Autor Wątek: Nowy dział - rozmowy z Wójtem i pracownikami UG  (Przeczytany 1914 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AnHELLuS

• Administrator
Ponieważ wzrosła aktywność w dziale "Sprawy Wieszowy i gminy Zbrosławice", szczególnie w obszarze dyskusji/rozmów z Wójtem, aby zachować czytelność tychże rozmów mam zamiar wprowadzić osobny dział poświęcony tylko komunikacji z Panem Olszewskim i pracownikami Urzędu Gminy. W dziale będzie obowiązywać nieco zmodyfikowany regulamin - po prostu dla uporządkowania pewnych zagadnień związanych z wypowiedziami i moderacją, by w przyszłości uniknąć niemiłych zdarzeń.

Czekam na komentarze i Wasze podpowiedzi.

Offline Bloondyn

• Post-man
Odp: Nowy dział - rozmowy z Wójtem i pracownikami UG
« Odpowiedź #1 dnia: 27.11.2010 22:37 »
AnHELLuS... Takiego bajzlu do dawno nie widziałem ... ja pierdziele :D
Ten temat to za mało ... Trzeba utworzyć będzie  np. - "Wójt ma pytanie..." albo jeszcze lepiej widzę już dwa tematy które można by było wydzielić to : "Nowe - Wieści z Gminy " oraz "Problemy OSP, a Gmina "
Trzeba by poprzenosić wiadomości do poszczególnych tematów .
Musisz być bardziej konsekwentny w działach "pytań"... Jesli ktoś zamiast pytać daje wywody to 48h bana na IP. To samo jesli powstałby dział "Wójt ma pytanie..."ktoś zacznie zamiast odpowiadać na pytania, pytać tak samo Ban 48h. Mozna wcześniej wprowadzić system pojedyńczego albo potrójnego ostrzezenia przed banem i posta wywalić .
Pytania muszą byc konkretne , a odpowiedzi na temat . Sam temat "dyskusje powyborcze " to dobry pomysł  Apokalipsy . Tam mogą lać wodę ile wlezie :D
Roboty chłopie bedziesz miał ... że Ci nie zazdroszczę ;)

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: 27.11.2010 22:41 wysłana przez BLOONDYN »
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #2 dnia: 27.11.2010 23:09 »
lol :)
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Patryk

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #3 dnia: 28.11.2010 08:32 »
BLOONDYN wskazuje kierunek w dobrą stronę. Nie dziwię się, że w tej chwili jest tu, na forum, niemały rozgardiasz, ale, gdy pojawiła się sposobność okazania zaangażowania w sprawy gminne i nadzieja, że zostanie ono wykorzystane, reakcje są żywiołowe i to jest zrozumiałe. Gdy administrator uporządkuje forum, podzieli je, będzie znacznie lepiej. Moim zdaniem forum powinno składać się z różnych działów: dział pytań do... i odpowiedzi (jest na forum kilka osób z UG, które zadeklarowały aktywne uczestnictwo), dział konkretnych spraw do dyskusji, dział inicjatyw, dział ogólnych dyskusji i inne, które mogą pojawić się w przyszłości. Nie jestem tu oryginalny i nawiązuję do tego, co wcześniej napisali różnych wątkach BLOONDYN, Apokalipsa i inni użytkownicy forum. Po prostu chcę zaprezentować mój głos w tej sprawie.   

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #4 dnia: 29.11.2010 12:02 »
AnHELLuS... Takiego bajzlu do dawno nie widziałem ... ja pierdziele :D
Ten temat to za mało ... Trzeba utworzyć będzie  np. - "Wójt ma pytanie..." albo jeszcze lepiej widzę już dwa tematy które można by było wydzielić to : "Nowe - Wieści z Gminy " oraz "Problemy OSP, a Gmina "
Pzdr.

Tu w sprawie OSP uważam z mojej strony temat za zamknięty, w oczekiwaniu na zakupy nowych wozów. Wystarczy tej debaty są też inne ważne sprawy. Aczkolwiek serce się kraja patrząc po internecie jak gminy kupują swoim strażakom nowiuśkie samochody nie raz po kilka szt za jednym razem. Obym tego dożył.
All rights reserved

