przynależność partyjną. Do Sejmiku wojewódzkiego (mam nadzieję że docelowo do przyszłego Sejmu Śląskiego) należy głosować wyłącznie na RAŚ bo to jedyna licząca się śląska organizacja z centralą w Katowicach a nie w Warszawie.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: MBert w 16.11.2014 22:20
dramatal Ty sobie moimi dziadkami gęby nie wycieraj. A jak masz mi coś do powiedzenia to proszę prosto w twarz ale się podpisać.


Akurat Wasz przywódca Gorzelik ma dzidka z Przemyśla.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Gorzelik
Dziadek Jerzego Gorzelika od strony matki, Zdzisław Hierowski pochodził z Przemyśla i był polskim pisarzem, krytykiem literackim.

A wiadomości historyczne musisz zweryfikować nie na podstawie jaskółki tylko książek.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: dramatal w 16.11.2014 22:30
Czy bycie spod Kielc albo bycie Niemcem jest uwłaczające? Widocznie takie szowinistyczne podejście do ludzi spoza Śląska i mniejszości narodowych ma użytkownik MBert. Wstyd totalny dla ugrupowania które popiera ten człowiek.

Sorry ale z kimś kto swoją "wiedzę" historyczną buduje na Wikipedii i organizacyjnych broszurach propagandowych nie zamierzam polemizować merytorycznie bo szkoda mi mojego cennego czasu.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: MBert w 17.11.2014 08:15
dramatal preczytaj swoja odpowiedz na moj post. Ja Ci wycieczek personalnych nie robilem. Kurde nie dosc że piszesz o moich zmarlych dziadkach to jeszcze do mnie masz pretencje. Dramat.

Coz Ja sie tam ciesze ze sie urodzilem Polakiem i nie chcialbym niemieckiego tureckiego Slaska. A gdzie ja napisalem ze bycie kimkolwiek jest uwlaczajace.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: dramatal w 17.11.2014 09:55
Panie MBert proszę właśnie zastosować się do swojej rady. Cytat dosłowny który rzekomo kogoś obraża: "Ślązak z dziada pradziada ale ten pradziad spod Kielc". Pradziadek spod Kielce to według Pana obraza majestatu a wiele ludzi na Śląsku ma przodków spod Kielc. Tym ludziom pluje Pan ordynarnie w Twarz sugerując że ich przodkowie są gorsi bo obraża Pana już sama sugestia kieleckiego pochodzenia. Na dodatek obraża Pan Niemców i Turków sugerując że są gorsi od Polaków. To jest wprost skandaliczne co wygadują i wyczyniają ludzie powiązani z OMC Królem Polski Januszem Pierwszym Nawiedzonym.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: Olivia w 17.11.2014 16:24
A to wątek o wyborach do rady powiatu czy festiwal wzajemnych animozji narodowościowych ???
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: dramatal w 17.11.2014 18:04
Animozje narodowościowe podsyca jedynie Pan MBert.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: Olivia w 17.11.2014 18:34
Wie ktoś może kto będzie w "powiecie" ?
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: dramatal w 17.11.2014 20:09
Jeden z przyjaciół obecnego Pana Wójta, patrzący z plakatu wyborczego na wyremontowany "przezeń" chodnik w centrum Zbrosławic, w trybie niemającym nic wspólnego z wyborami.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: obywatelK w 18.11.2014 12:28
Nadal nie ma oficjalnych wyników  ::)
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: Olivia w 18.11.2014 18:44
Już są http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=306&parcat=2&t=more&grupa=1546b30f376cf5 (http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=306&parcat=2&t=more&grupa=1546b30f376cf5)

Okręg nr. 3  czyli ten który mnie najbardziej interesuje:
Słodczyk, Szukalski, Trzęsiok

Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: dramatal w 18.11.2014 19:42
Proszę zwrócić uwagę na ilość kart nieważnych - 893 przy 5200 wrzuconych do urny. Większość to tak zwani "wyborcy owce" lecący za stadem i nie pojmujący podstawowych zasad głosowania (czytaj nie odnajdujący kolejnych stron w broszurce wyborczej lub bezmyślnie skreślający kandydata na każdej stronie). Wychodzi na to że statystycznie ponad 17% mieszkańców Gminy to zwyczajne najsłabsze umysłowo ogniwa nie potrafiące zrozumieć podstawowych poleceń pisanych.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: MBert w 19.11.2014 12:19
drmatal a dlaczego umyslowo. Po prostu sa osoby ktore oddaja glos niewazny. Gdyby tak zrobilo bodajze 50% osob to wszyscy kandydaci do kosza. Tak wiec ciezko powiedziec czy problem maja ci od 25 lat glosujacy na to samo co pograza ten kraj w coraz wiekszej zapasci czy ci ktorzy ida ale wrzucaja karte niewazna. Sam kiedyws tak swiadomie robilem.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: dramatal w 19.11.2014 12:30
Osoby które świadomie oddały głos nieważny w Wyborach do Powiatów i Województw stanowią promil wszystkich osób oddających głos nieważny. W skali całej Polski ilość osób które nie poradziły sobie intelektualnie z tym arcyciężkim zadaniem (czyli odnalezieniem jednozdaniowej instrukcji oddania ważnego głosu) szacowana jest nawet na 25-30%. O czym tu zresztą deliberować skoro w świetle badań naukowych ponad 80% Polaków nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Tytuł: Odp: Wybory - Rada Powiatu
Wiadomość wysłana przez: Sołtys w 24.11.2014 18:31
Niestety media ojca Tadeusza nie dały precyzyjnych instrukcji głosowania i z tego tyle głosów nieważnych. Nikt nie tłumaczył, że można tylko na jednego kandydata Prezesa I Spółki głosować… ;)