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #5 dnia: 29.11.2010 15:07 »
Cudik - może i twoim zdaniem temat jest zamknięty ( jako strażaka ) Ale ja patrzący z boku wcale tak nie uważam . Bo problemem naszej straży jest nie tylko w JAKOŚCI sprzętu , co w ilość jednostek OSP. W całym powiecie Tarnogórskim jesteśmy REKORDZISTAMI . I przy takim rozdrobnieniu jednostek NIEMA szans na to wszyscy dostaną wozy ... Nawet używane... Ponieważ samo utrzymanie tych 9-ciu! OSP to majątek.
Np. g.Zbrosławice - 21 sołectw - 9 OSP
g.Świerklaniec - 4 sołectwa - 3 OSP
g.Tworóg - 10 sołectw - 4 OSP
g.Ożarowice - 7 sołectw - 2 OSP
Tarnowskie góry ze swoimi 11 dzielnicami - 4 OSP
g.Krupski Młyn - 3 sołectwa - 2 OSP -  i tu ciekawostka... obydwa OSP nie maja wpisu do KRS-u! A przepisy mówią że:
"OSP jako stowarzyszenia powinny być wpisane do rejestru stowarzyszeń KRS i choć sądy rejestrowe – OSP istniejące przed 1 stycznia 2001 r. – powinny wpisać do Rejestru z urzędu (choć tego często nie czynią), to z uwagi na charakter prawny wpisów do rejestru podmioty współpracujące z OSP powinny wymagać od OSP dokonania wpisu w KRS, jeżeli ubiegają się one o uzyskanie finansowania (dotacji), ponieważ w przeciwnym wypadku podmioty finansujące narażają się na sytuacje, w których finansowanie udzielone OSP niewpisanym do KRS mogłyby być dokonane z naruszeniem prawa." - tak więc w jaki sposób gmina udziela im pomocy finansowej? To ciekawe...

Dlatego para idzie moim zdaniem w gwizdek ( na utrzymywanie 9 OSP ) . I wydaje mi się że gdyby było ich tylko np.4 czy 5 kazde z nich dostałoby - 3 albo 4 razy więcej kasy ( z pieniędzy przeznaczonych na działalność tych które by nie istniały - to raz , oraz z pieniedzy przeznaczonych na utrzymanie ( budynków, opłat, wozów ) - dwa  )

Ja wiem, że zaraz sie podniosą głosy że nie można likwidować  ... bo jest 21 sołectw ,a OSP tylko 9 ( stosunek 2:1 )
Tym bardziej szkoda ( jak dla mnie ) ponieważ wokół tych OSP gromadzi się młodzież która i tak nie ma często co ze sobą zrobić . A często jest tak, że jest to jedyna ich pasja ,czy rozrywka we wsi... Czują się po prostu potrzebni ... Jest to dla nich odskocznia od powszedniości ...

Tak  więc,  mamy tu mityczny "węzeł gordyjski"... Ani tak, ani tak . Ekonomia i logika z jednej strony  , a serce i rozsądek z drugiej...

Wspomnę jeszcze o cenach .. . nowy średni wóz bojowy to wydatek ok.750tyś zł . Duży to cena powyżej miliona. Gdyby gmina wzięła kredyt komercyjny to każdy wóz kosztowałby jeszcze o mniej więcej 40-50% więcej ! Jedyna nadzieja na jakąś kasę z Unii ... ale tu trzeba kogoś rozgarniętego  ;)

Jeśli gdzieś walnąłem byka to niech strażacy mnie poprawią  ;)   ( wszystkie dane zaczerpnąłem z internetu ) To są tylko moje wnioski  ,z którymi wcale nikt nie musi się zgadzać. Nawet wcale nie zamierzam tych moich przemyśleń bronić . Wiadomo , ile zainteresowanych tyle moze być zdań na ten temat . ;)  Jednak właśnie dlatego twierdzę,  że temat OSP nie jest tematem zakończonym  ;)

Pozdrawiam wszystkich strażaków  :)
« Ostatnia zmiana: 29.11.2010 15:51 wysłana przez BLOONDYN »
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline mArCi_No1

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #6 dnia: 29.11.2010 17:38 »
Jako ze jestem troche w temacie pozwole sobie wyjasnic kilka wątków poruszonych przez BLOONDYNA.
Ponieważ samo utrzymanie tych 9-ciu! OSP to majątek.
Np. g.Zbrosławice - 21 sołectw - 9 OSP
Zgadza się. Budżet wszystkich straży wynośi ok 180tyś.

I wydaje mi się że gdyby było ich tylko np.4 czy 5 kazde z nich dostałoby - 3 albo 4 razy więcej kasy ( z pieniędzy przeznaczonych na działalność tych które by nie istniały - to raz , oraz z pieniedzy przeznaczonych na utrzymanie ( budynków, opłat, wozów ) - dwa  )
3-albo 4 moze i nie ale napewno wiecej.
Nasze jednostki, mozna podzielic na te które są w KSRG (Krajowy System Ratowniczo Gasniczy) i te po za nim.
Pierwsze tj. WIESZOWA, ZBROSŁAWICE, ŚWIETOSZOWICE, CZEKANÓW i ŁUBIE to jednostki wzywane do wiekszosci zdarzen na terenie gminy a czesto i poza nią, mają najwiekszą ilość wyjazdów, w miare "dobry" sprzęt.
Pozostałe czyli Ksieży Las, Wilkowice, Kamieniec i Szałsza są raczej dla statystyk w ilości jednostek.

Ja wiem, że zaraz sie podniosą głosy że nie można likwidować  ... bo jest 21 sołectw ,a OSP tylko 9 ( stosunek 2:1 )
Tym bardziej szkoda ( jak dla mnie ) ponieważ wokół tych OSP gromadzi się młodzież która i tak nie ma często co ze sobą zrobić .
Są gminy gdzie ten stosunek wynośi 4:1 czy 5:1 i spokojnie sobie radzą.
Po drugie, czy warto inwestować w jednostke ktora dostaje 2 godziny na zebranie sie do wyjazdu i nie robi tego (taka sytuacja miala niedawno miejsce) ?
Czy warto przeznaczać tak ogromne środki na jednostki które wyjeżdzają nie wiecej jak 5 razy w roku?

Ceny?
... 750 tyś to za sredni samochód z wyposażeniem, samo auto to ok 550 -600tyś.
... ciezki gasniczy 600 -800tyś samo auto + 100-150tyś wyposażenie.

Kasa? Można starać sie o kredyty i dotacje z WFOSiGW, Urzedu Marszałkowskiego, Panstwowej Straży Pożarnej, Związku OSP i przedewszystkim z UE
Myśle ze sporo jak na jeden cel. Dobrze kombinującą Gmine takie samochody kosztują po 150-200tyś.
POZDR.
Today ... Tomorrow... Silesia

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #7 dnia: 29.11.2010 18:48 »
Więc jeśli sami strażacy są za reorganizacja, to  wszystko OK ;)
Trochę tylko szkoda tych dzieciaków, które chodzą  do tych remiz z mniejszą ilością wyjazdów bojowych. Jednak to sami strażacy powinni ten temat z Włodarzami poruszyć i ruszyć kogoś rozgarniętego na gminie który postara się o fundusze  ;)
Ceny wozów ( z wyposażeniem oczywiscie , bo o innych nawet nie myślałem ) wziąłem z internetu ,ale i tak pokrywały sie z tym co pisał  marcino ;)

Pzdr.

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #8 dnia: 30.11.2010 13:23 »
Widzę zaangażowanie w temacie OSP. Przekształciłem nazwy posta(nie widzę większego sensu zakładania kolejnego tematu) przekaż 1% podatku na OSP Wieszowa,na  "Ochotnicza Straż Pożarna w Gm. Zbrosławice ( tematy związane z OSP naszej Gminy)" tu dyskutujmy na temat straży pożarnych. Powinno to trochę uporządkować rozwlekanie się tematu OSP w poszczególnych pośrednich dyskusjach.

http://forum.wieszowa.pl/index.php/topic,2048.0.html

może by poprzenosić posty na temat OSP do w/w tematu
« Ostatnia zmiana: 30.11.2010 13:35 wysłana przez cudik »
All rights reserved

Offline Kamila

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #9 dnia: 01.12.2010 09:47 »
Mam pytania do Pracowników Urzędu (jeżeli uda się na nie odpowiedzieć na tym szczeblu) Nie chciałabym bowiem angażować wójta we wszystkie tematy, ponieważ zdaję sobie sprawę, że jego czas nie jest rozciągliwy.
1) W Gminie jest realizowany program ograniczenia niskiej emisji finansowany w dużej części ze środków WFOŚiGW, czy w związku z tym objęte są nim również placówki edukacyjne?
2) Jeżeli nie to dlaczego?
3) Czy WFOŚiGW oferuje podobny program skierowany do placówek oświatowych i czy nasza gmina może z nich skorzystać?

Offline Wiesław Olszewski

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #10 dnia: 01.12.2010 21:45 »
ad 1) W planach na 2011 brak Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, ale wójt polecił wpisywać chętnych na listy.
ad 2) Na pytanie dlaczego, wójt już nie odpowie, ale może pracownicy.
ad 3) Sprawdzę co WFOŚiGW oferuje. Są też inne możliwości. P. Kłaczek umawia mnie właśnie z firmą, która realizuje takie projekty.
« Ostatnia zmiana: 01.12.2010 21:47 wysłana przez Wiesław Olszewski »